Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Aralık 2016  Gösterim: 419.371  Cevap: 33

Hoparlörden ses gelmiyor, sebebi ne olabilir?

2 Kasım 2015 23:03       Mesaj #31
kompetankedi - avatarı
SMD Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarıma haporlor takılı ama ses yok ?? Acillllll Çözüm Bulana Wt Nakıt 5000 SÖzzz

Nakit sizde kalsın muhtemel çözüm önerileri önceki mesajlarda olmasına rağmen ana bir kaç unsuru gözden geçirmelisiniz. Ses codecleri sisteminizde yüklü olup olmadığına,
bios ta 5 +1 yada 2+1 cıkış ayarlarının dogru olup olmadığına,
ses sisteminizin çalışıp çalışmadığını bir başka ses kaynağından kontrol etmeli yada pc ye bağladığınız soketin metal kısmını parmaklarınızla sıkıştırdığınız bir osilasyon sesi gelip gelmediğine,
Sponsorlu Bağlantılar
Yine aynı soketin pcnizde dogru ses çıkış noktasına takıp takmadığınıza,
ses ayarlarında ana sesin yanında dalga denilen ses seviyesinin acık olup olmadığı ve alttaki sessiz kutucuğunun kapalı olup olmadığına,
bakarak kontrolü gerçekleştirebilirsiniz .

Misafir
9 Kasım 2015 16:46       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Sağ Altta Ses Açma Var Ona Sağ Tıklayıp Kayıttan Yürütme Ayarlarına Girin Boş Alana Sağ Tıklayıp Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Gösterin Ordan Devre Dışı Bıraktığınızı Etkinleştirin Olur Ben Öyle Yaptım.
Misafir
19 Ekim 2016 17:36       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sorunu ben de yaşadım ve günlerce uğraştırdı; yukarıdaki çözümleri uyguladığınızda düzelmiyorsa, geriye tek ve kesin çözüm kalıyor, BIOS Update, artık bilgisayarınızın markası ve işletim sistemine göre arayıp bulun, indirerek kurun ve kurtulun gitsin bu sıkıntıdan! Laptop'u Toshiba olanlar için bu linke tıklayın: Toshiba Ben YOKO.
Toshiba laptop hakkında teknik sorumunuz var mı? SORUN ÇÖZME'yi tıkla Ilk olarak, ne tür bir ürün ile sorununuz var?'ı tıkla Dizüstü Bilgisayar'ı tıkla Önemli Bileşenler'i tıkla Ses (Hoparlörler, Kulaklıklar, Mikrofonlar)'ı tıkla Hiç ses alamıyorum'u tıkla, bundan sonrası, çözüm için neler yapmanız gerektiği sırasıyla belirtiliyor, şansınız bol olsun ve kolay gelsin diyelim artık!?:-))
Son düzenleyen ahmetseydi; 19 Ekim 2016 20:21
ahmetseydi tarafından gönderilmiş olan #34 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç