Arama

Birkaç haftalık kedi yavruları anneleri yoksa eğer nasıl beslenir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Temmuz 2018 Gösterim: 156.518 Cevap: 70
madrigal - avatarı
madrigal
Ziyaretçi
13 Nisan 2012       Mesaj #21
madrigal - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
RuffRyders adlı kullanıcıdan alıntı

Sık sık karşılaştığım olaylar ne yazık ki anneleri olmadan yaşayamıyorlar muhtemelen ölüceklerdir. Veterinerin sizi yönlendirdiği gibi yapmanızdan başka çare yok gibi.

Sponsorlu Bağlantılar
Bir ihtimal daha var eğer bir anne kedi bulabilirsen yavruları sahiplenebilir bir keresinde böyle bişey görmüştüm. Anne kedi kedi başka yavru kedileride yavrularıyla bir tutmuştu besleyip temizliyordu onlarıda. Msn Happy

Anneleri kömürlüğe mutlaka geri döner. Acaba baksam belki geri gelir alır yavruları ? Msn Disappointed
nötrino
Yasaklı
13 Nisan 2012       Mesaj #22
Yasaklı
Alıntı

Bizim apartmanın kömürlüğünede bir kedi 3 tane yavru doğurmuş daha 3 günlükler bizim apartmanın sahibi onları oradan alıp çöpe atmış. Sonra bir kadın onları farkedip bir kartona koymuş ve çöpün yanına bırakmış.

Akıl ve vicdan yoksunu insan adı verilen bu tür varlıklardan çok var malesef...Ne olursa olsun bir canın bu şekilde ölüme terkedilmesi hiçbir akla ,mantığa,vicdana sığmaz !! Ama bunun hesabını Allah mutlaka soracaktır.Çünkü hayvanlar Allah'ın bir emanetidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı
madrigal adlı kullanıcıdan alıntı

etrafta oynayan çocuklarda onları farkedip bana getirmişler bende anında veterinere götürdüm şöyle bi baktı 2 hafta yaşarlar dedi kabullenemedim tabii. toz sütlerden verdi bana bide şırınga. bi kediciğin ayagındada kangren var onun için merhem verdi her iki saatte bir kedileri şırıngayla besliyorum ve kedinin ayağına sabah akşam merhem sürücem napıcagımı gerçekten bilmiyorum daha önce hiç bu kadar kücük kedicikler görmemiştim. ölmelerini istemiyorum bana fikir verin lütfen ölmesinler Msn Sad

Veteriner yavru kediciklerin o an ki durumlarına göre bir çıkarımda bulunmuş büyük bir ihtimalle.Çünkü genelde yanlarında annesi olmayan yeni doğmuş ve üstelik hastalanmış yavru kedicikler pek fazla yaşamıyorlar.Ama bunun yanında yaşayıp yaşamayacaklarını yinede kimse bilemez.Güzel bir bakım ve tedavi uygularsanız ölmeleri için bir sebep yok .Olumlu düşünün.Öncelikle kedicikleri mikrop kapmamaları için temiz ve sıcak tutmanız gerekiyordur.Ayrıca kediciğin ayağı büyük bir ihtimalle incinmiş ya da burkulmuş olabilir.Çünkü kangren olan bir ayak işlevini artık yerine getiremez ve o parçanın alınması gerekir.

Uygulamanız için verilen merhem kangren olmadığını kanıtlıyordur.Veterinerin size söylediklerini hiç aksatmadan kediciklere uygulayın.Özellikle merhem olayını ihmal etmeyin periyodik olarak incitmeden masaj yaparak sürün.

Alıntı

İnanın içim gidiyor şu küçücük canlara. Annelerinden ayrılmış yavrulara ne kadar iyi bakılabilirse o kadar iyi bakıyorum ama bende okula gidiyorum buralarda kedilere iyi bakan bir kadın tanıyorum ona bırakmalıyım yoksa bakıcam hiç istemem gitmelerini :/

Eğer bakamayacaksanız ve okul nedeniyle bir ihmal olucak ise bahsettiğiniz şahsın bu kediciklere her türlü yardımı yapıp iyi bakacağından eminseniz,hemen vakit kaybetmeden kediciklere bu minvalde bir zemin hazırlayın.Çünkü şu an için çok hassas bir durumdalar ve acil bakıma,beslenmeye ihtiyaçları var.İnşAllah en kısa zamanda iyileşirler.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
14 Nisan 2012       Mesaj #23
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

İnanın içim gidiyor şu küçücük canlara. Annelerinden ayrılmış yavrulara ne kadar iyi bakılabilirse o kadar iyi bakıyorum ama bende okula gidiyorum buralarda kedilere iyi bakan bi kadın tanıyorum ona bırakmalıyım yoksa bakıcam hiç istemem gitmelerini :/

%100 iyi bakabilirse, bilinçli ise vermelisin. Yoksa okula da gitsen bence bakmakta zaman ayırmaya direnmelisin. Belki derslerin az sekteye uğrar ama Seneler sonra herseyi unuttuğunda bu hayvanlar için yaptıkların gurur ve huzur kaynağın olur.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
14 Nisan 2012       Mesaj #24
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
RuffRyders adlı kullanıcıdan alıntı

Sık sık karşılaştığım olaylar ne yazık ki anneleri olmadan yaşayamıyorlar muhtemelen ölüceklerdir. Veterinerin sizi yönlendirdiği gibi yapmanızdan başka çare yok gibi.

Bir ihtimal daha var eğer bir anne kedi bulabilirsen yavruları sahiplenebilir bir keresinde böyle bişey görmüştüm. Anne kedi başka yavru kedileride yavrularıyla bir tutmuştu besleyip temizliyordu onlarıda. Msn Happy

Evet bazen nadiren başka kedi, süt anne gibi birşey olabilir ama riskli.

Bu arada muhtemelen ölürler durumuna katılmıyorum benzer durumu ben de yaşadım ve hepsini yaşattım annesiz. Yaşatma insana bağlı, ama her çabaya rağmen kedicikler ölürse, yani hersey kusursuz uygulanmasına rağmen bu olursa artık kader. Veya bilinmeyen bir hastalık.
Ben bizimkileri yaşattım, çok zordu, bir tanesi de sonradan öldü ona da büyüyünce araba çarptı.
madrigal - avatarı
madrigal
Ziyaretçi
22 Nisan 2012       Mesaj #25
madrigal - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Teamoore adlı kullanıcıdan alıntı

Evet bazen nadiren başka kedi, süt anne gibi birşey olabilir ama riskli.

Bu arada muhtemelen ölürler durumuna katılmıyorum benzer durumu ben de yaşadım ve hepsini yaşattım annesiz. Yaşatma insana bağlı, ama her çabaya rağmen kedicikler ölürse, yani hersey kusursuz uygulanmasına rağmen bu olursa artık kader. Veya bilinmeyen bir hastalık.
Ben bizimkileri yaşattım, çok zordu, bir tanesi de sonradan öldü ona da büyüyünce araba çarptı.

Kediler 13 günlük oldu. Kediler demem doğru olmaz birinin ayağı sakattı vücut direnci düştü öldü biride dün öldü biri yaşıyor onu yaşatmaya çalışıyorum anneleri olmadan yaşayamıyorlar demekki.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Nisan 2012       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Pesimist3495 adlı kullanıcıdan alıntı

Bahsettiğim Çok Zayıf Olan Kedi bu sabah baktığımda ölmüştü.
annnesi sanırım bize alışmaya başladı.
ama bunun pet shoplarda satılan yavru bir kedi olduğunu düşünsek, onlar da annesinden ayrılmıyormu?
sütten kesildiğinde de mi ayırmamalıyım?

siz kedileri annelerinden ayırarak o yavrunun ölümüne sebep olmuş olabilirsiniz annesinin terk etmediği bir yavruyu annesinden ayırmanız çok saçma. 8 haftalık oldukları zaman ayrılırlar o zaman alırsınız kedileri. ama lütfen bilinçsiz davranmayın annesinden ayrılan bir yavru annesinin vitaminli sütünü almayan yavru kedi lösemisinden tutunda kemik ve kas hastalıklarına kadar bir çok sorun yaşıyorlar 1 saatinizi ayırıp araştırın bu konuyu..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
23 Nisan 2012       Mesaj #27
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Kediler 13 günlük oldu. Kediler demem doğru olmaz birinin ayağı sakattı vücut direnci düştü öldü biride dün öldü biri yaşıyor onu yaşatmaya çalışıyorum anneleri olmadan yaşayamıyorlar demekki.

Anneleri ve anne sütü yokken yaşatmak tabi ki zor, ki anneleri varken de daima fire oluyor. Normaldir bu. Umarım bu kalan Yaşar ve Yetişkin de olur zamanlar geçtikçe. Ben annesiz yaşatmıştım yavruları. Belki de Allah'ın da işi. Belli olmuyor.
madrigal - avatarı
madrigal
Ziyaretçi
25 Nisan 2012       Mesaj #28
madrigal - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

siz kedileri annelerinden ayırarak o yavrunun ölümüne sebep olmuş olabilirsiniz annesinin terk etmediği bir yavruyu annesinden ayırmanız çok saçma. 8 haftalık oldukları zaman ayrılırlar o zaman alırsınız kedileri. ama lütfen bilinçsiz davranmayın annesinden ayrılan bir yavru annesinin vitaminli sütünü almayan yavru kedi lösemisinden tutunda kemik ve kas hastalıklarına kadar bir çok sorun yaşıyorlar 1 saatinizi ayırıp araştırın bu konuyu..

ben ayırmadım önceki mesajlarımı okuyabilirsiniz bana bunları kutu içinde küçük çocuklar getirdi ben bıraksam öleceklerdi asıl zaten bu son kalan yaşayacak diğerleri için yapabileceğim bişey yoktu
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
nötrino
Yasaklı
25 Nisan 2012       Mesaj #29
Yasaklı
Alıntı

Pesimist3495 adlı kullanıcıdan alıntı

Bahsettiğim Çok Zayıf Olan Kedi bu sabah baktığımda ölmüştü.
annnesi sanırım bize alışmaya başladı.
ama bunun pet shoplarda satılan yavru bir kedi olduğunu düşünsek, onlar da annesinden ayrılmıyormu?
sütten kesildiğinde de mi ayırmamalıyım?

Alıntı

ben ayırmadım önceki mesajlarımı okuyabilirsiniz bana bunları kutu içinde küçük çocuklar getirdi ben bıraksam öleceklerdi asıl zaten bu son kalan yaşayacak diğerleri için yapabileceğim bişey yoktu.

Yukarıda görüldüğü gibi Pesimist3495 adlı kullanıcıya cevap verilmiş.

Bu aşamadaki yavru kedicikler için en doğrusu anneleriyle birlikte olmaları ve anne sütüyle beslenmeleridir.Aslında hiç acımadan zavallı yavruları çöpe bırakarak ölüme terkeden varlıkları sorgulamak gerekiyordur.Siz duyarlılığınızı gösterip yardım etmeye çalışmışsınız.Umarım hayatta kalan yavru kedicik çok daha sağlıklı olur.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
28 Mayıs 2012       Mesaj #30
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

daha yeni yavruları olan kedilerimin annesi ölünce zor durumda kaldılar ne yapacağımı bilimiyorum nasıl biboron yapıp onlara süt içirebilirim yardımcı olursanız sevinirim erkan antalyadan acil cevap 05333206988

Yaşatmak senin elinde. Sıcak tutulmalılar. Ara sıra kafaları ve sırt bölgesi arasını okşar isen hoşlarına gider rahatlarlar. Şırıngada süt ile yavaş yavaş vermek lazım. Süt ise özel bebek sütü olmalı, özel kolay sıcak suyla yapılan toz sütler var. Kolaylıklar. Bunlar yapılırsa hepsi ya da en az biri Yaşar.