Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 14 Temmuz 2017  Gösterim: 105.670  Cevap: 457

Bilgisayar Teknik Destek

Misafir
17 Şubat 2009 15:02       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayar Teknik Destek
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar
Sorunuzu sormadan önce lütfen MsXLabs MK - Forumları Ara Arama yapınız.
Sorunuz ile ilgili bir cevap bulamaz iseniz bu başlık altında sorununuzu açıkça belirtiniz.

Not: Crack, Warez, Serial ve benzeri paylaşımlar kesinlikle yasaktır. Talep etmeyiniz.

Son düzenleyen Mira; 18 Ağustos 2013 09:41 Sebep: Düzenlendi.

mevlut_u
18 Şubat 2009 14:57       Mesaj #2
mevlut_u - avatarı
Ziyaretçi
s.a arkadaslar bugun pcye format armak zorunda kaldım ama ekran kartımın markasını bilmiyorum acaba bunu nasıl ögrenebilrim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşkler

------------------------------------------------------------------------------------------

<<< System Summary >>>
> Mainboard : ECS PT880PRO-A
> Chipset : VIA PT880 Pro
> Processor : Intel Pentium 4 531J @ 3000 MHz
> Physical Memory : 512 MB (1 x 512 DDR-SDRAM )
> Video Card : NVIDIA GeForce 6200 TurboCache(TM)
> Hard Disk : SAMSUNG (80 GB)
> CD-Rom Drive : TSSTcorp CD-R/RW SH-R522C
> Monitor Type : Samsung SyncMaster - 15 inches
> Network Card : VT82C570 MV IDE Controller VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter
> Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 2
> DirectX : Version 9.0c
------------------------------------------------------------------------------------------

buda pc wizarttan buldugum bilgiler belki yardımcı olur buda ekran kartının markasının bulunması konusundaMsn Sarcastic

abx_dx
18 Şubat 2009 22:16       Mesaj #3
abx_dx - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mevlut_u adlı kullanıcıdan alıntı

> Video Card : NVIDIA GeForce 6200 TurboCache(TM)

Burada zaten yazıyor...
unknownxboy
19 Şubat 2009 23:01       Mesaj #4
unknownxboy - avatarı
Ziyaretçi
Everest Ultimate programını kullanarak öğrenebilirsin
20 Şubat 2009 19:12       Mesaj #5
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
mevlut_u adlı kullanıcıdan alıntı

bahsettıgın programı indirdim ama ses kartı bilgilerime nerden ulasabilrim acaba ( :

Advanced WindowsCare V2 Personal programı ile bütün bilgilere ulaşabilirsin ayrıca güzel bir pro personal sürümü ücretsizdir
Son düzenleyen perlina; 23 Haziran 2016 10:24
blackbadger
20 Şubat 2009 20:48       Mesaj #6
blackbadger - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar öncelikle merhaba ;

Ben aranıza yeni katıldım ve formu gezerken okuduğum kadarı ile gayet ilgili ve bilgi bi formunuz olduğunu gördüm umarım benim sorunumada yardımcı olabilirsiniz.
Hikayeye baştan başlamak istiyorum herşey benim adsl belasından kurtulma ümidi ile uydunete başvurmam ile başladı kampanya ile gelen scientific-atlanta webstar 2000 model tek port modemi deskop pc me usb ile bağladım ,laptop pc me ise ethernet ile bağladım.Buraya kadar fazla bi sorunla karşılaşmadım ancak belli bi süre sonra deskop pc düzensiz aralıklarla kendiliğinden restart atmaya başladı ayrıca deskop pc de bağlantı kopmaları yaşadım ve bağlantılarımdan usb bağlantısını kapayıp açtığımda sorun düzeliyordu ancak düzensiz aralıklarla tekrarlıyordu ve deskop pc restart attıktan sonra ve windows tekrar açıldığında resimde görülen hata raporunu alıyodum

Ardından konuştuğun pc tamircisi sorunun ya ramden yada harddiskten kaynaklana bileceğini ve deskop pc de bulanan 3 adet ramden 2 adet 256mb ram ı cıkarmama sadece kalan 512 mb lık ramle kullanmamı söledi bende dediğini yaptım ve pc 2 gün sürekli açık kaldığı halde sadece gündüzleri 1'er kez restart attı ve aynı hatayı aldım ayrıca bağlantı kopmaları seyrekleşti. Sonra tamirci ile tekrar konuştum ve bu sefer 512 mb lık ramı çıkarmamı söledi ve tekrar 256lıkları taktım ancak bu sefer bağlantı kopmalarım fazlalaştı şu an hala bu konumdayım
Sizden gelebilecek her öneriye açığım deskop pcde süphelendiğim anakart yahut ramlerde mi sorun yoksa uydunet modem demi?
Son düzenleyen perlina; 23 Haziran 2016 10:28
Misafir
20 Şubat 2009 21:53       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ram soketin hasar görmüştür büyük ihtimalle. Yüksek voltaj nedeniyle bu gibi aksaklıklar meydana gelebiliyor.

Soketlerin hepsini tek tek dene. Sade 1 ram tak. Hata verirse ötekini tak.
VolunteeR
21 Şubat 2009 21:49       Mesaj #8
VolunteeR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
blackbadger adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar öncelikle merhaba ;

Ben aranıza yeni katıldım ve formu gezerken okuduğum kadarı ile gayet ilgili ve bilgi bi formunuz olduğunu gördüm umarım benim sorunumada yardımcı olabilirsiniz.
Hikayeye baştan başlamak istiyorum herşey benim adsl belasından kurtulma ümidi ile uydunete başvurmam ile başladı kampanya ile gelen scientific-atlanta webstar 2000 model tek port modemi deskop pc me usb ile bağladım ,laptop pc me ise ethernet ile bağladım.Buraya kadar fazla bi sorunla karşılaşmadım ancak belli bi süre sonra deskop pc düzensiz aralıklarla kendiliğinden restart atmaya başladı ayrıca deskop pc de bağlantı kopmaları yaşadım ve bağlantılarımdan usb bağlantısını kapayıp açtığımda sorun düzeliyordu ancak düzensiz aralıklarla tekrarlıyordu ve deskop pc restart attıktan sonra ve windows tekrar açıldığında resimde görülen hata raporunu alıyodum
adszlq7
w1024

Ardından konuştuğun pc tamircisi sorunun ya ramden yada harddiskten kaynaklana bileceğini ve deskop pc de bulanan 3 adet ramden 2 adet 256mb ram ı cıkarmama sadece kalan 512 mb lık ramle kullanmamı söledi bende dediğini yaptım ve pc 2 gün sürekli açık kaldığı halde sadece gündüzleri 1'er kez restart attı ve aynı hatayı aldım ayrıca bağlantı kopmaları seyrekleşti. Sonra tamirci ile tekrar konuştum ve bu sefer 512 mb lık ramı çıkarmamı söledi ve tekrar 256lıkları taktım ancak bu sefer bağlantı kopmalarım fazlalaştı şu an hala bu konumdayım
Sizden gelebilecek her öneriye açığım deskop pcde süphelendiğim anakart yahut ramlerde mi sorun yoksa uydunet modem demi?

2 Adet 256MB RAM Frekansları kaç mhz?
1 Adet 512MB RAM Frekansları kaç mhz?

512MB RAM Frekansları, diğer RAM'daki farklı ise anakartınız uymuyordur, Herhangi mavi ekranla karşılaştınız mı?

EVEREST ultimate edition (Sistem bilgilendirme yazılımı) indirin diğer RAM'ların frekansları öğrenebilirsiniz

Bütün çalışan programları kapatın, mozilla,opera,chrome,Msn vb aşağıdaki yolu inceleyin komple silin

C:\Documents and Settings\Windows oturum ismi\Local Settings\Temp içindeki komple silin

Daha sonra masaüstüne gelin Bilgisayarıma sağ tıklayın | Özellikler\gelişmiş\hata bildirimi\ Hata bildirimi devre dışı bırak ve önemli hata oluştuğunda bana bildir 2 kutuyu işaretleyin ve pcyi yeniden başlatın.
blackbadger
22 Şubat 2009 02:34       Mesaj #9
blackbadger - avatarı
Ziyaretçi
VolunteeR öncelikle teşekkür ederim

3 ram de 200 mhz, uzun zamandır bu ramleri kulanıyorum mavı ekran ile karşılaşmadım ancak şöyle bi durum var ramlerin 3 nüde aynı anda taktığım anda deskop pc çok kısa aralıklarla restart atıyor . Sadece 512mb lığı taktım sorun devam etti, ardından sadece 256 mb lıkları taktım sorun yine devam etti bende şu an en optimum çözüm olarak 512 mb lık ve bir tane 256 mb lığı taktım 3 ram slotunda bunları sıra ile gezdiriyorum
Sorun ramlerde değil ise bayağı bi boşa zaman kaybı olacak ama başka birşey gelmiyor aklıma Msn Confused
trip1975
22 Şubat 2009 08:52       Mesaj #10
trip1975 - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar,
bilgisayarı yeni açtığımda system32/qernasvuoebnz/dll yüklemede hata veriyor.Ayrıca araç çubuklarında bir sürü başlık yarı türkçe, yarı ingilizceye döndü. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.....

Daha fazla sonuç:
Bilgisayar Teknik Destek

Cevap Yaz
Hızlı Cevap

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç