Arama

Askerde nasıl kalabilirim? - Sayfa 2

Güncelleme: 2 Ekim 2015 Gösterim: 120.358 Cevap: 74
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkdaslar askerde uzman olmak ıcın oncelıkle askerde cavus olmanız gerekır buda orada sınavlara gırırek olur ve lise mezunu olmanız gerekır asagısı veya yukarısı olmaz eger o sınavlrda basarlı olmaz cavus olamassanız tezkerenıze az bır sure kaldıgında uzmanlık sınavlarına hak kazanamssınız ama umudınızı yıtırmeyın askerden gelındıgınızde jandarma uzman okulları var her sene bınlerce uzman alınır ve askerlık yapıp yapmamanız onemlı degıl bu okullara gırmek ıcın tek neden 28 den gun almamıs olmanızdır sınavlarda basırılı oldugunuz takdırde yaklasık 1 yıl kadar egıtım alır ve uzman olursunuz sıze bır tavısye azımlısenız bu ısı yaprsınız yoksa 1 kac yılda bırakırsınız aynı yuzlerce bırakan uzman gıbı ve de cok zordur ıyı dusunun bu yazımı okuyan arkdaslar 21 yasından kucukse ve lıse mezunuysa astsubaylık sınavlarına gırmelerını tavsıye ederım tesekurler......
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askerde kalma her yigidin harcı degil asker de tek işsizlermi kalır ha Msn Mad ben de kalmak istiyorum allahın izniyle kalacam inş sınavı kazanırsam kalcam amin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana yardımcı olun lise mezunuyum 19 yaşındayım ama bu seneki astsubaylık sınavını kaçırdım ne yapmam lazım askerde girebilirmiyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Haziran 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
abi yukarıda yazdığına göre bu olay çok farklı bişey öle lise okumakla dışardan yüksek okul bitirmekle olmuyo her yıl aaskeriye belirli bir kontenjanda alım yapıyo ki askeri lise mezunları veya yuksek okulu mezun ları öncelikli olacağını düşünüyorum ki ayrıca yüzlerce askerin içinde üstün perfoormans göstermek gerekiyo
saygılarımla

NURULLAH YILMAZ
erbaa anadolu ticaret meslek lisesi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 1990 dogumluyum askerde uzman olarak kalmak istiorum benim ne yapmam gerekior imam hatip mezunu olmam biseyi degistirirmi bunu merak ediorum imam hatip mezunlari kala bilme imkani varmi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
akerde kalabılırsınız sadece azımlı olmanız gereklıymıs benım abıden bılıorum okul sart deıl sadece ordakı sınavda basarılı olmanız yeterlı ark bırazda dısıplınmıs tabı cok bılıo gıbı konusmuyayım 6 ay sonra askerım neyse allah herkesın yolunu acık etsın hayırlı teskereler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm hakan ben 1990 dogmlu ack ogretim lise okuyorum askerde kalmak istiyorum nasl kalabirim yardmcı olursanız sevnrm kolay gelsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben orta okul mezunuyum ben askerde kalabilirmiyim....
ergenekon27 - avatarı
ergenekon27
Ziyaretçi
24 Eylül 2010       Mesaj #19
ergenekon27 - avatarı
Ziyaretçi
Ben şuan lise 3.sınıf ögrensiyim.Üniverseyteyi kazanamassam askerde kalmak istiyorum.Lise mezunu olarak askere gitsem ve askerde kalmak istesem hangi rütbeye kadar yükselebilirim ve kaç yılda emekli olabilirim??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askerde kalmam için neler yapmam gerek