Arama

Hoparlörden ses gelmiyor, sebebi ne olabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Aralık 2016 Gösterim: 430.734 Cevap: 33
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
7 Temmuz 2011       Mesaj #11
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Hopörlörler bilgisayarların dış donanımlarından biridir. Bağımsızdırlar. Bunlar kapasitelerine göre amfiler içerirler.

Sponsorlu Bağlantılar
Şimdi

Bu üniteler hiçbir şekilde driver surucu vb dosya istemeden çalışma kapasitesine sahiptir.

Çalışmıyorsa öncelikle bu donanımın sağlam olduğunu test edin. Bunun için hoporlör soketini ellerinizi ıslatarak (pratik dilinize parmaklarınızı ıslatarak) o soketin ucunu tutun eğer hoporlorlerden vınlama sesi her tutup bırakığınızda geliyor ise muhtemelen sağlamdır. Bu noktadan sonrası hata için bilgisayarınıza yönlenebilirsiniz.

Diğer sesli yöntemse en sağlam yoldur. Genelde 7mm jack olan bu soketler standart walkmandan tutun cd çalar radyolarda bulunan ses cıkıslarıyla aynı yapıdadır. Bunlardan herhangibi birine bu donanımınızın soketini takarak sesin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
9 Ocak 2013       Mesaj #12
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar hoparlörn kasadaki girişi tamam ekrana gelen kısımdanda müzikten ses gelyo gözüküyo. ama müzikte ses yok. bilen birisi yardımcı olabilirmi lütfen ??

Sistem denetçisinde sorun gözükmüyorsa ve medya oynatıcınızda muzık caldıgını görsel farkediyorsanız sorunun kaynagı şunlar olabilir:

Sponsorlu Bağlantılar
Multimedya klevye kullanıyorsanız ses acma kapa tuslarını tekrar kontrol edın. Bunlarda sorun yoksa hoporlor sisteminizi elden geçirmeniz gerekecek onuda test etmek için bilgisayarınız ilk acılısında işletim sisteminiz yuklenip masaustune düşerken herhangibi bir ses alıp almadığınızdır. Bunlarda da ses gelmiyorsa ses sisteminizde arıza gözüküyor.

Kabaca ses siteminizi test etmek için pc ye taktıgınız soketlerı elinizi ıslatarak tutun bir vınıldama osilasyon sesi alıyorsanız ses sıstemınız sağlam demektir bu sefer sorun kaynagı ana kartınıza takılı yada onboard ses cıkış entegresi arızalanmıs demektir.
sesproblem - avatarı
sesproblem
Ziyaretçi
22 Ocak 2013       Mesaj #13
sesproblem - avatarı
Ziyaretçi
Creative insspire 4.1 model ses sitemim var ama iki kolondan ses gelmiyor ne yapmalıyım acil yardım edin lütfen bağlantılarla çok oynadım.. Ses kartımı güncelledim akla gelebilecek herşeyi yaptım ama malesef olmuyor..
eokkan39 - avatarı
eokkan39
Ziyaretçi
29 Ocak 2013       Mesaj #14
eokkan39 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bilgisayarı açtım ve Pes'e girdim baktım menü müzikleri çalmıyo allah allah dedim media playerden şarkı açıyım dedim hata verdi '' Aygıt Yok '' diye baktım denetim masasında aygıt yok diyor Msn Happy Driverini güncelle , kabloları sök gibi çözümlerde bulunmayın hepsini denedim hepsi sağlam ve HOPÖRLÖRÜN IŞIĞI YANIYOR , KULAKLIK TELEFONDA ÇALIŞIYOR...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2013       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynen benimkide öyle oldu bize yardım edin lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2013       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[
ses kartı driverlarınız yüklenmemiş olabilir ses kartınızın driverını kurun
bilgisayarım da sağ tuş yap yönete tıkla daha sonra aygıt yöneticisine gir burada sarı ünlem işareti veya soru işareti olan donanıma bak bi gerisini çözemezsen yine yaz..
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
1 Mayıs 2013       Mesaj #17
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı

ayn benim de dün çalışıodu bişeyler oldu şimdi çalışmıo

Hoparlörün açık olduğundan emin olun.

Önce kabloları kontrol edin. Kablolardan birisi yerinden çıkmış olabilir, zedelenmiş olabilir. USB ile çalışıyorsa, USB yerini değiştirip deneyin. Standart hoparlör kullanıyorsanız, hoparlörün ucunu bilgisayarın arkasındaki ses kartında Yeşil yuvaya takılı olup olmadığını kontrol edin. Bunların hepsi normal görünüyorsa, ses kartının sürücüsünü güncelleyin.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mayıs 2013       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Via vt1705 onboard ses kartım var driver güncel yeni indirdim kulaklık veya hoparlörü yarım takıyorum ses var tam takıyorum yok ön panel arka panel farketmiyor format atmadan önce çalışan 15 dk sonra nasıl çalışmaz yardımcı olurmusunuz?
Anakart:ecs a55f-m3
windows 7 32 bit
Via vt1705
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Haziran 2013       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
rasimarslan adlı kullanıcıdan alıntı

Hopörlörümden ses gelmiyor. Halbuki ses Driverım falanda yüklü , ne yapabilirim ? Yardımcı Olursanız çok sevinirim . SES

bak realtek die bişey var onu indir kardeş bendede oluyordu artık olmuyo onu indirmen gerek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Haziran 2013       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benim pc dende ses çıkmıyor. ses aygıtlarına baktım ses aygıtı yok yazıo. pc den hiçbişeklde ses çıkmıyo. napablirm? cd den kur dediler ama cd yok bulamıyorum. internertten bişey mi indirmem gerekio ltfn yardm edinnn artk mzk dinlemek istyrmm Msn Sad

arkadaşım makinenin arkasındaki yada altındaki model numarasını google ye yaz yanınada ses driveri yaz otomatik karşına çıkar zaten indir ve kur