Arama

Allah kaderi biliyorsa biz neden yaşıyoruz? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Eylül 2017 Gösterim: 50.153 Cevap: 65
betül132 - avatarı
betül132
Ziyaretçi
5 Kasım 2014       Mesaj #61
betül132 - avatarı
Ziyaretçi
Ben ateistim çünkü cevap alınamıyacak bur sürü soru var kafamda gerçekten en büyük sorulardan biride buydu ama siz çok fazla ağır kullandınız kelimeleri bana biraz temize çekip anlatırsanız mutlu olurum
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2015       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cevapları da soruları da anlıyorum..ama sorgulanmanın amaçları vardır,daha sıkı bağlanmak yada taklidi imanı takriri imana çevirmek maksatsa neden sorulmasın verilen cevaba karşılık söylüyorum? sorgulanamaz dendiği zaman aklıma gelen batı dünyasındaki kilisenin baskısı olur.;orada çünkü düşünmek sorgulamak yasaktı..ama islamın benim inandığım din böyle değildir,olmamalı!diye düşünüyorum.çünkü benim bildiğim islam akıl mantık dinidir.her şey açıklanabilir ..tek açıklanmayacak şey aklımızın almadığı boyutlardır..çünkü aklımız sınırlıdır..ama üslup düzeyindeki sorular kısıtlanmamalı..vesselam.
Sponsorlu Bağlantılar
MİSAFİR - avatarı
MİSAFİR
Ziyaretçi
11 Mart 2015       Mesaj #63
MİSAFİR - avatarı
Ziyaretçi
Allah bize iki yol vermiştir 1.si iyi yol 2.si kötü yol,
iyi yolu ve kötü yolu o yolu kendimiz seçeriz o yüzden yani
diye düşüyorum SEVGİLER SAYGILAR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2017       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadasim sacmaladiginin farkinda misin?Allah neden seytani inandirma geregi duysun?zaten insanoglu seytandan ustun kilinmistir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2017       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Acikcasi verdiginiz cewaplar beni tatmin etmedi arkadaslar,herseyi bilen Allah seytaninda isyan edecegini,seytanin elma teklifini Adem ile havvanin kabul edecegini biliyordu.Cevap vermeye calisan arkadaslarin hepsi kader ve kaderin yollarindan bahsetmis fakat bunlar merak edenlerin beyinlerinde tatminkar bir iz birakmamistir diye dusunuyorum tipki benim gibi.seytan ayrintida gizlidir cok dusunmemek gerekir vs. Gibi cewaplar isin basit tarafina kacmaktan baska birsey ifade etmiyor.Bunlari soylerken acikcasi ben kurani kerim i okumadim sadece yuzeysel olarak bilgim var,su an yapacagim tek sey ilk ayette oldugu gibi okumak.Allaha ve peygamberine inaniyorum cunku ayet ve hadislerin hicbiri insanoglunun kotulugu icin degil bilakis iyiligi icin yazilmis oldugunu goruyorum ve su an icin tek duam Allahim benim anlamam icin yardimci olmasidir.sevgilerle arkadaslar...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2017       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşlerim bunun bu kadar zor oldugunu düşünmüyorum Allah (haşa) sadist mi gibi sorular aklınıza gelmesin burdakilerin de dediği gibi Rabbimiz bizim onu yapacagımızı biliyo yani O böyle olacak dediği için degil bildigi iiçin oluyor nasıl ki biz bazı şeyleri hissedip ''aa kesin böyle olacak''dediğimiz gibi ve Kuranda, hadislerde (yalan olmayan,kuranla çelişmeyen)yapıp,yapmamız gereken seyler anlatılıyor mesela birini öldürmek günah diye emretmiş ama bi insanın gidip onu yapması allahın sucu olmuyor insan bunu kendi iradesiyle yapıyor ve bu dünyada cezasını hakkıyla almasa bile diger dünyada alıyor insan öldürmek öyle kolay degil arkada gözü yaşlı kaç insan kalıyor hem kul hakkı hem de insan ölüyor,şimdi diyeceksiniz ki neden izin veriyor Allah,O her şeyi önceden bildiriyor ve biz bunu yapınca onun sucu olmuyor ki biz yapıyoruz ama onun dedigine uyup yapmasaydık günaha da girmeyecektik örn;ygs sınavında yapılamaması gereken her şeyi söylüyolar ama biz onu yaparsak bu onların sucu olmuyor bizim sucumuz oluyor onlar önceden bizi uyarıyolar ama biz o hataya düşersek bu da bizim hatamız oluyor