Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

PC oyun oynarken neden donar, çözümü nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 9 Haziran 2010 (20:54) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14254 kez görüntülenmiş, 37 cevap yazılmış ve son mesaj 7 Eylül 2014 (14:13) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 9 Haziran 2010, 20:54

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha arkadaşlar benim geçen yazın başından beri bir sorunum var bilgisayarım daha önce donmadığı oyunlarda donmaya pcyi reset hariç tüm komutlardan muhrum bırakmaya başladı en dandik savaş oyununda bile 5 dk oynuyorum daha sonra hangi oyun olursa olsun buna dikkat edin HANGİ OYUN OLURSA OLSUN donuyor.Rengarenk çizgiler çıkıp pcyi kitliyor pcnin ısınma sorunu yok çünkü önüne vantilatör koydum 1 kapağını söküp işlemci ısısı 38 derece en az 12 sefer formatladım YARDIM PLS
En iyi cevap kyle tarafından gönderildi

İşlemcinizle alakalı bir durum olabilir. HT teknolojisi olan çift çekirdek bir işlemci sorunuzu çözecektir.
Rapor Et
Reklam
Eski 9 Haziran 2010, 21:49

#2 (link)
katekolamin
kyle - avatarı
İşlemcinizle alakalı bir durum olabilir. HT teknolojisi olan çift çekirdek bir işlemci sorunuzu çözecektir.
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2010, 15:07

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bendede oluyor ram ini yükselt ama overclock yapma
Rapor Et
Eski 5 Temmuz 2011, 18:17

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ARKADAŞLAR MERHABA BENİM SİSTEM İM
İNTEL CORE 2 QUAD Q8400 2.6 GHZ İŞLEMCİ
NVDIA G FORCE 9500 GT 128 BIT HD EKRAN KARTI
4 GB DDR 3 RAM
ANAKART IMIN MODELİNİ BİLMİYORUM AMA ASUS P4P1TE GİBİ BİRŞEY OLMASI LAZIM DX 10-11 DESTEKLİ

ARKADAŞLAR ALDIĞIM OYUNLAR HAFİF DONUYOR ANCAK GRAFİKLERİ DÜŞÜRDÜĞÜM ZAMAN RAHATLIYOR ONDA DA ZEVKİ ÇIKMIYOR PC Yİ 1 HAF TA OLDU ALALI AMA OYUNLARDAN BEKEDİĞİM PERFORMANSI ALAMIYORUM
CALL OF DUTY BLACK OPS,JUST CAUSE 2,BLUR,SPLİT SECOND GİBİ YÜKSEK SİSTEM İSTEYEN OYUNLARI DONDURUYOR ACABA SORUN POWER SUPPLY DE OLABİLİRMİ ÇÜNKÜ POWER SUPPLY 300 WAT BU SİSTEMİ KALDIRABİLECEK POWER SUPPLY KAÇ WAT OLMALI?
Rapor Et
Eski 19 Temmuz 2011, 14:25

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba ben oyunu yukLedım oYna gırıorum en son oYun sayfası acılıor . o dakıkada oyUn donuyor we acıLmıor . defalarca yukledıp sılıp ama hep aynı sey oldu Bı YardmCı oLursanız sevınırım . Cnku bu oyunu oynamyı cok Istıyorum . saqoLun smDıden .
Rapor Et
Eski 16 Ağustos 2011, 15:10

EKRAN KARTI

#6 (link)
HAKAN_68
Ziyaretçi
HAKAN_68 - avatarı
Arkadaşlar ekran kartım AMD760G HANGİ SON SÜRÜM OYUNLARI DONDURMADAN OYNAYABİLİRİM
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2011, 17:21

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaşlar uberstrike (web tabanlı oyun ) oynuyorum tam hızlı oluyor sonra yine donuyor acaba neden acil cvp atın yoksa çıldıracağım PLS
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2011, 17:52

#8 (link)
MazessezaM
Rower - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ARKADAŞLAR MERHABA BENİM SİSTEM İM
İNTEL CORE 2 QUAD Q8400 2.6 GHZ İŞLEMCİ
NVDIA G FORCE 9500 GT 128 BIT HD EKRAN KARTI
4 GB DDR 3 RAM
ANAKART IMIN MODELİNİ BİLMİYORUM AMA ASUS P4P1TE GİBİ BİRŞEY OLMASI LAZIM DX 10-11 DESTEKLİ

ARKADAŞLAR ALDIĞIM OYUNLAR HAFİF DONUYOR ANCAK GRAFİKLERİ DÜŞÜRDÜĞÜM ZAMAN RAHATLIYOR ONDA DA ZEVKİ ÇIKMIYOR PC Yİ 1 HAF TA OLDU ALALI AMA OYUNLARDAN BEKEDİĞİM PERFORMANSI ALAMIYORUM
CALL OF DUTY BLACK OPS,JUST CAUSE 2,BLUR,SPLİT SECOND GİBİ YÜKSEK SİSTEM İSTEYEN OYUNLARI DONDURUYOR ACABA SORUN POWER SUPPLY DE OLABİLİRMİ ÇÜNKÜ POWER SUPPLY 300 WAT BU SİSTEMİ KALDIRABİLECEK POWER SUPPLY KAÇ WAT OLMALI?
Oynadığınız oyunlar Black Ops ve diğerleri için ekran kartınız yetersiz donma sorunu normal daha üstü model bir ekran kartı almanız lazım. PSU ile alakası yok.

Alıntı:

merhaba ben oyunu yukLedım oYna gırıorum en son oYun sayfası acılıor . o dakıkada oyUn donuyor we acıLmıor . defalarca yukledıp sılıp ama hep aynı sey oldu Bı YardmCı oLursanız sevınırım . Cnku bu oyunu oynamyı cok Istıyorum . saqoLun smDıden .

Hangi oyun? Sisteminiz yeterlimi?

Alıntı:
HAKAN_68 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Arkadaşlar ekran kartım AMD760G HANGİ SON SÜRÜM OYUNLARI DONDURMADAN OYNAYABİLİRİM
Ekran kartınız onboard fazla bir şey beklemeyin yeni nesil oyunlar için harici bir ekran kartı almanız sart.

Alıntı:

Arkadaşlar uberstrike (web tabanlı oyun ) oynuyorum tam hızlı oluyor sonra yine donuyor acaba neden acil cvp atın yoksa çıldıracağım PLS

Net bağlantınız yavas olabilir veya PC nizdeki flash player ve java ekletileri güncel değildir. Farklı bir tarayıcıda da deneyebilirsiniz. Firefox Opera gibi...
Rapor Et
Eski 11 Kasım 2011, 10:30

tptototype

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba benim sorunum da 1.bölümde hani hhelikopter size tam füze fırlattığı anda taksiyi elime alıyorum ama bir türlü fırlatamıyorum dün akşam çok güzel oynadım ama şimdi tam o sahnede kalıyor işlemçim intel core i3
Rapor Et
Eski 26 Kasım 2011, 14:52

cevap bekliom

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar benim bilgiseyarımdada aynı sorun var önceden donmayan oyunu sildim yeniden yüklediğimde anında donuyor oyun hiç ağırda değil 358 mb sadece bir tır oyunu ama hep donuyor 2gb ram var 160gb diskim var 1.81 ghz neden donuyor bilmiyorum cevabını yazarsanız sevinirim
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.161 saniyede (67.39% PHP - 32.61% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 01:00
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi