Arama

Benim ''@'' işareti olmuyor yardım eder misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Mart 2018 Gösterim: 588.307 Cevap: 8
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
2 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Benim ''@'' işareti olmuyor yardım eder misiniz?
EN İYİ CEVABI kompetankedi verdi
@ işareti ALT GR tusu ile (klevyenin ara cubugunun hemen sağında bulunur) Q tusuna aynı anda basılmak suretiyle çıkar. Eğer sizde bu çıkmıyor ise muhetemeln standart klevye ayarlarınız yapılmamış yada yanlış ayarlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Ekranın en sağ alt köşesinde saatin bulundugu alanın başında klevye ayarınızı temsil eden TR yada EN olarak gösterilmiştir. Bunları kontrol ediniz. Gerekiyor ise tekrar ayarlayınız..
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 02:33
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
2 Ocak 2009       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
@ işareti ALT GR tusu ile (klevyenin ara cubugunun hemen sağında bulunur) Q tusuna aynı anda basılmak suretiyle çıkar. Eğer sizde bu çıkmıyor ise muhetemeln standart klevye ayarlarınız yapılmamış yada yanlış ayarlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Ekranın en sağ alt köşesinde saatin bulundugu alanın başında klevye ayarınızı temsil eden TR yada EN olarak gösterilmiştir. Bunları kontrol ediniz. Gerekiyor ise tekrar ayarlayınız..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
2 Ocak 2009       Mesaj #3
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
@ işareti klavyenin ctrl + Alt tuşlarına aynı anda basıp Q tuşuna basmakla oluşur.Klavyede sağ tarafta bulunurlar.

Ayrıce bu ayarlar Q klavyede TR içindir.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

et hareketi nasıl yapılıyor?

Boşluk tuşunun sağındaki ALT GR tusu ile Q tusuna aynı anda basarsanız @ simgesi oluşur. Eğer sizde bu çıkmıyor ise muhetemelen standart klavye ayarlarınız yapılmamış yada yanlış ayarlanmıştır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Klavye ayarların bozulmuştur büyük ihtimal.Onu önce TR Yapıcaksın.Eğer şuanlık @ tuşu acil lazım ise;
Shift + 2 ye bas öylede olur.Ama yinede TR ayarlarına dönmeni tavsiye ederim.
bekirr - avatarı
bekirr
VIP VIP Üye
14 Ağustos 2012       Mesaj #6
bekirr - avatarı
VIP VIP Üye
dediğinden bişey anlamadım ama muhtemelen dil çubuğu simgesinin kaybolduğundan bahsettiğini varsayarak yazıyorum çünkü açıklayıcı bir bilgi yok;

Denetim Masası > Tarih, Saat, Dil ve Bölgesel Seçenekler > Bölge ve Dil Seçenekleri > Diller > Ayrıntılar > Ayarlar > Gelişmiş | Sistem Yapılandırması > Gelişmiş metin hizmetleri kapansın kutucuğu pasif > Uygula

Ayarlardaki Tercihler Başlığı altındaki Dil Çubuğu aktif olsun. Sonra Görev çubuğunda ek Dil çubuğu simgeleri göster kutucuğunu seç,,, Dil Çubuğu simgesi başlat çubuğuna geri gelir.
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
4 Ocak 2014       Mesaj #7
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Normalde ALTGR+Q ile yapılıyor. Fakat sizde bu olmuyorsa büyük ihtimalle klavyenizde bir sorun vardır. Alternatif olarak şunu yapabilirsiniz; Windows’un Çalıştır kısmına charmap yazıp entera bastıktan sonra ilgili tablodan istediği karakteri kopyalayabilirsiniz.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
İETTİKARUS - avatarı
İETTİKARUS
Ziyaretçi
10 Şubat 2014       Mesaj #8
İETTİKARUS - avatarı
Ziyaretçi
F klavyede @ işareti için Altgr+F bas
Q klavyede @ işareti için Altgr+Q bas
ChaosXL - avatarı
ChaosXL
Ziyaretçi
15 Kasım 2014       Mesaj #9
ChaosXL - avatarı
Ziyaretçi
@ işaretini çıkartmak için boşluk (space) tuşunun hemen sağındaki ALT GR tuşuna ve, Q tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Eğer 2 tuşa da bastığınızda @ işareti yerine başka bir işaret çıkıyor veya hiçbir işaret çıkmıyor ise, sağ alt köşede (saatin olduğu bölüm) EN ve TR yazan bir yer olması gerekli. Oraya tıklayıp TR Türkçe(Türkiye) yerini seçerseniz olacaktır. Eğer hala olmuyor ise ALT GR tuşunuz çalışmıyor olabilir.