Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor?

Bu konu Soru-Cevap forumunda mimarcı tarafından 5 Aralık 2009 (19:46) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
73923 kez görüntülenmiş, 179 cevap yazılmış ve son mesaj 19 Ağustos 2014 (10:30) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.50  |  Oy Veren: 10      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 17 Ağustos 2010, 14:57

iç mimarlık

#31 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba bende iç mimar olmak istiyorum 8. sınıfa geçtim
6. sınıf sbs puanım 413
7. sınıf sbs puanım 368
acaba bu puanlarla mimarlık liselerine gidilir mi
bide başka bir soru daha sormak istiyorum
mimrlık liseleri dışarıdan okunur mu??
Rapor Et
Reklam
Eski 17 Ağustos 2010, 15:00

#32 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
ecm adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

meraba ben lise tercihleri yapıorm 8. sınıfı bitirdim puan ortalamam 367.333 tasarımcı okumak istiorum .. giysi tasarımı yapıorm ve bi ara sergm acıldı . ve ben bunu devam ettirmem için hangi liseye gidebilirm .. ?? Lutfen cvp yazın cok onmLi ..
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhaba bende iç mimar olmak istiyorum 8. sınıfa geçtim
6. sınıf sbs puanım 413
7. sınıf sbs puanım 368
acaba bu puanlarla mimarlık liselerine gidilir mi
bide başka bir soru daha sormak istiyorum
mimrlık liseleri dışarıdan okunur mu??

"Mimarlık Lisesi" yok, üniversitelerin mimarlık fakülteleri veya mimarlık bölümlerinde okuyarak mimar ünvanını alabilirsiniz. Teknik üniversitelerin mimarlık fakülteleri vardır. Diğer bazı vakıf ya da devlet üniversitelerinin de mimarlık ve mühendislik fakültelerinde mimarlık bölümleri bulunmaktadır. İç mimarlık için de genellikle güzel sanatlar fakültelerinde ilgili bölüm vardır.

Alttaki mesajı okuyun.

Bu yıl uygulanacak sistemin, ki kaç yıl devam eder bilemiyoruz, özellikleri hakkında en iyi başvuru yeri okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümleridir. Yapı meslek liselerinde verilen eğitimin mimarlık mesleğinde çok işe yaradığını ve eğer yetenek sınavıyla öğrenci alan iç mimarlık vb bölümlere girecekseniz başarı oranlarının iyi olduğunu biliyoruz. Ama mimarlık fakülteleri, teknik bir eğitim olduğu için; sayısal, yani fen ve matematik puanları önemli. Anadolu meslek liselerinin teknik bölümleriyle bu konuda gelişebilirseniz olur ama asıl önerim düz ya da anadolu liselerinde sayısal ağırlıklı eğitim görmenizin daha faydalı olacağıdır.

Mimarlık Fakülteleri sayısal puanla öğrenci alır ve puanları yüksektir. Gitmek istediğiniz üniversiteye ve o üniversitenin bulunduğu şehire göre değişir. Teknik üniversitelerin puanları daha da yüksektir. Çalışma temponuzu yüksek tutun ve sayısal derslerine ağırlık verin.
Rapor Et
Eski 20 Ağustos 2010, 15:40

mımar olmak ıstıyom

#33 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bundan 3 sene once hollanda dan turkye temelı dondum bıraz her sey burda bana garıp gelıuyorr yasım su an 15 hayelım de mımarlık var mımar olmak ıcın hangı lıse veya unuversteye gıtmek gerekır asıl hollanda da delft sehrınde dleft teknık unuversıtesı vaar eyer lıse dıplomamı alıp oraya gıtım de benı orencı deve kabul derler mııı
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2010, 19:21

#34 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lise 3 ögrencisiyim mimar olmak istiyorum ama sayısal derslerim o kadar da iyi degil sizce en iyi şekilde sayısal dersleri nasıl gözden geçirebilirim.....
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2010, 19:33

