Arama

Askerde nasıl kalabilirim? - Sayfa 7

Güncelleme: 2 Ekim 2015 Gösterim: 120.471 Cevap: 74
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Kasım 2012       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askeriyede üniversite mezunumu avantajlı lise mezunumm 4 yıılı açık öğretim okuyurum1yardımcı olursanız sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2012       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar lise menzunu olarak ygs den baraj puanini alip astsubayliga tsknin belirledigi kosullara uygunsaniz basvuru yapabilirsiniz.ygs sinav puaniniz yazili sinav yerine gecer sadece mulakata tabi tutulursunuz saygilarimla
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2012       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slmunaleyküm.ben 17 yaşındayım lise 1 de okulu bırakmak zorunda kaldım eğer okusaydm kesinlikle subay olmk istyodum ama kısmt değilmiş askerde uzman olarak kalmk istyrum bu vatanın bzm gbi gençlere ihtyacı olacak ilerki gnlerde şartlar ve kurallar her ne kadar zor olursa olsun bunu başaracağım.ama bunun için biraz detaylı bilgiye ihtiyacım var .....tşkler..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2012       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşlerim sizin bu kadar askerde kalmanızın sebebi..kiminin elinde meslegi yoktur sivil hayattan bi beklentisi yoktur nadiren vatan aşkıyla yanıp tutuşan vardır bnce askere gidince anlıyacaksınız askerliğin ne demek oldugunu tavsiyem birine aşıkken nişanlıyken evliyken kalmayın zaten kalamayacaksınız gidince bni çok iyi anlayacaksınız çok düşünüp çok ağlayacaksınız belkide o sessiz dagarın arasında gecenin kurbanı olacaksınız...onun için askerlik çok ama çok zordur sivil hayatı o kadar çok özlersinizki anlatamam arkadaşlarla 2 bira içmeyi .manitanla el ele sahillerde gezmeyi falan anlatamam pisikolojiniz dağılacak kan goreceksiniz belkide parçalanmış cesetlerdaha neler neler....... kimin için savaşıyosun ne için bunun cevabını arayamaya ve bulmaya calışacaksın... KUZEY IRAK DAGLARINDA ÖKSUZ KALMIŞ biri olarak soyledim bunları he makine muhendisiyim tegmen olarak gorev yapmaktayım bana sormayın sen neden kaldın diye ......
Misafir barış - avatarı
Misafir barış
Ziyaretçi
27 Ocak 2013       Mesaj #65
Misafir barış - avatarı
Ziyaretçi
orta okul mezunuyum akeriyede kalmak isdiyorum 18 yaşındayım nasıl kala bilirim askeriyede
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2013       Mesaj #66
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
ASKERDE KALMA ŞARTLARI

üniversite mezunu ya kısa dönem olaraak 6 ay yapar yada 12 ay yedeksubay olarak yapar normal asker 15 ay yapar askerde kalıcı olmak için belli dönemlerde sınavlar acılır onlara girmen kazanman ve mulakattan geçmen lazım geçtikten sonra eğitime alınırsın askerler 3 yılda bir rütbe alır lise mezunu olursan ya uzman cavuş yada astteğmen olablirsin üniversite mezunu olursan subaylıktan başlayabilirsin eğer liseyi askeri okulda okumamışsan bildiğim kadarıyla haş haddinden dolayı en fazla yarbaylığa kadar cıkıyorsun lise mezunu olup astsubay olursan başcavuş olunca emekli olursun uzman cavuş olursan da heralde 7 kademeli uzman cavuşluğa kadar çıkarsın
.

özden - avatarı
özden
Ziyaretçi
7 Şubat 2014       Mesaj #67
özden - avatarı
Ziyaretçi
ben lise sondayım askerde en basit nasıl kalabilirim acil cevap istiyorum
saitparlak - avatarı
saitparlak
Ziyaretçi
18 Şubat 2014       Mesaj #68
saitparlak - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar 26 yasındayım universite on lisans terkim

askerliğimi yapmak için tecilimi bozdurdum askerde kalmak istiyorum
kalbilirmiyim nasıl kalırım

şimdiden teşekkür ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2014       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

BEN LİSE SONDAYIM ACABA LİSE MEZUNLARI ASKERDE KALABİLİRMİ.BEN ASKERDE KALMAK İSTİYORUM BİLGİSAYARLI MUHASEBE OKUDUM VEDE ASTSUBAY OLARAK KALMAK İSTİYORUM. ACİL CEVAP ATARSANIZ SEVİNİRİM...

lise mezunları kalıyor ama sen kalamazsın 12 ay askerde kalıcan 11 yapıcan 1 ay izne gelicen bunu yapa bilicek kapasten varsa yaparsın. Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Haziran 2014       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

seni askerdeyken cok fazla ezdiler heralde he baksana için kan ağlıyo be kardesim bi küfretmediğin kalmış yok oyle olmaz yok boyle olmaz ne cok biliyomuşsun sen oyle

19