Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 75.149|Cevap: 1|Güncelleme: 10 Kasım 2016

Basketbolda turnike nedir, kuralları nelerdir?

Mesaja atla
Misafir
6 Aralık 2009 17:58   |   Mesaj #1   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen cevaplarsanız sevinirim
EN İYİ CEVABI Baturalp verdi

Turnike Atışı

Turnike basketbol oyununun temel şutlarındandır. Potaya yakın bir yerlerde top sürdükten veya pas aldıktan sonra yapılabilir. Başarılı bir turnike yapabilmek için şunlara dikkat edilmelidir:
  • Kural hatası yapmadan turnike atışı yapabilmek için, topu tuttuktan sonra sadece iki adım atabilirsiniz.
  • Top iki elle, iki adım yürüyüşüne geçmeden önce tutulmalıdır. Turnikede birinci adım uzun, ikinci adım kısa olmalıdır. Çünkü oyuncu ikinci adımında öne doğru yapmış olduğu hareketini, yukarıya ve potaya rahat yükselebilmesi için kısa tutması yararlı olacaktır.

DEVAMI >>>> Basketbol Nedir? Basketbolun Kuralları

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Baturalp; 10 Kasım 2016 13:05
10 Kasım 2016 13:11   |   Mesaj #2   |   
Baturalp - avatarı
MOD Moderatör
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Turnike Atışı

Turnike basketbol oyununun temel şutlarındandır. Potaya yakın bir yerlerde top sürdükten veya pas aldıktan sonra yapılabilir. Başarılı bir turnike yapabilmek için şunlara dikkat edilmelidir:
  • Kural hatası yapmadan turnike atışı yapabilmek için, topu tuttuktan sonra sadece iki adım atabilirsiniz.
  • Top iki elle, iki adım yürüyüşüne geçmeden önce tutulmalıdır. Turnikede birinci adım uzun, ikinci adım kısa olmalıdır. Çünkü oyuncu ikinci adımında öne doğru yapmış olduğu hareketini, yukarıya ve potaya rahat yükselebilmesi için kısa tutması yararlı olacaktır.

DEVAMI >>>> Basketbol Nedir? Basketbolun Kuralları

Sponsorlu Bağlantılar

Daha fazla sonuç:
basketbolda turnike nedir

Hızlı Cevap

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç