Arama

Biyomedikal Mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Aralık 2010 Gösterim: 4.831 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
biyomedikal mühendisi kafasını kullamırsa ayda 50 bin bile rahatlıkla kazanır. kullanamazsa 4000 ile yetinir
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir5 adlı kullanıcıdan alıntı

ben biyomedikal mühendisliğini düşünüyorum da. iş olanakları konusunda pek bilgim yok. yani ilerisi için iyi bir meslek olduğunu duydum ama ??? siz bilgi verirseniz sevinirim:)

Sponsorlu Bağlantılar
Gelişen ve geleceği olan bir bilim dalıdır.

Biyomedikal Mühendisliği
, geleneksel mühendisliğin analitik deneyimlerinden yararlanarak, biyoloji ve tıpta karşılaşılan problemlerin çözümü için çalışan ve sağlık bakımı konusunda genel anlamda ilerlemeler sağlamayı hedefleyen bir mühendislik dalıdır.

Öğrencilerin bu mühendislik dalını seçmelerindeki etkenler; insanlara hizmet etme hazzı, canlı sistemlerle yapılan çalışmalarda görev alma ve en ileri teknolojileri tıbbi bakımın kompleks alanlarında uygulayabilme heyecanı olarak özetlenebilir.

Biyomedikal mühendis, doktor, hemşire, terapist ve teknisyen gibi tıbbın diğer profesyonelleriyle bir arada çalışır. Biyomedikal mühendislerin çalışma konuları, cihazların ve yazılımların tasarımından, pek çok teknik kaynaklardan bilgileri derleyip yeni prosedürler geliştirmeye ve klinik problemleri çözme amacıyla araştırmalar yapmaya kadar geniş bir alana yayılır.

Biyomedikal Mühendisliğinin ilgi alanı içinde, sağlık alanında teşhis ve tedavi amacıyla kullanılan mekanik ve elektronik cihaz ve sistemlerin tasarım, üretim, geliştirme, teknik işletme ve bakım-onarım faaliyetleri de yer alır. Bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, nükleer tıp ve ultrasonik görüntüleme sistemleri, renkli ultrasonik fiber endeskoplar, çeşitli tipte lazer cihazları, bu alanda kullanılan örnek cihazlardandır.

Alttaki linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Biyomedikal Mühendisi
Misafir5 - avatarı
Misafir5
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #2
Misafir5 - avatarı
Ziyaretçi
ben biyomedikal mühendisliğini düşünüyorum da. iş olanakları konusunda pek bilgim yok. yani ilerisi için iyi bir meslek olduğunu duydum ama ??? siz bilgi verirseniz sevinirimMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir5 adlı kullanıcıdan alıntı

ben biyomedikal mühendisliğini düşünüyorum da. iş olanakları konusunda pek bilgim yok. yani ilerisi için iyi bir meslek olduğunu duydum ama ??? siz bilgi verirseniz sevinirimMsn Happy

Gelişen ve geleceği olan bir bilim dalıdır.

Biyomedikal Mühendisliği
, geleneksel mühendisliğin analitik deneyimlerinden yararlanarak, biyoloji ve tıpta karşılaşılan problemlerin çözümü için çalışan ve sağlık bakımı konusunda genel anlamda ilerlemeler sağlamayı hedefleyen bir mühendislik dalıdır.

Öğrencilerin bu mühendislik dalını seçmelerindeki etkenler; insanlara hizmet etme hazzı, canlı sistemlerle yapılan çalışmalarda görev alma ve en ileri teknolojileri tıbbi bakımın kompleks alanlarında uygulayabilme heyecanı olarak özetlenebilir.

Biyomedikal mühendis, doktor, hemşire, terapist ve teknisyen gibi tıbbın diğer profesyonelleriyle bir arada çalışır. Biyomedikal mühendislerin çalışma konuları, cihazların ve yazılımların tasarımından, pek çok teknik kaynaklardan bilgileri derleyip yeni prosedürler geliştirmeye ve klinik problemleri çözme amacıyla araştırmalar yapmaya kadar geniş bir alana yayılır.

Biyomedikal Mühendisliğinin ilgi alanı içinde, sağlık alanında teşhis ve tedavi amacıyla kullanılan mekanik ve elektronik cihaz ve sistemlerin tasarım, üretim, geliştirme, teknik işletme ve bakım-onarım faaliyetleri de yer alır. Bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, nükleer tıp ve ultrasonik görüntüleme sistemleri, renkli ultrasonik fiber endeskoplar, çeşitli tipte lazer cihazları, bu alanda kullanılan örnek cihazlardandır.

Alttaki linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Biyomedikal Mühendisi
Lucifer qirL - avatarı
Lucifer qirL
Ziyaretçi
10 Aralık 2010       Mesaj #4
Lucifer qirL - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar ben biyomedikal cihaz teknisyenliği öğrencisiyim.öğretmenlerimiz iş olanağının çok yüksek bir bölüm olduğunu söylüyorlar ama şüphelerim var.2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş varsa okulumda kalacağım ama kalktı düye söylentiler de var. yardımcı olabilir misiniz ? (:
Lucifer qirL - avatarı
Lucifer qirL
Ziyaretçi
10 Aralık 2010       Mesaj #5
Lucifer qirL - avatarı
Ziyaretçi
ama bu mühendisler için geçerli tekniker ve teknisyenler için değil 4 yıllık mühendisliği kazanması da zor