#35 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

bundan 3 sene once hollanda dan turkye temelı dondum bıraz her sey burda bana garıp gelıuyorr yasım su an 15 hayelım de mımarlık var mımar olmak ıcın hangı lıse veya unuversteye gıtmek gerekır asıl hollanda da delft sehrınde dleft teknık unuversıtesı vaar eyer lıse dıplomamı alıp oraya gıtım de benı orencı deve kabul derler mııı
Alıntı:

lise 3 ögrencisiyim mimar olmak istiyorum ama sayısal derslerim o kadar da iyi degil sizce en iyi şekilde sayısal dersleri nasıl gözden geçirebilirim.....
Sayısal dersleri gözden geçirmek yerine, mantığını anlayarak, varsa formülünü kavrayarak detaylı şekilde öğrenmeyi deneyin. Konuları derinlemesine kavrarsanız önünüze çıkan her soruyu çözmek mümkün olacaktır. Kısacası çok çalışın, yüksek puan ve sıralamada iyi bir yer olursa hedefinize ulaşırsınız. Çok sayıda soru çözün. Sayısal derslerde ezberlemek yerine konuyu kavramak gereklidir.

Alttaki mesajı okuyun.

Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

"Mimarlık Lisesi" yok, üniversitelerin mimarlık fakülteleri veya mimarlık bölümlerinde okuyarak mimar ünvanını alabilirsiniz. Teknik üniversitelerin mimarlık fakülteleri vardır. Diğer bazı vakıf ya da devlet üniversitelerinin de mimarlık ve mühendislik fakültelerinde mimarlık bölümleri bulunmaktadır. İç mimarlık için de genellikle güzel sanatlar fakültelerinde ilgili bölüm vardır.

Alttaki mesajı okuyun.

Bu yıl uygulanacak sistemin, ki kaç yıl devam eder bilemiyoruz, özellikleri hakkında en iyi başvuru yeri okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümleridir. Yapı meslek liselerinde verilen eğitimin mimarlık mesleğinde çok işe yaradığını ve eğer yetenek sınavıyla öğrenci alan iç mimarlık vb bölümlere girecekseniz başarı oranlarının iyi olduğunu biliyoruz. Ama mimarlık fakülteleri, teknik bir eğitim olduğu için; sayısal, yani fen ve matematik puanları önemlidir. Anadolu meslek liselerinin teknik bölümleriyle bu konuda gelişebilirseniz olur ama asıl önerim düz ya da anadolu liselerinde sayısal ağırlıklı eğitim görmenizin daha faydalı olacağıdır.

Mimarlık Fakülteleri sayısal puanla öğrenci alır ve puanları yüksektir. Gitmek istediğiniz üniversiteye ve o üniversitenin bulunduğu şehire göre değişir. Teknik üniversitelerin puanları daha da yüksektir. Çalışma temponuzu yüksek tutun ve sayısal derslerine ağırlık verin.
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2010, 15:54

#36 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba ben 8. sınıf öğrencisiyim.Mimarlık okumak istiyorum. 6.sınıfta 335 7.sınıfta 360 puan aldım. benim matematiğim kötü. eşit ağırlık okusam acaba mimar olabilir miyim? beni bilgilendirirseniz sevinirim.ayrıca lise olarak nerelere gidebilirim.açıkçası düz lise istemiyorum.anadolu veya fenlere de puanım yetmiyor.sağğlık mesleğe gitsem ki puanım yeterse. mimar olabilir miyim? yoksa sağlıkçı mı olurum. LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN.BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK MUTLU OLURUM.TEŞEKKÜRLER.
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2010, 21:27

#37 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

merhaba ben 8. sınıf öğrencisiyim.Mimarlık okumak istiyorum. 6.sınıfta 335 7.sınıfta 360 puan aldım. benim matematiğim kötü. eşit ağırlık okusam acaba mimar olabilir miyim? beni bilgilendirirseniz sevinirim.ayrıca lise olarak nerelere gidebilirim.açıkçası düz lise istemiyorum.anadolu veya fenlere de puanım yetmiyor.sağğlık mesleğe gitsem ki puanım yeterse. mimar olabilir miyim? yoksa sağlıkçı mı olurum. LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN.BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK MUTLU OLURUM.TEŞEKKÜRLER.

Mimar olmak istiyorsanız, meslek lisesi yerine düz lise tercih edin ve düz liselerin fen-sayısal bölümlerinde matematik ve fen derslerinizi geliştirin.

Alttaki mesajdan bilgi alabilirsiniz.

Bu yıl uygulanacak sistemin, ki kaç yıl devam eder bilemiyoruz, özellikleri hakkında en iyi başvuru yeri okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümleridir. Yapı meslek liselerinde verilen eğitimin mimarlık mesleğinde çok işe yaradığını ve eğer yetenek sınavıyla öğrenci alan iç mimarlık vb bölümlere girecekseniz başarı oranlarının iyi olduğunu biliyoruz. Ama mimarlık fakülteleri, teknik bir eğitim olduğu için; sayısal, yani fen ve matematik puanları önemli. Anadolu meslek liselerinin teknik bölümleriyle bu konuda gelişebilirseniz olur ama asıl önerim düz ya da anadolu liselerinde sayısal ağırlıklı eğitim görmenizin daha faydalı olacağıdır.

Rapor Et
Eski 20 Eylül 2010, 14:29

#38 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bugün öğrendiğime göre liselerde sayısal tm gibi seçmeler kaldırılmış. düz liseler kaldırılmış.böyle bir şeyler diyorlardı. bende mimar olmak istiyorum. mimar olmak istediğim için de düz liselere gidersem. sayısalı nasıl seçeceğim. vede düz liselerde meslek seçimleri çok az. e mimar olmak istediğim için sayısal nasıl yapacağım bilgilendirirseniz sevenirim.ayrıca sayısalım kötü ama sayısala gidersem pişman olmam dimi.benm düşüncm hep sayısal göreceğim için sayısalı ilerletebilirim diye düşünüyorum. şuan da 8 deyim. bugün öğrendim ve mimar olamıycm die çok korkuyorum. LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN.
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2010, 14:40

#39 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

bugün öğrendiğime göre liselerde sayısal tm gibi seçmeler kaldırılmış. düz liseler kaldırılmış.böyle bir şeyler diyorlardı. bende mimar olmak istiyorum. mimar olmak istediğim için de düz liselere gidersem. sayısalı nasıl seçeceğim. vede düz liselerde meslek seçimleri çok az. e mimar olmak istediğim için sayısal nasıl yapacağım bilgilendirirseniz sevenirim.ayrıca sayısalım kötü ama sayısala gidersem pişman olmam dimi.benm düşüncm hep sayısal göreceğim için sayısalı ilerletebilirim diye düşünüyorum. şuan da 8 deyim. bugün öğrendim ve mimar olamıycm die çok korkuyorum. LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN.
Bölüm seçme kalksa da ders seçme vb gibi bir seçeneğiniz mutlaka olacaktır. Matematik, fen dersleriniz iyi olması iyi fakülte şansınızı artırır. İstemek, ulaşmanın birinci şartıdır. İstiyorsanız çaba gösterip başarıyı yakalarsınız. Okulunuzun ve varsa dersanenizin rehberlik bölümlerinden daha fazla bilgi ve destek alabilirsiniz.
Rapor Et
Eski 23 Eylül 2010, 14:39

#40 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
artık düz liseler meslek lisesi olmuş.bende mimar olmak istiyorum.meslek lisesine gitsem. olamaz mıyım ?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: forumfly Forum: Soru-Cevap
Cevap: 21
Son Mesaj: 7 Ekim 2014 14:58
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 18
Son Mesaj: 30 Eylül 2014 19:50
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 9
Son Mesaj: 26 Ağustos 2014 01:02
Cevap: 9
Son Mesaj: 30 Nisan 2014 22:36
Cevap: 1
Son Mesaj: 14 Şubat 2013 19:26
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.143 saniyede (67.68% PHP - 32.32% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 04:39
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi