Arama

Düz lise mi daha avantajlıdır yoksa meslek lisesi mi? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ağustos 2018 Gösterim: 92.072 Cevap: 35
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
19 Ağustos 2010       Mesaj #21
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

BEN SADECE YANLIŞ TERCİH NEDENİYLE ( BİR DE OKUL PUANI MIN SBS PUANIMI DÜŞÜRMESİ NEDENİYLE ) ANADOLU LİSESİNE GİREMEDİM ŞİMDİ DÜZ LİSE İLE MESLEK LİSESİ ARASINDA KARAR VEREMİYORUM YARIN KAZANDIĞIM MESLEK LİSESİNİN KAYDI İÇİN SON GÜN BU ARADA KAZANDIĞIM BÖLÜM KİMYA TEKNOLOJİSİ ANADOLU BÖLÜMÜ

Madem Anadolu etiketi olan bir bölüm kazandınız. Gitmenizi tavsiye ederim. Ben de Anadolu Teknik Lise Bilişim Teknolojileri mezunuyum. Kendi bölümümde ilerlemedim. Ancak siz kimya bölümünde ilerlemeye devam etmek isterseniz. Gittiğiniz meslek lisesi size avantaj sağlayacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
My one regret in life is that I am not someone else.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #22
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

BENCE DÜZ DAHA İYİDİR MESLEKDE HANGİ BÖLÜMÜ OKUYOSAN O BÖLÜMDEN BAŞKA Bİ İŞ YAPAMIYOSUN AMA DÜZDE HER BÖLÜM İSTEDİGİN BÖLÜMÜ SEÇİP ONUN OKUYA BİLİYOSUN AMA MESLEK OKULUNDA HANGİ BÖLÜ İSTİYOSAN O OKUL DEYİL SE O BÖLÜMÜ OKUYAMU YOSUN

Sponsorlu Bağlantılar

KİMSE YE MESLEK TAVSİYE EDMEM

Alıntı

bende bişey sormak istiyorum.ben bu sana 9.sınıfa geçeceğim puanım düşük olduğu için ya kız meslek lisesine yada düz liseye gidebiliyorum sizce hangisi daha avantajlı ve üniversiteye geçiş açısından daha iyi.lütfen bana yardımcı lolurmusunuz

Alıntı

bende sizle aynı durumdayım meslek lisesi okuyorm bu ilk yılım bölüm sonuçlrı belli olmadı çoçuk gelişim istiom sizce iyi mi yoksa düz liseye mi geçmeliyi

Alıntı

bende bu sene 9. sınfa geçtim ama anadoluya filan puanım yetmedi 5 puanla kaçırdım .... meslek lisesinemi gitsen düz liseye mi bilmiyorum lütfen cevap yazın nereye gitsem???

Alıntı

meslek lisesini seçersem ing öğrtmeni olabilirmiyim çok kararsızım yoksa düz liseye mi gitmeliyim

Alıntı

ya benım kafan allak bullak oldu ben meslekte 1..sınıfı bitirdim ama düze gitmek istiyorum sizce bu ileride sorun olur mu bana

Alıntı

yha simdi bn orta ögretim tercihlerimi yaptım ve anadolu meslek çıktı ama gtmemi istemiolar bn şim di baska meslege mi gtsem yoksa düz liseye mi ltf acil

Düz liseden ya da meslek lisesinden mezun olmak arasında önemli farklar vardır. Ama asıl önemli olan sizin ne istediğiniz, hedefiniz ve olanaklarınızdır.

Meslek lisesinden mezun olursanız, elinizde iş hayatına atılmanızı sağlayacak bir belge ve o alanda uzmanlığınız olacaktır. Ama hedefiniz o alanın dışındaysa şansınız azalacaktır.

Alttaki mesajı okuyun.

Üniversitede Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, İşletme, Tıp ve benzeri prestijli bölümleri okumak istiyorsanız Lise, Anadolu Lisesi ya da Fen Lisesi okumanızı öneririm. Bu okullarda alacağınız eğitimler Üniversite Giriş sınavlarında size daha fazla yarar sağlayacaktır. Meslek liseleri belirli bir hedefe yönelik eğitim verirken diğer belirttiklerim daha kapsamlı eğitim vereceklerdir. Meslek liseleri de kendi ilgili alanlarında ara eleman yetiştiren başarılı okullarımızdır.

Sizlere, okullarınızın ya da dersanelerinizin rehberlik bölümlerine başvurup, sizi ve özelliklerinizi tanıyan eğitimli kişilerden bilgi yardımı ve yönlendirme istemenizi öneririm.

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
13 Eylül 2010       Mesaj #23
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
alii adlı kullanıcıdan alıntı

liseye kayd olmak üzereyim ama kafam cok karısık sizce düz lisemi yoksa meslek lisesi iyi lütfen cabukk kafam cok karısık

Konu önemli ama bunalıma düşmeden seçiminizi yapın ve ne olursa olsun seçiminizden mutlu olun, başarılar diliyoruz.

Düz liseden ya da meslek lisesinden mezun olmak arasında önemli farklar vardır. Ama asıl önemli olan sizin ne istediğiniz, hedefiniz ve olanaklarınızdır.

Meslek lisesinden mezun olursanız, elinizde iş hayatına atılmanızı sağlayacak bir belge ve o alanda uzmanlığınız olacaktır. Ama hedefiniz o alanın dışındaysa şansınız azalacaktır.

Alttaki mesajı okuyun.

Üniversitede Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, İşletme, Tıp ve benzeri prestijli bölümleri okumak istiyorsanız Lise, Anadolu Lisesi ya da Fen Lisesi okumanızı öneririm. Bu okullarda alacağınız eğitimler Üniversite Giriş sınavlarında size daha fazla yarar sağlayacaktır. Meslek liseleri belirli bir hedefe yönelik eğitim verirken diğer belirttiklerim daha kapsamlı eğitim vereceklerdir. Meslek liseleri de kendi ilgili alanlarında ara eleman yetiştiren başarılı okullarımızdır.

Sizlere, okullarınızın ya da dersanelerinizin rehberlik bölümlerine başvurup, sizi ve özelliklerinizi tanıyan eğitimli kişilerden bilgi yardımı ve yönlendirme istemenizi öneririm.

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
24 Ocak 2011       Mesaj #24
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben kız meslekte okuyorum ama istediğim bölmler yok napmalıyım lütfen yardımcı olun...

Alıntı

ya en mantıklısı düz lise ben meslek lisesi okuyorum..düz liseye geçiş yaptım.. düz lise dha cok ii hazırlıo öss ye Msn Happy

zero0 - avatarı
zero0
Ziyaretçi
27 Nisan 2011       Mesaj #25
zero0 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben meslek lisesinde 10.sınıf teknik alanında okuyorum ve çok zor dersler var toplam 20 ders var , hem kültür dersleri var hemde bölüm dersleri toplam 20 tane ders ediyo
günde 10 ders işliyoz çok zor oluyor,ders çalışmaya zaman bulamıyoz yani hiç kimsenin umrunda değil üniversite..ben bir ara düz liseye geçsem diye düşündüm,düz liselerin hali ortada sınavı ilk defada kazanamayan vasıfsız bir işde çalışıyor,meslek lisesine gidecek kişiler teknik değilde endüstri alanına gitmelerini öneriyorum. Meslek lisesinde elinizde sertifikanız diplomanız ,iş yeri açma belgeniz olur,hani Öss'yi kazanamazsınız boşda kalırsınız ya birinin yanında çırak olarak işi iyice öğrenirsiniz,yada sermayeniz varsa iş yeri kurarsınız.
Yani Meslek lisesini öneririm...Kararınızı yaparken dikkatli olun !
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 15:02
Endüstri Meslek - avatarı
Endüstri Meslek
Ziyaretçi
29 Haziran 2011       Mesaj #26
Endüstri Meslek - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bir soru sormak istiyom çoçuk gelişimini lisesine gitsem avukat ve ya mimar olabilirmiyim

Bence en mantıklısı meslek lisesi . Ben bilişim bölümünü bitirdim şimdi 2 yıllık üniversteye gidiyorum . Yani üniversteye gidemem diye canınızı sıkmayın. Ama dediğim gibi meslek lisesine gidip bilişim,makine,sağlık dışında bi bölüme gidicekseniz düz liseye gidin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meslek lisesi derim ben. Çünkü düz liseye gidersen üniversiteyi kazanma oranın düşük. Meslek lisesine gidersen hem staj görürsün hem de kolayca üniversiteyi kazanırsın. İleride sana meslek lisesi ekstra puan veriyor(üniversite için). Fakat meslek lisesinde o lisede olan bölümlerden başka bir meslek seçemiyorsun... (Örn: Doktor avukat öğretmen gibi..) Meslek lisesine diploma puanı ile alıyorlar. Puanda gerektirir ama diploma ilede deneyebilirsin.
Ben de bu sene meslek lisesine gideceğim. Düz lisede üniversite sınavını kazanamazsan 1 sene evde oturacak,bir dahaki sınavı bekleyeceksin bunları da düşün Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sa beyler bn ege üniversitesi tıp bölümü 2 sınıf öğrencisiyim bn orta okulda başarısızdım dğz lisede eğitim kalitesi düşük olsada dersane yardımıyla çok çalışarak kazandım meslek liselerine gitmeyin derim hedeflerinizi kısıtlamayın geniş yelpaze olarak düz liseyi tercih ederim ama sabır işi orda kalabilmek okumyacam bn ders çalışmam diosan meslek taraftarıyım yinede işin olur. ama 1 sene gidin şansınızı deneyin derim bakarsınız olmuo mesleğe gidin ama düz lisedede çalışırsanız çok iyi iş sahibi olursunuz.
size başarılar!!!
tokiohotel - avatarı
tokiohotel
VIP ''Ölü Gelin''
15 Ağustos 2011       Mesaj #29
tokiohotel - avatarı
VIP ''Ölü Gelin''
Alıntı

Ya arkadaşlar ben anadolu tekniğede gidebiliyorum ama düz istiyorum yani ben hukuk okumak istiyorum.Sizce napim ?

İdeallerin varsa kendinede güveniyorsan tabiki düz liseye git ve hukuk oku.. Ama derslerinde pek başarılı değilsen anadolu tekniğe git ve bir meslek edin Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 15:03
''Boşver''
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ders çalışacaksan anadoluya gideceksinnn !
ben sınıfta kalan birine mesleğe gitme diyemem.
herkes kendini biliyor.
tembelsen mesleğe.çalışacaksan düze.