Arama

Kız meslek lisesinde okuyorum, hangi bölümü seçmeliyim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Ekim 2012 Gösterim: 31.502 Cevap: 5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
19 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
ben kız meslek lisesinde 10 sınıf okuyan bir öğrenciyim. el sanatlarımı yoksa nakışımı secsem diye düşünüyorum aslında nakış istiyorum ama önü kapalı diyorlar sizce napmalıyım
EN İYİ CEVABI Gece Prensesi verdi
2-3 sene önce bu soruyu sorsaydın sana el sanatları derdim.. Ama şimdi Çocuk Gelişimine o kadar çok önem veriliyorki Kız meslek lisesine gitmişken kesinlikle çocuk gelişimini seçmelisin :D En azından okulunu bitirdikten sonra gereken belgelerle birlikte biyer açar ve orayı süsler kendi öğrencilerini yetiştirebilrsin Anaokulu da buna örnek verilebilir ;)
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
bencede el sanatları daha kapsamlı vede daha önü açık bir tercih olur. nakış sanatı günümüzde yok olmak üzre. mesela el emeklerinden ekonomik olarak ileride faydalanmayı düşünürsen de nakış tan okadar gelir elde edemezsin diye düşünüyorumMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
DİLER - avatarı
DİLER
Ziyaretçi
25 Temmuz 2009       Mesaj #3
DİLER - avatarı
Ziyaretçi
içini karatmak istemem ama bende bi meslek lisesi mezunu olarak,hem de çocuk gelişimi bölümünden mezunum ve ilk önce bize bu bölümü çok iyi tanıtmışlardı biz de buna kanıpta gittik ve şu an hala üniversiteye yerleşemiyorum,düz liseye gitseydim çok kolay istediğim bi yeri tercih edip gidebilirdim ama olmuyo,,neyse.. bence el sanatlarını seç o bölüm bazı yan dallara ayrıldığı için daha kolay üniversite kazanması çok yüksek değil puanlarda zaten bu bölümün,ayrıca ağırlıklı ortalam başarı puanını yüksek tutarsan ve öss ye gireceğin senede güzel bi puan tutturursan kesin bi yere yerleşirsin ve halk eğitim kurslarında öğretmenlik yaparsın..şimdiden başarılarMsn Happy
Gece Prensesi - avatarı
Gece Prensesi
Ziyaretçi
8 Mayıs 2011       Mesaj #4
Gece Prensesi - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
2-3 sene önce bu soruyu sorsaydın sana el sanatları derdim.. Ama şimdi Çocuk Gelişimine o kadar çok önem veriliyorki Kız meslek lisesine gitmişken kesinlikle çocuk gelişimini seçmelisin Msn Grin En azından okulunu bitirdikten sonra gereken belgelerle birlikte biyer açar ve orayı süsler kendi öğrencilerini yetiştirebilrsin Anaokulu da buna örnek verilebilir Msn Wink
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 17:48
seaberk - avatarı
seaberk
Ziyaretçi
20 Eylül 2011       Mesaj #5
seaberk - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kız mesleek lisesinde okumayı düşünüyorum ama hangii bölümü okuyacağıma karar veremedim yardımcı olurmusunuz ?

kendini kız meslekle sınırlama
ilgi alanlarını da göz önüne alarak şu bölümlere dikkat etmeni öneririm

sanat ve tasarım
iç mekan tasarımı
moda tasarım
grafik
fotoğraf
gıda teknolojisi
tıbbi sekreterlik
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu soruyu geçen sene sorsaydım Hasta ve yaşlı hizmetleri derdim.Ben ordayım.Bilinmeyen bir bölüm tabii.Araştırırsanız çocuk gelişimin solda sıfır kaldığını anlardınız.4+4+4'ten sonra çocuk gelişimde gelecek kaldığını düşünmüyorum.