Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Mancınık nasıl yapılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda ultra_sagopa tarafından 13 Aralık 2008 (20:00) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
150451 kez görüntülenmiş, 135 cevap yazılmış ve son mesaj 1 Mayıs 2014 (13:48) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.20  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 4 Şubat 2009, 19:20

Mancınık nasıl yapılır?

#21 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
YAA ARKADAŞIM DAKKA BİR AYNI ŞEY
İ YOLLUYOSUNUZ BİR DE İNGİLİZCE BEN 7.SINIF ÖĞRENCİSİYİM FEN ÖĞRETMENİ HER ZAMAN VERDİĞİ
GİBİ BİR PROJE HEM 7. SINIFTAKİLERE İLLAA MANCINIK YAPIN DİYE ÖDEV VERMEZLER
'ÜÇ BASİT MAKİNEDEN OLUŞAN BİR MAKİNE YAPIN DER'
BEN SİZE Bİ TANE EL ARABASI YAPIMI VERİM ONU YAPIN SÜPERRR BEN VERDİM 100 ALDIM
Kibritten yapılan maketlere hepimiz aşinayızdır. Genellikle kibritten bina maketleri yapılır.

Malzemeler:

1- Bir kaç kutu kibrit (aslında bir kutu yeter fakat kibritlerin düzgünlerini seçmek için 3-4 kutu bulundurursanız iyi olur)
2- İki tane kürdan
3- Küçük bir karton parçası
4- Kalem makas maket bıçağı (falçete) kırtasiye tipi kağıt-ahşap yapıştırıcısı
5- Süslemek için; yılbaşı çelenklerinden bulabileceğiniz sentetik yeşillikler meyveler. Fimo hamuru yada oyun hamuru.
6- El arabasının tekeri için; bir adet oyuncak tekerleri yada düğme.

Kibritten yapılan maketlere hepimiz aşinayızdır. Genellikle kibritten bina maketleri yapılır.

İlkin kibritleri masanın üzerine dökün. Aralarından yüzeyleri düzgün boyları eşit olanları seçin. Eğer yüzeyleri düzgün olmazsa yapıştırması güç olur temas alanları dar kalacağından yapıştırdıktan sonra da kolayca ayrılabilir.

Bu uzunlukları baz alarak maket bıçağı ile kibritlerin yanıcı uçlarından kesin. Daha sonra bu parçaları fotoğraftaki gibi el arabasının tabanını ve sepetini oluşturmak üzere yapıştırıcı ile yapıştırın. Sepet ve taban kısımlarını kurumasını bekledikten sonra birbirine yapıştırın. Seçtiğiniz düğmeyi yapıştırın. El arabası için kibrit çöplerinden iki ayak hazırlayın. Bunların uzunluklarını vermiyorum çünki seçtiğiniz düğmenin çapına göre bu uzunluklar değişkenlik arzedecektir. Karton parçasını kesin.

El arabasının içine koyacağınız tematik süslere göre kartonun üzerine bir yazı yazın. Kürdanın sivri uçlarını keserek bir ucunu kartona diğer ucunu el arabasının sepetine yapıştırın. Ardından sentetik yada doğal yeşillikleri sepetin içine yerleştirin. Üzerine boncuklarla yada meyve görünümü verilmiş oyun hamurlarından eklemeler yapabilirsiniz. İsterseniz hazırladığınız piyesi kartondan bir kaideye yapıştırabilirsiniz.

Bu eğlenceli maketçik; sizin uzun saatlerinizi almayacak kadar az detaylı canınızı sıkmayacak kadar basit ve kendinizden bir şeyler katabileceğiniz kadar eklentiye açık. Umarım beğenirsiniz.
Rapor Et
Reklam
Eski 4 Şubat 2009, 21:06

Mancınık nasıl yapılır?

#22 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Biz mancınıkçı değilizi.. biz öğrenci de değiliz. dakika başı aynı şeyide yollamıyoruz. bu konu özellikle araştırıp emek verdiğim bir konudur. soru basit makine nasıl yapılır da değil..
ingilizce bilmemenizde benim sorunum değil.. insanları eleştirirken azıcık emeğe saygı gösterin.. ve ingilizce öğrenin daha yararlı olur
basit makine yapımı konulu paylaşımınıza teşekkür ederiz.
Rapor Et
Eski 1 Eylül 2009, 19:56

Mancınık nasıl yapılır?

#23 (link)
rey misterio
Ziyaretçi
rey misterio - avatarı
ya neden herkes mancınıkın nasıl yapıldıgını mreak ediyor birazda yapmayı deneyin ben yapmayı denicem bence sizde deneyin yardımınızı hiç kimseden istemeyin size bir taktik yapmak isteginiz şeyi yapmayı deneyin eger olmuyosa yardım alın teşekkürler
Rapor Et
Eski 15 Eylül 2009, 10:58

Mancınık nasıl yapılır?

#24 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
nasıl bir mancınık yapmak istiyorsun klasık görunuslu yani arkadasların gonder diği gibi mi? eğer öyleyse gonderilen ev yapımı mancınık modeli gayet uygun.he ama mancınıktan kastın veya beklediğin
uzaklara cisim atması ise örneğın 400-500 gr agırlıgı 15-16 m öteye atacak bir sistem istiyorsan bu modeller isine yaramaz istediğin böle birseyse bu raya yaz bende sana cevap vereyim
j2-11
Rapor Et
Eski 29 Kasım 2009, 13:04

Mancınık nasıl yapılır?

#25 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaaaa arkadaşlar mancınıknasıl yapılıyo b iri anlatsın
Rapor Et
Eski 29 Kasım 2009, 15:50

Mancınık nasıl yapılır?

#26 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bizde bilmiyoz ama internete var1,2 tane sen biliyon galiba bize söyle başın derde girmez merak etme . öğretmeninizin adı ne. bizim kinden sinirli değildir 100 de100
Rapor Et
Eski 1 Aralık 2009, 20:49

Mancınık nasıl yapılır?

#27 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha arkadaşla ben 7.sınıf öğrencisiiim nasıl yapcaz
hilla
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2009, 14:10

Mancınık nasıl yapılır?

#28 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yapması çok zor bana yardım edermisiniz ?
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2009, 16:39

Mancınık nasıl yapılır?

#29 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha arkadaşlar öğretmen bize basit makina veya mancınık yapın dedi ama ben nasıl yapacağımı bilmiyorum lütfen bana yardım edermisiniz yardımlarınızı bekliyorum...
Rapor Et
Eski 5 Aralık 2009, 12:43

mancınık

#30 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mancınık nasıl yapılır
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Mancınık nasıl yapılır? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: CrasHofCinneT Forum: Mühendislik Bilimleri
Cevap: 1
Son Mesaj: 18 Ağustos 2013 14:35
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 57
Son Mesaj: 14 Ocak 2013 19:53
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 25 Kasım 2012 09:15
Gönderen: silifyonel Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 4 Aralık 2009 16:17
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.185 saniyede (70.17% PHP - 29.83% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 08:38
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi