Arama

Android uygulama tasarımında 'SDK Layoutlib' hatasının çözümü nedir?

Güncelleme: 21 Kasım 2017 Gösterim: 2.477 Cevap: 0
plammekrog - avatarı
plammekrog
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2017       Mesaj #1
plammekrog - avatarı
Kayıtlı Üye
Herkese iyi günler, daha önce Eclipse programını az da olsa kullanmıştım herhangi bir sorun yaşamamıştım ancak şuanda hem Eclipse hem de Android Studio SDK Layout ile ilgili bir hata veriyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Eclipse'te bir Android Application Project oluşturulduğunda ekranda boş bir uygulama arayüzü çıkması ve bizim buraya nesneleri koyarak veya kod yazarak, uygulama tasarlamamız gerekiyor ancak proje oluşturulduğunda boş uygulama arayüzü çıkmıyor sanki bir proje yokmuş gibi boş kalıyor ve haliyle projeye başlayamıyorum bile. Hata olaraksa "The SDK Layoutlib version is not supported" hatası alıyorum.

Benzer şekilde Android Studio'da proje oluşturduğumda "Design editor is unavailable until a successfull build" hatası alıyorum.

İnternette hem türkçe hem ingilizce sitelerde son iki gündür araştırmama rağmen herhangi bir çözüm bulamadım.

Ayrıca Eclipse'te errors kısmında 31 adet hata yer alıyor ve tamamı java ile alakalı, bilen birileri yardımcı olursa memnun olurum.

Eclipse ve Android Studio ekran görüntülerini de aşağıda.ddfe8a56a512c4baa8a3bccd3a44d372a3db8a397fa879635a7d8ecdb1c5b053

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi