Arama

Su maymunu canlı mıdır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Haziran 2016 Gösterim: 151.542 Cevap: 72
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ekim 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben su maymuncuğu besliyorum ama benimsu maymuncuğum daha fazla büyümeden hemen patladı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar. Bu Ürün Nano Teknolojiyle Üretilmiş Bi Jeldir. Bakteriyel olarak Canlıdır. Bir Çeşit Sünger Olarak Ele Almak Gerekir. Zararlıdır. Zararlarından Korunmak İçin Satın Almamak Gerekir. Aldıysanız Fazla Dokunmamanız Gerekir. Msn Happy Balık Felan da Değil Ayrıca Msn Grin Aksesuar Olarak Kullanırsanız Güzel Durur
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2010       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar su maymunu jelden yapılır ve cansızdır kansorejen maddeler içerir ve nasıl doğurduğunu soran arkadaşlara söylüyorum bu jel zamanla büyür ve patlamaya yakın olduğu zaman içinden bir miktar jel dışarı çıkar zamanla büyümeye başlar yani ortada gerçek bir doğum ve gerçek bir hayvan denen bişey yok ..
ßahar - avatarı
ßahar
Ziyaretçi
23 Aralık 2010       Mesaj #24
ßahar - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bu su maymunlarının nasıl ürediğini daha önce söylemiştim arkadaşlarımda bana hep nasıl önlemler almalıyım diyor onlara bu siteye bakmalarını söyledim fakat yeterli bilgi bulamamışlar şimdi tekrar söylüyorum su maymunu beslemek asla zararlı değil fakat su maymunlarına dikkatli bakın yani benim 1 cola şişesi su maymunum var ve onlara şu şekilde bakıyorum annem bana bir su süzeceği verdi su süzeceği annelerimizin su süzdüğü (makarna-pateses vb.) şeylere denir bunlardan 1 tane aldım onu anneme verdim ve eskisini ben aldım biliyorsunuz ki bu su maymunlarının suyu 1 haftada bir kez değiştiriliyor bende her pazar bu su süzeceği ile değitiriyorum su maymunlarını su süzeceğine koyuyorum şişedeki suyu döküyorum ve şişeye az miktarda su koyuyorum daha sonra su süzeceğindeki maymunları koyucağım yere boşaltıyorum ve ona asla çıplak elle elimi sürmüyorum .. (ellemek isteyenler plastik eldivenlerle elleyebilir)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
su maymunu aslında hiçbirşey öyle bişi yok sadece bitki gübresi olarak kullanılan kanserojen bir madde
Theni's - avatarı
Theni's
Ziyaretçi
18 Şubat 2011       Mesaj #26
Theni's - avatarı
Ziyaretçi
Son birkaç yılda özellikle ilkokul çağındaki çocuklar arasında çok yaygın olan ve su maymunu olarak adlandırılan kristajel, özellikle bebekler ve çocuklar için çok zararlı hatta öldürücü olabiliyor. Özellikle yutulması ile birlikte sağlık açısından risklere neden olan su maymununu bebekler ve çocuklar şeker zannederek yutabiliyor. Bu konu ile alakalı sürekli olarak televizyonlarda ve gazetelerde haberler duyuyoruz. İşte haberin ışığında su maymununun zararları…
Asıl adları kristajel olan bu su topları 9 farklı renge sahipler. Büyüklüklerinin 400 katı olabiliyorlar. Kesinlikle küçük çocuklardan uzak tutulmaları gerekir. Nano teknoloji ürünleridir.

İşte Haber… Su maymunu nedeniyle hastanelere birçok başvuru oldu. Sağlık Bakanlığı anne babalara, ‘çocukları bu ürünlerden uzak tutun’ çağrısında bulundu.

Bitkilerin büyümesi için gübre olarak kullanılan ve suyla temasında 400 kat büyüyen renkli toplar çocukları hasta etti. Bakkal, market, kırtasiye, akvaryumcular ile seyyar satıcılarda satılan ve suyun içine atıldığında bölünerek çoğalan ‘su maymunları’ yüzünden onlarca aile Acil servislere başvurdu. Yutulduğunda midede büyüyen jel şeklindeki topların hayati risk taşıdığını dikkate alan Sağlık Bakanlığı, bu ürünlerin satışına el koydu.
Okul çevresinde bulunan ve çocukların sağlığını tehdit eden su toplarının oyuncak olarak satılması yasaklandı. Bitkilerin yaşaması ve dekorasyon olarak kullanılan renkli topları çocuklara satanlara da ceza kesilmesi talimatı verildi. Sanayi Bakanlığı ve TOBB’a uyarı yazısı geçen Sağlık Bakanlığı, il sağlık müdürlüklerini acil koduyla bilgilendirdi. Vatandaş tarafından ne olduğu bilinmeyen su topları yüzünden son günlerde hastanelere 20′nin üzerinde başvuru oldu. Suyun içine katıldığında büyüyen ve farklı renkleriyle miniklerin ilgisini çeken topların mağdur ettiği çocuklara Ankara’da minik Melike Ateş eklendi.
2 yaşındaki Melike geçen hafta aniden gelen ağrı ve kusma şikâyetiyle ailesi tarafından Dr. Sami Ulus çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan küçük Melike’nin su toplarından yuttuğu tespit edildi. Yaşadıkları paniği anlatan Melike’nin babası ömer Ateş, “6 yaşındaki kızıma para vermiştim. Komşu çocuklarında gördüğü için yakınımızda olan akvaryumcudan şeffaf toplardan almış. Haberimiz olmadan bardağa koymuş. En küçük kızım da bardaktaki topları içmiş. Ağrısı başlayınca şüphelendik hastaneye götürdük.” diye konuştu.
Acil servise gittiklerinde birçok çocuğun su topları yüzünden hastaneye başvurduğuna şahit olduklarını söyleyen Ateş, röntgende su toplarının görülemediğini belirtti. “Doktorlar topların bağırsaklarda ve midede probleme neden olabileceğini söylediler.” diyen Ateş, ayrıca hastane görevlilerinin ürünü satın aldıkları yeri şikâyet edebileceklerine dair tutanak tuttuklarını ifade etti.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Şubat 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sumaymununu elleyenlerin elleri cilt kanseri olur hem de ccanlı değildir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
su maymunları canlı değil arkadaşlar sadece suyun içine koyunca büyüyorlar o kadar ayrıca su maymunları kanser yapar sakın elinize almayın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Su maymunu öldürür!

Çocuklara oyuncak olarak satılan ilaç kapsülü boyutundaki su maymunları su ile temas ettiğinde 400 kat büyüyor.
Sağlık Bakanlığı, normalde büyüklüğü bir ilaç
kapsülü kadar olan su ile temasında ise 400 kata kadar büyüyebileceği belirtilen
ürünlerin oyuncak gibi satılmaması, anne-babaların da bu ürünleri çocuklardan
uzak tutması gerektiğini bildirdi.
Sağlık Bakanlığından yapılan "Suda büyüyen ürünlerler"le ilgili yazılı
açıklamada, oyuncakların piyasa gözetim ve denetiminin Bakanlığın sorumluluğunda
olduğu belirtildi.
Bazı basın yayın organlarında, bakkal, market ve kırtasiye gibi satış
yerlerinde satılan ve çocuklar tarafından oyuncak olarak değerlendirilen ancak
oyuncak olmayan "su maymunu", "büyüyen su topları", "bio-gel" ve "su
baloncuğu" gibi isimlerle satılan ürünlerin çocukların yutması sonucu kazalara
neden olduğu yönünde haberler yayımlandığı, bunun üzerine çocukların sağlığının
korunması amacıyla 26 Mayıs 2008’de bir genelgeyle valiliklerin uyarıldığı
kaydedildi.
Edirne’de bazı öğrencilerin bu ürünleri yanlışlıkla yutmaları sonucu
tedavi altına alındıkları yönünde birkaç gün önce yayımlanan haberlerin
anımsatıldığı açıklamada, şöyle devam edildi:
"Normalde büyüklüğü bir ilaç kapsülü ya da ’jelibon’ şekerlemesi kadar
olan su ile temasında ise 400 kata kadar büyüyebileceği belirtilen, nefes
borusuna kaçması veya yutulması halinde hayati tehlike yaratabilecek bu ürünlerin
oyuncak gibi satılmaması gerekmektedir. Bitkilerin yaşaması ve dekorasyon amacı
doğrultusunda satışa sunulsa dahi çocuklara satılmaması ve anne-babaların da bu
konuda gerekli titizliği göstererek çocuklardan bu ürünleri uzak tutması
gerekmektedir.
Ayrıca, ’su maymunu’, ’büyüyen su topları’, ’bio-gel’ ve ’su baloncuğu’
gibi isimlerle anılan ürünlerin öğrenciler arasında şaka ile arkadaşlarına
yutturabildikleri de görülmektedir. Dolayısıyla okul idareleri ve öğretmenlerin
gerekli tedbirleri alarak öğrencileri bu ürünlerin mide ve barsak tıkanmalarına,
yırtılmalarına, soluk borusu tıkanmalarına ve ölüme dahi sebep olabilecekleri ve
arkadaşlarına su veya başka içecekler içerisinde bu ürünleri yutturmaya çalışmak
gibi şakalar yapmamaları konusunda uyarmalarının faydalı olacağına
inanıyoruz."
Açıklamada, çocuklar tarafından yanlışlıkla yenilmesi durumunda ölüme
neden olabilen maytap, çıtır-pıtır ve benzeri ürünlerin de özellikle 12 yaşından
küçüklere satılmaması ve çocukların bu patlayıcı maddeleri kullanmamaları yönünde
gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.
bnce bu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
su maymuncuğu hem kanserojen madde vardır,hemde tehlikelidir.sakın ola sakın elinize almayın DİKKAT!!