Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Biyoloji bölümü mezunlarının iş olanakları nasıldır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda ZİYARETÇİ tarafından 19 Ağustos 2009 (16:48) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
106005 kez görüntülenmiş, 116 cevap yazılmış ve son mesaj 10 Ocak 2014 (15:36) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.17  |  Oy Veren: 6      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 12 Şubat 2011, 19:18

#71 (link)
Hi-LaL
Ziyaretçi
Hi-LaL - avatarı
Konu ile ilgili olarak güncel bilgiler için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz :

>>> Biyologların İsminin Geçtiği ve Biyologlara Yetki Veren Yönetmelikler ve Tebliğler

NOT: 2010 da Yargıtayın da onayladığı bir dava sonucuna göre biyologlar artık TUS 'a girememektedir. Bilgilerinize...
Rapor Et
Reklam
Eski 20 Şubat 2011, 16:27

#72 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaşlar kesin bişe yazarsanız güzel olur yani çünkü bende dahil biyolojiyi hayatlarının meslekleri edinmek için aratırmalar yapıyorlar.. Buna kesin bi cevap verirseniz sevinirin.........
Rapor Et
Eski 5 Mart 2011, 00:34

#73 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben biyoloji 2. sınıf öğrencisiyim.çok isteyerek gelmedim bu bölüme ama şimdi seviyorum ve karamsar değilim herşey nasip kısmet meselesi bi arkadaşımızın dediği gibi hep iş bulma yönünden bakmamak lazım. biyoloji her insanın öğrenmesi gereken bir bilim dalı bence.insanın bakış açısını değiştiriyor.benim hayalim adli tıp biyologlugu.umarım tüm arkadaşlar hayallerine kavuşur.avrupada olsak biyoloji mezunlarını kaparlar. maalesef ülkemizde iş bulma olanağı bıraz kısıtlı ama ne yapalım arkadaslar bıraz calısacaz.pişman olmayalım
Rapor Et
Eski 11 Mart 2011, 22:57

ah biyoloji..

#74 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben tam bir biyoloji severim . şu an üniversiteye hazırlanmaktayım . tek hedefim biyoloji okumak bu kadar kötümü biyoloji? Zevkli taraflarıda yokmudur hiç bu işin . İçimizi rahatlatın lütfenn
Rapor Et
Eski 8 Nisan 2011, 18:02

#75 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende biyoloji okuyup tus yaparım diyordum ama öğrendiğim kadryla tus la sadece türkiyede 2 kişi alınıomuş bu ne ya şaka mı??? okuması zor, kafası olmayan btiremio, ama kafası olan üniv.mezunları iş bulamıo...başlarım böyle sisteme ya yazık günah verilen emeklere
Rapor Et
Eski 2 Mayıs 2011, 10:47

#76 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ben şu an biyoloji bölümü öğrencisiyim.ilerideki akıbetim bilmiyorum ama yaptığım araştırmalara göre iş bulma olayı biraz kendini geliştirmeye de bakıyor.İş bulunabilecek alanlarda istenen özellileri araştırıp ona göre kendini geliştiren bir insanın boşta kalacağını düşünmüyorum.zamanla iş alanının arttığını da biraz olsun ümitsizliği gidermek için söyleyebilirim.geçen seneden bu yana çevresel sorunlar için yapılan araştırmalar yoğunlaştığından bu biyoloji açısından da iş olnakları doğuyor.Bu kadar karamsar olmaya gerek yok ki bence biyoloji için biraz daha geçerli olsa da ülkemizde neredeyse her alanda etkisini bir işsizlik problemi var zaten.Bölümümüzün en büyük sıkıntısının fazla öğrenci alıyor olması,neredeyse her üniversitede var ve 2.eğitim olanları da sayarsak bu kadar açıkta insan olması malesef normal.Bunu söylüyor olmak gerçekten çok kötü fakat şayet iş bulamazsam yurt dışına gitmeyi de düşünürüm.Başka seenek bırakılmıyor zaten.Bunun için de dilinizi geliştirin derim...
Rapor Et
Eski 12 Haziran 2011, 18:45

#77 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
biyoloji bölümü ile ilgili ayrıntılı bilgi nerden öğrenebilirim
Rapor Et
Eski 20 Haziran 2011, 01:53

biyoloji mezunlarının hali

#78 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kardeş i.ü biyolojiyi 1 tercihten birinci ırada kazandım 2001 de o ara dolly molly işte çekirdeksiz karpuz hikayeleri vardı ana bi baktım ben 2 sınıfa girdiğmde biyologların yapacakları işleri gıda mühendislerine veterinerlere vermişler öğretmen olmak için 6 ay formasyon almak yeterken peşinden bi de teziz yükek lisanı kitlediler işin kötüsü bi de okulda başka bir mesleği kıvıramayacağı için okuldan ayrılmayan değenekle gelecek kıvama gelmiş hocalar filan derken son ınıfa bi şekilde geldim ula onra mezunlar günü yapıldı ben mezun olmadan adam 97 de mezun olmuş 2008 adam hala alakaız işte çalışıyoderaneler denildiği gibi içler acışı teşhi laboratuvarları ştajer muamelesi yapıyo biyolojimi hiç yaklaşmayın ben şize garanti bölümleri şöyleyim 1 inşaat 2gemi güverte 3ankara üniverşiteşi tapu kadaştro
Rapor Et
Eski 22 Haziran 2011, 17:09

farketmez

#79 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sen daldan dala atlamışsın kardeş doğal olarak da boş da kalmışsın bence oturup adam akıllı bir program yapıldıktan sonra gerisi gelir..
Rapor Et
Eski 24 Haziran 2011, 18:44

#80 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sorun dereceyle bitirmekte değil bir şey öğrenmektir iş bulmamak senin beceriksizilğinden kaynaklanıyor tıp okusan bile ingilizce isteniyor hangi çağda yaşıyorsun
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Biyoloji bölümü mezunlarının iş olanakları nasıldır? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: zehra56 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 87
Son Mesaj: 8 Temmuz 2014 19:04
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 49
Son Mesaj: 24 Nisan 2014 10:04
Gönderen: jojo71 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 10
Son Mesaj: 25 Haziran 2013 23:07
Cevap: 1
Son Mesaj: 21 Ağustos 2012 21:22
Cevap: 0
Son Mesaj: 14 Ekim 2009 12:24
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.194 saniyede (73.86% PHP - 26.14% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:36
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi