Arama

Ses kartı ile mikrofon arasındaki uyum sorununu nasıl çözerim?

Güncelleme: 8 Aralık 2011 Gösterim: 2.069 Cevap: 3
asirmahfi - avatarı
asirmahfi
Ziyaretçi
22 Aralık 2010       Mesaj #1
asirmahfi - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben M-Audio Fast Track ses kartı aldım ve mikrofon olarak da Rode Nt1-a. Sesden falan bi sıkıntım yok ama sağ taraftan ne ses duyabiliyorum ne de kaydedebiliyorum yani sadece sol kolondan ses geliyo ve mikrofon da sadece sola kaydediyo. hadi mikrofonu mono kayıt yaparak idare ediyorum ama gelen ses sorunu çözmem lazım. yardımcı olursanız sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mixer kullanıyosan orda left yada right olarak jak girişleri vardır onlarda yanlış bağlama yapmış olabilirsin ilk başta aynı hatayı bnde yaptım eyer mixer yoksa ses kartının girişine dikkat et yada kullandıqın program odebe 1.5 ise trackleri kaydettiğin yerinde in tusu vardır buna bas ordada stero yazan yeri ses gelmeyen yönde işaretle same for all trackse tıkla sorunun çözülür ama bunu her kayıt alıcaqın da yapman lazım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence FL Studio 10 ve Cool edit gibi programlarla sesi destekle mikrofon oalrakda fazla özellik gerektirmeyen bitane al mesela eğer sahne mici aldıysan yani condenser işte ozaman ayrıca özellik ister yani senin düştüğün durum o yüzden diamik mikrofonlar var özellik istemeyen her ses kartına uyumlu onlardan al ama her dinamik mic öyle değildir Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya beyler benim de ses Kartı windows 7 ultimate'yi yüklemeden önce Soundmax HD Audio'ydu full sorunsuz mikrafon kolonlar fln çalışıyodu.Ama windows7'yi yükledim mikrafonla sadece ses kaydı yapabiliyorum msn'den konuşamıyorum arkadaşlarımla ses kaydı da pc'nin ses kaydı frapsla ses kaydı alamıyorum.kolonların 2'si çalışmıyor.*** oldu desem yeridir.