Arama

PC oyun oynarken neden donar, çözümü nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Ocak 2015 Gösterim: 24.911 Cevap: 39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir sey sölicem arkadaslar oyunlar da facebook da olduğum zaman pc bi anda kitleniyor ve reset atılmıo sadece kablo cekmek zorunda kalıyorum hersey kitleniyor ekran kartı ısınıo olabilir mi XP de böle bişe yasamadım ama windows 7 de oluyor genelde power yanıcak pc yeni o cnmı sıkıyor
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben,m pc hangi oyun olursa olsun donuyor pc kitleniyor ekran kartı ısınıyor olabilirmi bi yardımcı olun ya
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha arkadaşlar benim geçen yazın başından beri bir sorunum var bilgisayarım daha önce donmadığı oyunlarda donmaya pcyi reset hariç tüm komutlardan muhrum bırakmaya başladı en dandik savaş oyununda bile 5 dk oynuyorum daha sonra hangi oyun olursa olsun buna dikkat edin HANGİ OYUN OLURSA OLSUN donuyor.Rengarenk çizgiler çıkıp pcyi kitliyor pcnin ısınma sorunu yok çünkü önüne vantilatör koydum 1 kapağını söküp işlemci ısısı 38 derece en az 12 sefer formatladım YARDIM PLS

bunu yazan arkadasın sorunu bende de var ltf yardım edin pc yanıcak gidicek XP de böle bişe olmadı ama Windows 7 oluoyor ve bunu yazmadan 5 dk önce 2 kez oldu
Error 4o4 - avatarı
Error 4o4
Ziyaretçi
20 Ocak 2012       Mesaj #14
Error 4o4 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benim bilgiseyarımdada aynı sorun var önceden donmayan oyunu sildim yeniden yüklediğimde anında donuyor oyun hiç ağırda değil 358 mb sadece bir tır oyunu ama hep donuyor 2gb ram var 160gb diskim var 1.81 ghz neden donuyor bilmiyorum cevabını yazarsanız sevinirim Msn Happy

işlemcin kötü kardeşim b bak istersen:

Sistemde donma sebepleri;
1) Sistemdeki virüslerden kaynaklanır. , 2) Aşırı PC Yüklenen Programlardan 3) İşlemci Fanı Çalışmıyor Olabilir. 4) Donanımsal Sorunlardan Kaynaklanıyor Olabilir. 5) HDD Arızalılarından Meydana gelir. 6) Yanlış Driver Yüklenmesinden Kaynaklanır. Açıklama: Pcdeye giren virüslerden dolayı pc de anlık donmalar Anlık resetler meydana gelmektedir. Onun için sistemimizde anti programlar yüklü olmalıdır. bBlgisayara aşırı yüklemelerden dolayı HDD Donmalar ve neticesinde pcde donma. İşlemci Fanı Çalışmıyor Olabilir. Nedeni Aşırı Tozlanmadan Neticesinde Donma Meydana Gelir. Donanımsal Olur Parça Uyumsuzluklarından dolayı sistemde donmalar meydana Gelir

yeni bilgisayar al yada bilgisayarını geliştir,,geliştirtMsn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 1 Aydır Bu Böyle Oyun Oynarken Mouse klavye iptal oluyo çalışmıyo ve oyun da karakterde dc oluyo oyun oynamazken hiç denemedim ama oyunun dışında hiç olmadı 1 kere makinadan dıd diye ses geldi ve mouse dondu klavye calısıyodu ama bu sorun canımı sıkmaya başladı

makina 4 5 senelik hiç bi parçası değişmedi ne ram eklendi ne başka bişey

Xp sp3
intel pentium 4 cpu
3.00 GHZ
512Ram
256 Atı radeon x1050
Anakart Foxconn ;

Klavye Kablosuz Mouse ise ps2(Usbli Değil)

Şimdiden Teşekkürler
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
29 Ocak 2012       Mesaj #16
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar 1 Aydır Bu Böyle Oyun Oynarken Mouse klavye iptal oluyo çalışmıyo ve oyun da karakterde dc oluyo oyun oynamazken hiç denemedim ama oyunun dışında hiç olmadı 1 kere makinadan dıd diye ses geldi ve mouse dondu klavye calısıyodu ama bu sorun canımı sıkmaya başladı

makina 4 5 senelik hiç bi parçası değişmedi ne ram eklendi ne başka bişey

Xp sp3
intel pentium 4 cpu
3.00 GHZ
512Ram
256 Atı radeon x1050
Anakart Foxconn ;

Klavye Kablosuz Mouse ise ps2(Usbli Değil)

Şimdiden Teşekkürler

Muhtemel sorununuz soğutma sisteminiz olarak düşünüyorum. 4 - 5 sene el surulmemıs bakım yapılmamıs bir bilgisayarın yüke girdiğinde ki;( oyunlar aşırı yuk getirir) ısınmadan dolayı ana kartınız korumaya dusuyor olmalı.

Yapmanız gereken Ekran kartınız ve işlemcinizin fanını kontrol etmek ve mutlak kurumuş olan işlemcinin üzerindeki termal sogutucu macunun kurumus olma olasılıgıdır.

Bunları elden geçirin. Sorununuz çözümlenir. Bunlarla sonuc alamaz iseniz sisteminizin registry şişmemesi göz önüne alınıp bir format gerektirebilir. Unutmadan format atmak en son düşünülmesi gereken bir olaydır.

Sisteminize bulaşmış solucan virüs vs olmadıgındanda emin olun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim bilgisayar oyunlarda veya internette oyun oynayınca video izleyince donuyoo sebebi ne olabilir???lütfen cvp verin...
pcb - avatarı
pcb
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #18
pcb - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bilgisayar oyunlarda veya internette oyun oynayınca video izleyince neden donuyo???cvp::lütfen!!!!!acaba flash player ile ilgisi olabilirmi????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bende wolfteam oynuorum ilk başta hızlı oynuom sonra donuyor lütfen yardım edin kafayı yicem
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar beni bilgisayar oyunlarda donuyo bi 5-10 dk oynuyom sonra ekran donuyo nedeni nedi lütfen cwp wein patlıcam yaaa