Arama

Yeni Honda City yakıt değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Şubat 2018 Gösterim: 48.897 Cevap: 12
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

İYİ GÜNLER EFENDİM!YENİ HONDA CİTY NİN YAKIY DEĞERLERİ HAKKINDA KISA BİR SORUM OLACAKTI AMA MÜSAİTSENİZ? TESEKKÜRLER.

Arkadaşım 2008 comfort modelini aldım.bir depo benzin 42 lt alıyor.benzin ışığı yanana kadar 31 lt le 590 km benzin ışığı yandıktan sonra 145 km daha gittim. 735km yi gördüm ki eminim bu rakamı 800 ün üstüne çıkarırım.klima bu mesafelerin yarısına tekamül edecek kadar da açıktı.ortalama sürat 90 km civarı idi.ve bu araca şehir içi maksimum 100 km de 7.2 lt yaktırabildimki bu rakamda çok kısa mesafelerde dur kalk yaparak.yazılanları okuyunca millet nasıl bu arabanın yakıtından şikayet ediyor anlamıyorum.herhalde çok kişi araba kullanmayı bilmiyor.aracıma BRC marka sıralı lpg kiti taktırdım.ve fulledim.100 km yol yaptım.yarısı şehir içi yarısı şehir dışı.klima 50 km açıktı.tekrar ilk lpg aldığım pompaya gelip gaz aldım.20 tl gaz aldıki zorlaya zorlaya.gazın lt fiyatı 2730 tl 100km yolda karışık kullanımda 7.3 lt lpg tüketti. Bu arada yol bilgisayarı 6.4 lt yakıt gösteriyordu.karışık kullanımda 0.20 krş yaktı.daha sonra uzun yolda denedim.yol bilgisayarım 4.8 lt gösterdi.bir lt de şaşma payı ekleyeyim 5.8lt eder 100km de. 5.8 *2730 =0.158 krş a tekamül eder.bu arabayı iki yıldır kullanıyorum.her şekilde benzin ve lpg de yakıt tüketimi mükemmel.arabayı benzinde 30 km 140 ile 190 km arası süratle kullandım.5.9 lt benzin tüketimi yaktıki çok süper.bu araba görünüşü tipi olarak eleştirilebilir.aynı segmentte bir çok arabadan daha konforlu ve kullanışlı.yalnız bu arabayı yakıt konusunda eleştirenler araba kullanmayı kesinlikle bilmiyolardır.herkese tavsiye ederim.alanı değil ama almayanı pişman eder bu araba.özellikle yakıtıyla.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Temmuz 2015       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2006 city elite 35000 de sahibiyim bursa balıkesir yolunda, ilk defa 170 kmh ve 175 kmh gördüm 170 den sonra vibrasyon var biraz, otomatik vites d modunda çok rahat 120 üstü süratlerde geçişler pürüzsüz ve çabul 100 kmh altında hızlanmalar 4 ve 5 saniye alıyor mesela 80 den 100 e. Rampada hız önemli ölçüde düşüyor, tabi normal ama gaz vererek telafi oluyor. Düz yolda yokuşta uçuyor. 160 ile viraja girdim araç yüksek güven vermiyor bukonuda dikkat istiyor, kendi segmentinde çitası en yüksek araç bence, allah kazasız sürüşler nasip etsin sağlıcakla.
Sponsorlu Bağlantılar
Jerryphan - avatarı
Jerryphan
Onaysız
7 Şubat 2018       Mesaj #13
Jerryphan - avatarı
Onaysız
Sanırım Honda City, S, LS ve ES'nin bu sürümleri ile üç farklı sürümü var, bugün en çok memnun hissettiğim LS.