Arama

Ailenin güveni geri nasıl kazanılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Haziran 2020 Gösterim: 25.379 Cevap: 13
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaptığım hatlardan dolayı ailemin güvenini kaybettim ben 17 yaşında bi genç kızım şimdi hiç güvenmedikleri gibi nefeste aldırmıyorlar onların güvenini nasıl kazanabilirim üstüne üstlük hatalarımı sürekli yüzüme vuruyorlar.bu zoruma gidio hergün biraz daha boşluğa düştüğümü hissediyorum. bi çıkar yol....
EN İYİ CEVABI Alis verdi
arkadaşlar hepinizin derdini okudum telefonu alınanlar ebeveynlerinize şunu diyin annecim ve babacım hata ettim haklısınız ve güveninizide kaybettim ve geri kazanmak için elimden geleni yaparım bunu tüm içtenliğim ve dışa yanskıtamadığım duygularla söylüyorum lütfen bana sevginizi ve güveninizi verin! Diğer konu ailesine güvenmeyen bayan kocanıza neler hissettiklerinizi açıklayın ona ne kadar samimi olduğunuzu gösterin ama şunu düşünün siz ona güvenmiyorsunuz ve ailesine bence o da size güvenmiyordur ilk onun sonrada ailesinin güvenini kazanın nasılmı eşinizin zor bir anında elinizden geleni yapın bazı konularda ona danışın bu o ve siz arasındaki ısınmayı arttırır gerisi size kalmış

Sponsorlu Bağlantılar
Ve sadece güven isteyenler onlara yardım edin onlar size değil ilk siz onlara ilgi gösterin çözemedikleri şeylere yardım edin aile sorunlarını çözmeye çalışın bol bol sıcak sohbet kurmaya çalışın gülümseyerek konuşun dedikleri şeyler her ne lkadar sizi gıcık ediyorsa şunu unutmayın her daim sizin iyiliğinizi düşünüyorlardır oldukça yumuşak cevap verin babası veya annesiyle özel sorunları olanlar onlara düşüncelerinizi kederinizi söyleyin çekinmeyin her siz ne kadar üzülüyorsanız onlarda ondan daha çok üzülüyorlardır her ne kadar bozuk olsanızda hislerinizi paylaşın bu onlara bir arkadaşlık daveti olur ve yavaş yavaş hoş davranışlarla aranızı düzeltin UMARIM DEDİKLERİMİN BİR FAYDASI DOKUNUR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
onlara artık hiç bir konuda yalan söyleme aynnı şeyleri ben de yaptım ama şu an çok pişmanım tek yapacağın sonu ne olursa olsun onlara her konuda doğruyu söylemek
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2013       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle kayınvaliden ile kayın pederinin güvenini kazanmalısın mesela onlara kahve falan yap ınlar ne derse kötü söz bile dese haklısnız de sonra onlarla aran iyi olursa eşin bunu görür ve oda kabul eder böylece düzelir
Alis - avatarı
Alis
Ziyaretçi
25 Mart 2014       Mesaj #4
Alis - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaşlar hepinizin derdini okudum telefonu alınanlar ebeveynlerinize şunu diyin annecim ve babacım hata ettim haklısınız ve güveninizide kaybettim ve geri kazanmak için elimden geleni yaparım bunu tüm içtenliğim ve dışa yanskıtamadığım duygularla söylüyorum lütfen bana sevginizi ve güveninizi verin! Diğer konu ailesine güvenmeyen bayan kocanıza neler hissettiklerinizi açıklayın ona ne kadar samimi olduğunuzu gösterin ama şunu düşünün siz ona güvenmiyorsunuz ve ailesine bence o da size güvenmiyordur ilk onun sonrada ailesinin güvenini kazanın nasılmı eşinizin zor bir anında elinizden geleni yapın bazı konularda ona danışın bu o ve siz arasındaki ısınmayı arttırır gerisi size kalmış

Ve sadece güven isteyenler onlara yardım edin onlar size değil ilk siz onlara ilgi gösterin çözemedikleri şeylere yardım edin aile sorunlarını çözmeye çalışın bol bol sıcak sohbet kurmaya çalışın gülümseyerek konuşun dedikleri şeyler her ne lkadar sizi gıcık ediyorsa şunu unutmayın her daim sizin iyiliğinizi düşünüyorlardır oldukça yumuşak cevap verin babası veya annesiyle özel sorunları olanlar onlara düşüncelerinizi kederinizi söyleyin çekinmeyin her siz ne kadar üzülüyorsanız onlarda ondan daha çok üzülüyorlardır her ne kadar bozuk olsanızda hislerinizi paylaşın bu onlara bir arkadaşlık daveti olur ve yavaş yavaş hoş davranışlarla aranızı düzeltin UMARIM DEDİKLERİMİN BİR FAYDASI DOKUNUR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2014       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben çok hatalar yaptim ve guven istiyorum sankı her an aklıma ölüm geliyo sizce ne yapmaliyim

bütün hatalarını telafi etmelisin
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
30 Haziran 2014       Mesaj #6
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Ben 14 yaşındayım annem çok korumacı daha hiç sevgilşm fln olmadı bu yaşımda bile beni okula o götürüyo bakkaldan bile çabuk gelmezsem arkamdan gelip beni arıyo bıktım bu durumlardan arkadaşıma bile o götürüyo bırakıyo herşeyime karışıyo ders çalış diye baakı uyguluyo sürekli cidden bıktım napmalıyım artık ¿?

Annenin yaptığı çok normal Bıkacak birşey yok zamanı gelince eminim sende aynısını yaparsın annelerin koruma duygusu biraz fazla olabilir ama sadece seni düşündüğü içindir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2014       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE=Misafir;2155595] sey cok garip olucak ama ben suan 14 yasindayim ve yasim geregi bazi hatalari yaptim malesef ama babamla aram hic bi zaman iyi degildir hep anne tarafindan anne sevgisi gorerek buyudum ama annem bana guvenmez babam guvenir bi gun annemin karsisina gecip anlattim herseyi pisman oldugumu bir daha asla yapmicami ilerdeki yasamimda bunlarin bana bir ders olacagini soyledim oda affetti ve guveni suan sonsuz yani bana o yuzden babani karsina alip duzgunce konus abla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Geçen hafta annemlere sormadan akşam saat 22.00 de cafe&bar bir mekana gittim iki kız arkadaşımla. Biri çok yakın bir arkadaşımdı. Annelerimiz de çok yakın arkadaşlar. Diğer kız arkadaşımı iki gündür tanıyordum. Tesadüfen tanışmıştık. Gittik ve annemlerin izin vermediğini bildiğim halde bira söyledim. Yeni tanıştığım kız rakı söyledi. Ve biz daha reşit bile değiliz. Yakın arkadaşım da bira söyledi. Biraz süre geçtikten sonra annelerimiz geldi. Evet yakın arkadaşımın annesi ve benim annem geldiler. Film gibiydi. Dram film... Gözlerinde ful hayal kırıklığı vardı. Arkadaşımın annesi bir süre konuşmadı bile. Bizi rezil etmemek için arka masaya gittiler. Mesaj attı bana annem 'arka masaya gelin' diye. Gittik, bayağı bir nutuk çektiler. Oysaki bizim kötü bir niyetimiz yoktu. Merakımızdan gelmiştik. Ancak annelerin gözünden öyle değildi. Çünkü evden çıkarken 'parka çıkıyoruz' demiştik. Herneyse daha sonra bizimle konuşmaları bitince yeni kızla konuştular. Ne konuştular bilmiyorum ama kız ağlayarak çıktı. Şimdi üstünden ya bir ya da iki hafta geçti. Hayatım cehennem gibi. Akşamları parka bile çıkamıyorum. Bitek sabahları. O da kısıtlı bir şekilde. Keşke diyorum. Keşke gitmeseydik oraya. Yeni tanışmıştık ama o kızı sevmiştim. Annelerimiz onun yüzünden olduğunu düşünüyor ama bunu biz de istemiştik. Herneyse. Artık 21.30 da evde olmam gerekiyor. Bugun 22.00 da gelmek zorunda kaldım çünkü istanbulda fena yağmur vardı ve parktaki çardakta tıkılı kaldık. Babam beni bir kez aramış, duymamışım. Arkadaşımdan annem aradı. Eve gelmemi söyledi. Eve gittim. Babam' seni aradım açmadın. Demek sen bizi ciddiye almıyorsun. O zaman 21.30 a kadar da yok akşamları dışarı çıkmıyorsun artık bitti' dedi. Bi an afalladım. Bir kez aramıştı ve ben onu duymadım diye böyle olmuştu. Demekki o kadar güvensizlerdi artık bana karşı. Şimdi onların güvenlerini kazanmaya çalışıyorum. Şunu gördüm ki yaptığın şey yanlış olsa bile yalan söylememeliymişsin. Çünkü o akşam orada olduğumu anneme söyleseydim şu an daha iyi bir durumda olucaktık. Baya uzun yazdım ama umarım birileri görür ve benim yaptığım hatayı yapmaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2015       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Babana ufak jestler yap.Dediklerini yap.Notlarını iyi tut. Eger hala guvenmezse ayaklarina kapan ozur dile birazda agla.Baba affet ergenlikti cok pismanim senle kus kalmak istemiyorum falan de ama yurekten o da seni affeder
denizmavi - avatarı
denizmavi
Ziyaretçi
27 Ekim 2015       Mesaj #10
denizmavi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

yaptığım hatlardan dolayı ailemin güvenini kaybettim ben 17 yaşında bi genç kızım şimdi hiç güvenmedikleri gibi nefeste aldırmıyorlar onların güvenini nasıl kazanabilirim üstüne üstlük hatalarımı sürekli yüzüme vuruyorlar.bu zoruma gidio hergün biraz daha boşluğa düştüğümü hissediyorum. bi çıkar yol....

Merhaba biliyorumki bu tam 6 sene once yazilmis bir soru ..ve eger bu soruyu yazan kisi halen daha bu sayfayi kullaniryorsa..lutfen bana o zamanlari nasil atlattigini anlatabilirmisin..bende simdi 16 yasindayim ve ayni durumdayim..devamli ailemden gizli seyler yapiyorum ve beni her defasinda yakalamalarina ragmen devam etdim..bu sefer ilk defa babam beni bir erkekler konustugumu ogrendi ve okuldan kacip onunlar bulusdugumu zannediyor , ki ben gercekden okuldan kacmadim.. bana yardim edin babam bana artik guvenmiyor ..telefonumu aldi ve sanirsam kirdi.. bana cikar yol gosterin..
?????