PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Kalpte su toplaması tedavisi nasıl yapılır?
«Önceki KonuSonraki Konu»
ahmet_lutfi14:53, 13 Temmuz 2010 
Annem yaklaşık 2 ay önce bir operasyon geçirdi ve kalp zarından bir kese açıldı. Bunun sebebi ise kalp zarında su toplaması idi. Ancak bu sefer su toplaması tüm vücuda yayılmaya başladı. Vücuttan su atıcı hapların faydası olmuyor. Serum alarak bu fazla su atılabiliyor. Bunun da bildiğim kadarı ile böbreklere zararı var. Bu konuda yardım istiyoruz. Bu su toplaması özellikle karın bölgesinde oluyor. Bundan nasıl kurtulabiliriz. Bu neden kaynaklanıyor durdurmanın bir yolu var mıdır?
Benzer Konular:
Etiketler:
  • kalbin su toplamasi
  • kalp su toplamasi
  • kalpte su toplanmasi
Cevap
exodus15:30, 14 Temmuz 2010 
Kalp Zarında Su Toplaması:
Açık kalp ameliyatı sonrası hastaların yaklaşık yarısında kalp zarında belirli miktarda sıvı toplanabilmektedir. Bunların ancak % 1,5`i sorun teşkil edebilmektedir. Özellikle protez kapak hastalarında ekokardiyografi ile iki yıl süreyle takip, olabilecek sıvı toplanmalarının teşhisinde önemlidir. Gerekli hallerde toplanan sıvının % 90`dan fazlası ekokardiyoğrafi rehberliğine dışardan iğneyle boşaltılabilmektedir.
Atrial ritm bozuklukları ve lenf sıvısının göğüs ve kalp zarı boşluğunda toplanması da nadir olmayan komplikasyonlardandır
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Beynin su toplaması nasıl bir rahatsızlıktır, nasıl tedavi edilir?
Ardışık sayıların toplaması nasıl yapılır?
Şeker hastalığında ozon tedavisi nasıl yapılır?
Şizofren hastaların tedavisi nasıl yapılır?
Ortodonti tedavisi nasıl yapılır?