Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Çocuk doktoru olmak için hangi bölümü seçmem gerekir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda rengarenk tarafından 2 Temmuz 2009 (00:56) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
61508 kez görüntülenmiş, 143 cevap yazılmış ve son mesaj 13 Temmuz 2014 (02:33) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.05  |  Oy Veren: 20      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 2 Temmuz 2009, 00:56

#1 (link)
rengarenk
Ziyaretçi
rengarenk - avatarı
çocuk doktoru olmak için hangi bölümü seçmem gerekir

Radyoloji Teknisyenliği
Anestezi teknisyenliği
Laboratuvar Teknisyenliği
Ortopedi Teknisyenliği
Diş Protez Teknisyenliği
Acil Tıp Teknisyenliği
Çevre Sağlığı Teknisyenliği
Tıbbi Sekreterlik
En iyi cevap RivaN tarafından gönderildi

Pediatri

Pediatri çocuk hastalıkları ile uğraşan tıp dalı.Tıbbın, çocuk sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenen önemli bir dalı. Çocuk sağlığı ve hastalıkları temel sağlık hizmetlerinin mühim bir kısmını teşkil etmektedir. Bunun ehemmiyeti, genelde çocukluk devresinin bâzı özelliklerinden olduğu kadar, toplumun yapısından ve sağlık ihtiyaçlarından da kaynaklanmaktadır. Bir ülkenin sağlık hizmetlerinin seviyesi, bebek ölüm oranı ile ölçülür. Bu oran ülkemizde oldukça yüksektir. Bu yüzden hekimlere çocukların sağlığının korunması ve hastalıklarının iyileştirilmesi konusunda oldukça önemli görevler düşmektedir. İşte pediatrinin ana konusu bu görevlerde hekime yol göstermektir. Türkiye’de pediatri eğitimi dört senedir. Bu ihtisası tamamlayan hekimlere “pediatrist” veya çocuk hastalıkları mütehassısı ismi verilmektedir. Yurdumuzda özellikle 1950’li yıllardan îtibâren pediatri gelişmeye başlamış ve pediatristlerin sayısı bu yıldan sonra hızla artmıştır. Yurdumuzdaki en büyük ve modern çocuk hastânesiHacettepe Çocuk Hastanesidir. Tıp Fakültesi hastânelerinde çocuk sağlığı ve hastalıkları,kardiyoloji,hematoloji,nefroloji,onko loji venöroloji gibi alt birimlere ayrılmış ve bu konularda uzmanlaşmış kişiler yetiştirilmiş ve yetiştirilmektedir.

''Çocuk Doktoru olmak için öncelikle lise'den sayısal çıkışlı öğrenci olmak zorundasınız,üniversite'de Tıp Fakültesine gitmeli,pediatri bölümünü okumanız gerekmektedir.''

Rapor Et
Reklam
Eski 2 Temmuz 2009, 03:07

#2 (link)
sizel
Ziyaretçi
sizel - avatarı
ben acil tıp teknisyenliği mezunuyum ...ben bu bölümü okudum olamadım..diğer bölümlerinde olacağını sanmıyorum )sen en güzeli sağlık meslek lisesinin hemşire yada ebelik bölümünü oku ki en azından çocuk dr olamasanda bir şekilde açıkta kalmazsın derim .e sonrası ünvrste bölümü tıp okuman gerekicek allah yardımcın olsun yanii)
Rapor Et
Eski 2 Temmuz 2009, 17:04

Çocuk Doktoru olabilmem için hangi liselere gidip neler yapmam gerekir?

#3 (link)
rengarenk
Ziyaretçi
rengarenk - avatarı
Çocuk Doktoru olabilmem için hangi liselere gidip neler yapmam gerekir?Malatya da oturuyorum ve bütün ortalamam sbs den çıkan 421 neler yapmam gerektiğini söylerseniz memnun olurum
Rapor Et
Eski 2 Temmuz 2009, 17:37

#4 (link)
bjklivlkn
Ziyaretçi
bjklivlkn - avatarı
çocuk dr.u olabilmen için tıp fakültesinden mezun olup (6 yıl), tus sınavını kazanıp (tıpta uzmanlık sınavı), çocuk hastalıkları dr.luğu için uzmanlık yapman lazım.(yaklaşık 3-4 yıl)
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2009, 13:48

Çocuk doktoru olabilmek için hangi bölümü seçmeliyim?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çocuk doktor olabilmem için hangi bölümü seçmem gerekir
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2009, 13:55

#6 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

çocuk doktor olabilmem için hangi bölümü seçmem gerekir
Sayısal bölümünü seçmelisiniz.
Rapor Et
Eski 17 Eylül 2009, 11:38

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BEN ÖZEL LİSEYE GİDİCEM ŞU ANDA 8.SINIFIM ÖZEL LİSEYE GİDERSEM NASIL ÇOCUK DR. OLABLRM???
Rapor Et
Eski 29 Eylül 2009, 23:07

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
meraba bn şuan 8 sınıf öğrencisiyim . ist. oturuyorum. ya tıp yada konservatuar okumak istiodum ama mecburen tıp... hangi liseler ünivrsite nasıl olçak hiç bilimiom bana yardımcı olacak birini bulursam çok sevinirim şimdiden tşkk. sbs ortalamam yaklaşık 400 civarı.
Rapor Et
Eski 30 Eylül 2009, 00:48

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
doktor olabilmek için tıp okumalısınız

tıp okumak için öss de sayısal soruları çözmeniz gerekir

o yüzden lisede sayısal dersleri görebileceğiniz bir bölüm seçmelisiniz

fen lisesi sayısal ağırlıklı bir lise olduğu için daha avantajlı sbs puanlarını bilmiyorum kazanabilmeniz için yeter mi fikrim yok ama düz liseye gidip sayısal bölüm okursanız da çözmeniz gereken soruların derslerini okulda görürsünüz ##
Rapor Et
Eski 5 Kasım 2009, 15:37

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çocuk doktoru olabilmem için puanımın kaç olması gerekiyor?
Etiketler:
  • cocuk doktorlugu
  • cocuk doktorlugu kac puan
  • cocuk doktoru olmak
  • cocuk doktoru olmak icin
  • cocuk doktoru puanlari
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.163 saniyede (65.93% PHP - 34.07% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 17:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi