Arama

Hoparlörden ses gelmiyor, sebebi ne olabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Aralık 2016 Gösterim: 430.670 Cevap: 33
parlak52 - avatarı
parlak52
Ziyaretçi
12 Aralık 2008       Mesaj #1
parlak52 - avatarı
Ziyaretçi
Hoporleri takıyom ama ses çıkmıyor, donanım ekle diyor. Çözümü nedir?
EN İYİ CEVABI ahmetseydi verdi
Öncelikle hoparlörün açık olduğudundan ve hoparlör çıkışının bilgisayarın arkasındaki doğru yere takıldığından emin olun. Daha sonra ses aygıtının Etkin olduğundan emin olmanız gerekir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşım ilk önce denetim masasına gir sonra donanım ve sese gir sese tıkla gelince sag tıkla etkinleştir ve sorunun çözüldü

Sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle yazılımsal bir sorundur ve güncel driver yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
1. Yol:
Aygıt Yöneticisini açıp driverın yüklü olup olmadığını kontrol edeceğiz. Klavyeden "Windows Tuşu + R" tuşlarına basarak çalıştır komutunu açın ve hdwwiz.cpl yazıp Enter'a basın.
1s

Aygıt yöneticisi açılacaktır. Listede ünlem ya da soru işareti olan aygıtlar varsa anakart marka ve modelini google'da aratıp uygun driverları indirin ve kurun. Sorun düzelecektir.

Eğer sorun devam ediyorsa yine aygıt yöneticisini açın. Listeden "Ses, Video ve Oyun Denetleyicileri" bulun ve hepsine tek tek sağ tıklayıp Kaldır deyin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
2s

2. Yol:
Windows Tuşu + R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın ve services.msc yazıp Enter'a basın. Açılan penceredeki listeden Windows Ses 'i bulun ve sağ tıklayıp yeniden başlat'a tıklayın.
3s

Bu işlemler sonuç vermiyorsa aşağıya yazdığım listeden hangi işletim sistemini kullanıyorsanız ona tıklayın ve indirip çalıştırın.
Windows 7 için: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=260596
Windows XP ve Vista için: http://go.microsoft.com/?linkid=9740814
Windows 8, 8.1 ve 10 için: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=260596

Sorununuz devam ediyorsa buraya mesaj olarak yazın. Mesaj yazarken işletim sisteminizi (Windows XP, 7, 8, 10 32bit / 64bit), Anakartın ( ya da ses kartının) marka ve modelini yazarsanız kesin sonuç alabilirsiniz.
Son düzenleyen ahmetseydi; 17 Aralık 2016 15:15 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
12 Aralık 2008       Mesaj #2
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
ses kartı driverlarınız yüklenmemiş olabilir ses kartınızın driverını kurun
bilgisayarım da sağ tuş yap yönete tıkla daha sonra aygıt yöneticisine gir burada sarı ünlem işareti veya soru işareti olan donanıma bak bi gerisini çözemezsen yine yaz..
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
DERF_YORK - avatarı
DERF_YORK
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009       Mesaj #3
DERF_YORK - avatarı
Kayıtlı Üye
Hopörlerlerin.. Kablolarının iyice ve yerlerine takılmış olduğundan emin olun:
Masa üstünde ekranın sağ alt köşesin,de bulunan Hopörlör ikonu,na sağ tıklayıp..
Ses Denetimini aç Seçin.
Birde Oradan bakın: Ses seviyeleri aşağıda olan versa sesi yükseltin.
Yada altta sessiz seçeneği tıklanmışsa iptal edin.

Beni Ona sorsanız, 1 ölüyüm. Bana O'nu sorsanız tüm kalemlerim...
rasimarslan - avatarı
rasimarslan
Ziyaretçi
5 Ağustos 2009       Mesaj #4
rasimarslan - avatarı
Ziyaretçi
Hopörlörümden ses gelmiyor. Halbuki ses Driverım falanda yüklü , ne yapabilirim ? Yardımcı Olursanız çok sevinirim . SES
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
7 Ocak 2010       Mesaj #5
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

arkadaşlar roland ma 8 hoparlör kullanıorum pc format attıktan sonra sesi çıkmıo ses kartı yükledim ama kabul etmedi bilgisi olan yazarsa sevinirm

Formattan Sonra Farklı İşletim Sistemi Kurmuş Olabilirsiniz... Eğer Öyle İse İşletim Sisteme Uygun Driver Bulmalısın..

KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
26 Ocak 2010       Mesaj #6
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Bilgisayarıma Format Attım . Bulunan Tüm Driverleri Kurdum . Ses Çıkmıyor . Denetim Masasından Ses,Konuşma Ve Müzik Aygıtlarına Tıklıyorum. Daha Sonra Ses Efekti Ve Ses Aygıtlarına Tıklıyorum. Pencere Açılıyor . Ama Hiçbir Şekilde Ses Ayarlanmıyor.

Ne Yapmalıyım ????

Ses Driver'i Hatalı Kurulmuş Olabilir. İnternetten Güncel Driver Sürümü İndirip Deneyiniz.

Alıntı

ya arkadaşlar benim hoparlör de çalışmıyor.dün çalışıodu ama bugün çalışmıyor. bilgisayarı açık unutmuşuz ondan bi sorun olabilir mi acaba. ama eğer derseniz ses kartı falan onlarla alaka değil. lüttffeeennn aaacciill yyaarrddımm!!!!

Jak Girişleri Kontrol Edin. Bios'a Girip Onboard Sesi Disable mi Enable mi Onu Bi Bakın.
Bilgisayar Açıkken Birisi Hoparlörle Kurcalamış Olabilir.
Jak Girişleri Tam Oturmamıştır Çıkarıp Tekrar Takın.

KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
29 Ocak 2010       Mesaj #7
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

ArKiLeR BaNaDA yArDıM eDiN yhA Msn Sad hOPaRLÖdeN seS qeLMiYo AtRIcA SeS ProqRaMı SiLİnmİŞ nApAMaM LazIm

Anakartın Marka/Modeli Yazar mısın ?
Daha Önceden Realtek Kullanıyorsanız Buradan İndirin >> Realtek

KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
29 Ocak 2010       Mesaj #8
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

yha

derf_york senin sağ altta dediğin şey yok onu nasıl indircem

Denetim Masası / Ses Efekti Ve Ses Aygıtları << Girin.
Ses Ayarları Oynayabiliyor musun ?
Sistemde Realtek Yüklü mü ? Yüklü Değilse > Realtek

KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
11 Şubat 2010       Mesaj #9
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Arkdaslar Ses gitti 3 DEFA FORMAT ATTIM GENE YOK . BİLGİSAYAR ÇOK ESKİ SES KARTI ONBOARD ANAKART ASUS A7N266-VM ne yaptıysam olmadı yaa

ASUSTeK Computer Inc.-Support-
Açılan Uyarıda İşletim Sisteminizi Seçin Daha Sonra (Others)'a Tıklayınız.

kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
28 Haziran 2010       Mesaj #10
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
parlak52 adlı kullanıcıdan alıntı

Hocam Kısaca anlatım Hoporlör Takılı Sesi İstediğin Gibi Aç Son sEs Cızırtı Yapmıyo Ama Mikrofonu Takıyorum Sonra Hopörlerin Sesini Yükseltiyorum Tıııııtttt İğrenç Ses Gelyo Cızırtı SeSİ NE yapmalıyım Mikrofonu sökünce olmuyo Msn Happy Mikrofonda Lazım Hocam Ya

Ne ses kartında nede mikrafonunda sorun var.. Aslında hiç sorunun yok.

Tek yapman gereken hoporlerın mikrafonu göremiyeceği açıya yerleştirmen.

Sorununuz osilasyon. osilasyon eğer hoporler ve mikrafon ya yakındır karşılıklı yada acı olarak bir birlerini görüyorlar. Bu bas frekansın mikrafonu tetiklemesi mikrafonunda hoporlör sisteminde kısır bir ses dongusune sebep olur buda cınlama seklinde size yansır.

Mikrafonla hoporlerın yerlerini değiştirin uzaklaştıın sorun kalmayacaktır.