Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

Bu uygulamadan uzak durun

CrasHofCinneT 15 Aralık 2011 15:42
7 Şubat 2012 05:33 CrasHofCinneT tarafından güncellendi (Kategoriye Eklendi)

facetakvim

Facebook'ta son günlerde hızla yayılan sahte bir uygulama, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor.

Kullanıcılar, uygulamaya erişim izni vererek bu tuzağa düşüyor.Facebook'ta güvenilir olmayan uygulamaların sayısı hızla artıyor. Son günlerde kullanıcıların birbirine gönderdiği "Takvimime" uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor ve daha şimdiden Türkiye'den 2.8 milyon kullanıcı bu uygulamayı hesabına indirdi.

Facebook'un desteklemediği Takvimime isimli bu uygulama, prensipte kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerini girmenizi istiyor ve bu şekilde size bir takvim oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ancak tüm bunları yapabilmek için önce uygulamaya "izin" vermeniz gerekiyor. Gerekli izni sizden alan uygulama ise tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını eline alıyor.

Bu uygulamaya üye olduğunuzda arkadaş listenizdekiler de otomatik olarak sizden bu uygulamayla bağlantılı davet alıyor ve bu konuda dikkatli davranmayan kullanıcılar uygulamaya yetki vererek bu sahte uygulamanın yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor.
Bu Kategoride: Varsayılan
Gösterim 4671  Yorum 2  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 2

Yorumlar

1. Avatarı yok
    benm başıma geldi öle bişey iyiki izin vermemişim gereksiz bulduğum için silmiştim

Ziyaretçi 15 Aralık 2011 15:44
  2. _VICTORY_ - avatarı
    uyarınız için teşekkürler. bu uygulama bana da geldi ama ben de gereksiz bulmuştum iyi ki izin vermemişim

_VICTORY_ 15 Aralık 2011 15:48