Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Psikolog olmak için hangi okulları okumak gerekir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda dbm95 tarafından 2 Mayıs 2010 (15:07) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
112990 kez görüntülenmiş, 105 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Temmuz 2014 (02:39) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.87  |  Oy Veren: 15      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 12 Kasım 2012, 17:24

Cvp: Psikolog olmak için hangi okulları okumak gerekir?

#81 (link)
hazan
sade - avatarı
Psikolog olmak için ne yapılmalı

İnsanların merak ettikleri bir diğer meslek ise psikologluktur, peki psikolog olmak için ne yapılmalı? Hangi lisede okunmalı? Geçtiğimiz sene düzenlenen katsayı değişikliğinden ötürü artık herkes daha rahat bir şekilde bu bölümü tercih edebiliyor, meslek lisesi olsanız dahi. Peki liseden sonra ne yapmak gerekiyor?
Liseden mezun olduktan sonra herhangi bir üniversitenin fen edebiyat fakültesinde bulunan psikoloji bölümünü kazanmak gerekiyor, alacağınız 4 yıllık eğitimden sonra psikolog unvanıyla mezun oluyorsunuz. Eğer uzman psikolog olmak istiyorsanız da iki yıllık yüksek lisans yapmanız gerekiyor.
Psikologların sadece terapi yapabildiğini ilaç yazamadıklarını hatırlatmak gerekiyor, ilaç yazabilmek istiyorsanız psikiyatr olmanız lazım.
Rapor Et
Reklam
Eski 12 Kasım 2012, 18:05

#82 (link)
ayçanur sarıçan
Ziyaretçi
ayçanur sarıçan - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben 7. sınıf öğrencisiyim büyüyünce psikolok olmak istiyorum hangi okullarda okumam gerektiğinde yardımcı olurmusunuz
Psikolog olmak için ne yapılmalı

İnsanların merak ettikleri bir diğer meslek ise psikologluktur, peki psikolog olmak için ne yapılmalı? Hangi lisede okunmalı? Geçtiğimiz sene düzenlenen katsayı değişikliğinden ötürü artık herkes daha rahat bir şekilde bu bölümü tercih edebiliyor, meslek lisesi olsanız dahi. Peki liseden sonra ne yapmak gerekiyor?

Liseden mezun olduktan sonra herhangi bir üniversitenin fen edebiyat fakültesinde bulunan psikoloji bölümünü kazanmak gerekiyor, alacağınız 4 yıllık eğitimden sonra psikolog unvanıyla mezun oluyorsunuz. Eğer uzman psikolog olmak istiyorsanız da iki yıllık yüksek lisans yapmanız gerekiyor.

Psikologların sadece terapi yapabildiğini ilaç yazamadıklarını hatırlatmak gerekiyor, ilaç yazabilmek istiyorsanız psikiyatr olmanız lazım. Psikoloji bölümü hakkında bilgi için hacettepe’de okumuş
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2012, 15:20

Cvp: Psikolog olmak için hangi okulları okumak gerekir?

#83 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben pedagog olmak istiyorum hangi liseye gitmem gerekit?(YARDIMCI OLUN LÜTFEN)
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2012, 16:40

#84 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben pisikolog olmak için edebiyat ve matematiğe ağırlık vermek gerekiyor
Rapor Et
Eski 16 Aralık 2012, 14:48

#85 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
cerrah olmak için hangi okulları okumam gerekiyor
Rapor Et
Eski 1 Ocak 2013, 12:12

#86 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben ticaret meslek lisesinde 9. sınıf okuyorum.seneye bölüm seçicem.eğer eşit ağırlık bölümünü seçersem üniversite de psikolog olma şansım var mı ve olmak için neler yapabilirim?
Rapor Et
Eski 11 Şubat 2013, 15:54

#87 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

psikolog olmak istyrm ama çok araştrdm ynede hiç birşy blamadım psikolog olmak için hngi liseye gtmem gerekiyr
Düz veya Anadolu Liselerine gidiliyor diye biliyorum. Bende psikolog olmak istiyorum. Düz liseye gitmem gerek.
Rapor Et
Eski 12 Şubat 2013, 08:54

#88 (link)
med
Ziyaretçi
med - avatarı
ben eşit ağırlık diye biliyorum
Rapor Et
Eski 15 Nisan 2013, 14:58

pskolajık danısmanlık

#89 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

ben 7. sınıf öğrencisiyim büyüyünce psikolok olmak istiyorum hangi okullarda okumam gerektiğinde yardımcı olurmusunuz
bende aynen cevap bekliyorum
Rapor Et
Eski 16 Temmuz 2013, 02:31

sosyoloji mezunu psikolog olabilir mi

#90 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sosyoloji mezunu nasıl psikolog olabilir
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Psikolog olmak için hangi okulları okumak gerekir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 30 Ağustos 2014 23:25
Cevap: 56
Son Mesaj: 26 Nisan 2014 14:51
Cevap: 1
Son Mesaj: 1 Şubat 2014 20:32
Gönderen: misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 9 Temmuz 2011 14:56
Gönderen: virtuecat Forum: Müslümanlık/İslamiyet
Cevap: 0
Son Mesaj: 5 Ekim 2009 15:28
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.157 saniyede (72.72% PHP - 27.28% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 00:11
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi