Arama

Bit kaç günde oluşur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Temmuz 2018 Gösterim: 65.552 Cevap: 6
beyzaülkü - avatarı
beyzaülkü
Ziyaretçi
5 Nisan 2009       Mesaj #1
beyzaülkü - avatarı
Ziyaretçi
Bit kaç günde oluşur?
EN İYİ CEVABI SEDEPH verdi
Baş biti:
2-3 mm boyunda olup, insanların başında yaşar. Dişisi halk arasında sirke denilen yumurtalarını özellikle ense ve kulak arkası saç kıllarının diplerine kitin kılıfı ile tek tek yapıştırır. Yavrular 2-3 haftada ergin hale gelirler. Fazla yaygın bir türdür. Çocuklarımıza okullardan bulaşabilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Kıl biti:
Baş hariç, vücudun sakal, göğüs gibi diğer kıllı yerlerinde barınır. Kıl diplerine gömülü olarak görülür. Fazla kaşınmaya sebeb olur. 1-1,5 mm uzunluktadır.

Elbise biti:

Vücudun tüysüz veya az tüylü yerlerinde yaşadığından vücut biti de denir. 3-4 mm boyundadır. Yumurtalarını çamaşırların kıvrımlı yerlerine yapıştırır. Tifüs hastalığını yaydığından çok tehlikeli bir asalaktır. Tifüs mikrobu bitin barsağında çoğalıp dışkısı ile insana bulaşır.

BAKINIZ Bit Nedir? Bit Hakkında
Son düzenleyen Safi; 5 Temmuz 2018 17:50
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
5 Nisan 2009       Mesaj #2
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Baş biti:
2-3 mm boyunda olup, insanların başında yaşar. Dişisi halk arasında sirke denilen yumurtalarını özellikle ense ve kulak arkası saç kıllarının diplerine kitin kılıfı ile tek tek yapıştırır. Yavrular 2-3 haftada ergin hale gelirler. Fazla yaygın bir türdür. Çocuklarımıza okullardan bulaşabilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Kıl biti:
Baş hariç, vücudun sakal, göğüs gibi diğer kıllı yerlerinde barınır. Kıl diplerine gömülü olarak görülür. Fazla kaşınmaya sebeb olur. 1-1,5 mm uzunluktadır.

Elbise biti:

Vücudun tüysüz veya az tüylü yerlerinde yaşadığından vücut biti de denir. 3-4 mm boyundadır. Yumurtalarını çamaşırların kıvrımlı yerlerine yapıştırır. Tifüs hastalığını yaydığından çok tehlikeli bir asalaktır. Tifüs mikrobu bitin barsağında çoğalıp dışkısı ile insana bulaşır.

BAKINIZ Bit Nedir? Bit Hakkında
Son düzenleyen Safi; 5 Temmuz 2018 17:52
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
beyzaülkü adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba kızımın dün saçında bit olmayan yani sirke gördüm .hemen bit şampuanı aldım.Aceba o sirke kaç günde oluşmuştur ve kaç günde temizlenir.Msn Cry

bit şampuanı sirkelere çok etkili dğeildir. şampuan olarak kwell ve türevlerini öeririm.. ve sirkeleri taramakla dökebilirsiniz.ve bit oluşumunu engellersiniz. ince tarakla sık sık tarayınız.
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2013       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
beyzaülkü adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba kızımın dün saçında bit olmayan yani sirke gördüm .hemen bit şampuanı aldım.Aceba o sirke kaç günde oluşmuştur ve kaç günde temizlenir.Msn Cry

4günde
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben dün bitlendim paranit kullandım bitler gitti fakat sirke var, göremiyorum da gitti galibba ama şüpheliyim. bir sirke varsada yumurtlar heralde acaba sirke kaç günde yumurtlar

7 ya da 10 gün
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
23 Haziran 2014       Mesaj #6
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Bitler kaç günde yumurtadan çıkar

7 İla 10 gün arasında değişir.
Misafir - avatarı