Arama

Saç biti nasıl tedavi edilir? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Nisan 2016 Gösterim: 131.763 Cevap: 60
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2010       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde kızım bitlendi kahverengi bişiler gördüm aldım tırnaklarımın arasına cıtladı korktum hemen sinek ilacı sıktım basörtüyle sardım yarımsaat beklettikten sonra taradım ve dökülmeye basladı ölü bitler yıkarkende sık tarakla taradım temizlendi gibi duruyo ama ben gene 1 kac gün bu isleme devam edecem annem bizi böle büyüttü bende kızıma uyguladım tavsiye ederim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim kafam yaklaşık 1 ay önce kaşınmaya başladı ilk bit falan aklıma gelmedi sonra saçımda sirke olduğunu fark ettim. Eczaneden Anti-Bit adlı bi ilaç aldım ve 3 kere o ilaçla banyo yaptım fakat bi etkisi olmadı. Bugün tekrar yıkandım ve taradım bikaç tane bit çıktı. Tamamen gittiğinden emin olmak için saçıma kolanya döktüm ve 7-8 tane ölü bit çıktı. Bu kolanya olayını size de tavsiye ediyorum..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2010       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kızımdada oldu ben DURANYT isimli bir bit ilacı kullandım çok etkili çok azda olsa çogalıyor çünkü birde özellikle yastık ve çarşafları her gün değiştirin ve yatagınızı süpürge ile çektirin lastikli tokaları mümkünse atın içlerine yerleşmiş oluyorlar ve evdeki herkese bakın bornoz ve saç havlularınızı ayrı yerlerde tutun ve bittiğinden emin olana kadar hergün bit ilacıyla yıkayın ve arada bir yine bit ilacıyla yıkayın ancak böyle kurtulduk biz.
adan - avatarı
adan
Ziyaretçi
3 Kasım 2010       Mesaj #54
adan - avatarı
Ziyaretçi
Eczanelerde bit ilaçları satılır . onlardan almanızı öneriyorum
tek kullanımlıktır
çocugunuzun saçına sürdükten sonra kafasına bir poşet geçirin (yüzüne geçirmeyin)
yarım saat beklein yaklasık 25-30dk
sonra ince bir taraklan havlunun üzeine doğru tarayın
bitlerin havluya dökülmüş olduunu görüceksiniz
saygılar Eliz....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2011       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ECZANELERE GİDEREK ISRARLA BİT KOVAR TOKA İSTEYİN. BU KADAR BASİT
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
21 Ekim 2011       Mesaj #56
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
5 yaşın üstündeyseniz sağlık açısından bit şampuanı kullanmasında bir sakınca yok.
Kwellada, kwell gibi şampuanlar sadece bitleri sersemletir yada en fazla öldürür sirkelere yani bit yumurtalarına karşı etkili değildir. ama ucuzdurlar. Zalvor öneririm biraz pahalıdır ve devamı gerekir ama sirkelere karşıda etkilidir.
Şampuan olayını çözdükten sonra önemli olan bir nokta daha. Bit tedavisinde esas bitleri ve sirkeleri ölüde olsalar saçtan uzaklaştırmaktır, yoksa tekrar canlanabilirler. Buda çok sık dişli yani şampuanların içinden çıkan taraklarla yapılır. Mutlaka her uygulamadan sonra sık dişli bir tarakla taryın hatta hergün. Bitlerin yok olduğunu göreceksiniz..
sağlıklı günler dilerim

..
Sakarya Firat - avatarı
Sakarya Firat
Ziyaretçi
7 Kasım 2011       Mesaj #57
Sakarya Firat - avatarı
Ziyaretçi
Herkese merhaba.ben 13 yawindayim.bende nerdeyse 1yildir bit var.onlarca ilac denedim,gaz,alkol,sinek ilaci denedim gene faydasi olmadi.sonunda NITTIFOR diye bir ilac kullandim ve kurtuldum,cok iyi ilac.ama 1kezle olmuyor.4-5 kez gerek.yikandiktan sonra temiz bawa vuruluyor.yarim saat falan saklamak yeterli.saci powetle bezle kapatmak gerekmez,1browla toplamaniz yeterli.kuruduktan sonra yikamayin,sadece tarayin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2011       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar saçınızı çok kısa kestirin bide her gün duş alın 10-15 gün içinde bitlerden kurtulursunuz bide parabit gibi markalar kullanın onlarda öldürüyo diyolar ama sersemletiyo sadece
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2011       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Önce şeker pancarını Rendele kafana sür beklet böle yarım saat kadar daha sonra elma sirkesi ile yıka
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2012       Mesaj #60
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bitlenenlerin sürekli kurtulmak için yapacakları en iyi şey 2 güne bir saçlarını yıkayıp sık tarakla taramak. Eğer çok yakınlarında(kanka, aile bireyi gibi) saç temizliğine dikkat etmeyen birinden bulaşıyorsa gene de yüzde yüz kurtulamamak mümkün. Ama bu şekilde sık yıkanarak en azından çok fazla çoğalması engellenir. Çok yakındaki birinden kapılmamışsa 1-2 ay bu şekilde sık yıkanırsa kesinlikle hiç bir şey kalmaz. garanti veririm.