Arama

Bosch buzdolabı sorunları ve çözüm önerileri nelerdir? - Sayfa 9

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Aralık 2019 Gösterim: 238.668 Cevap: 117
hoppala - avatarı
hoppala
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015       Mesaj #81
hoppala - avatarı
Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar
buzdolabı kartını ben bulamıyorum KGN57P72NE bosch marka dolabın kartı nerededir.
Sponsorlu Bağlantılar

MCSA036233 KGN57P71NE def
Bendeki sorun kombi tipi buzdolabı buzluk bolumu karlanıyo gün geçtikçe hava kanalları tıkanıp dolap soğutmamaya başlıyo sanırım ısıtıcı sensör devreye girmiyo buharlaşma olmuyo (Servis resistans değişecek, sigorta değişecek bir parça daha dedi aklımda değil 300 tl tutar dedi . Özel bir servis cağırdım oda ısıtıcı devreye girmiyor sensör takımı değişecek 200 lira alırım dedi bunlarda hastalık bu bozuluyor dedi)

Dolapta izlenimim şu ütüler ısıtmaya geçerken bi ses olurya benim dolapta 30 veya 50 saniyede resistan devreye girmiyormuş gibi bir izlenim oluştu sizce kart da ondastör değişimi benim işimi görürü mü çünkü elektirik kesintileri sonrası bu durum oluştu.

Acil yardımlarınızı bekliyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ağustos 2015       Mesaj #82
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba bir kaç gün once dolaptan değişik sesler geldi ertesi gün dolabın dondurucu kısmının led ışıgı durmadan yanıp sön meye başladı sorun nedir acaba bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2015       Mesaj #83
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba aynı dolap ( kgn57p72ne ) bende de var.. dolaptan çok çektim.. benimkıdem sürekli sorun çıkarıyor .. termik sigortası ve sensörü değişti geçen ay 160 tl aldılar. . Dondurucu bölümü Sogutmuyordu bu soğutmama normal bölümede yayıldı. .bugün kurban bayramı dün gece aynı şekilde alarm öteye başladı ve 2-3 saatte bir tekrarladı.moralim çok bozuldu..heryer tatil etlerin büyük bölümünü dağıtmama rağmen elimde kalanlar sorun Msn Sad fikri olan bir arkadslar bilgi verirse sevinirim... Ana kart yeri nerede bilen var mı bide .??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2015       Mesaj #84
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nasıl sökülecegi konusunda bilgi ve foto atabilir misiniz? Aynı sorun bende de var.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2015       Mesaj #85
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar, bende bosch KDN serisi (LEDLİ) buzdolabından alarm sesinden ayrı olarak (hatta bazen aynı anda) bipleme sesi geliyor, fişi çektiğimde de bu ses devam ediyor yardım rica ediyorum.
hoppala - avatarı
hoppala
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2015       Mesaj #86
hoppala - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

meraba bir kaç gün once dolaptan değişik sesler geldi ertesi gün dolabın dondurucu kısmının led ışıgı durmadan yanıp sön meye başladı sorun nedir acaba bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

üstte anakart üst kağaı aç gizli kutucuk var iki taraflı toplamda üç vida var kartı göreceksin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2015       Mesaj #87
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar buzdolabımdaki sorun alt bölme karlanma var üst bölme sıcacık bunla ilgili yardımcı olabilir misiniz acaba
Not bosh marka buz dolabı servis 300 TL istedi termik ve sensor değişimi için
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2016       Mesaj #88
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bende Bosch marka buzdolabında aynı sıkıntıyı yaşadım ve ön panelde sanki elektrikler gidip geliyormuş gibi ışıklar gidip gelmeye başladı,ön paneli söküp 2 adet kondansatörü değiştirerek sorunu çözdüm. Maliyet 1 tl.
Bilgilerinize..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2016       Mesaj #89
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar yardım edebilirmisiniz
bosch kdn56ai30n buzdolabım geçen hafta birden bire soğutması durmuş evde değildik geldiğimizde sıcaklamış herşey kokmuş içinde. Ama üst kapak üzerinde ışıklar yanıyordu. Servis çağırdım kart arızası olduğunu söyledi 120 tl Kart + 35 servis bedeli ile değiştireceğini söyledi kabul ettik. Birgün sonra yeni kartı taktılar ancak yine çalışmadı. Bu sefer dolabın arka tarafında motor tarafında bir kartın daha olduğunu onun bozuk olduğunu söylediler 320 tl ile değiştirirlerse ihtimal çalışacağını. Çalışmazsa motor arızasının olduğunu 550, 600 tl ile yapılacağını söylediler.
Ben servisi taktığı kartı çıkartarak eski kartı takmasını söyleyerek gönderdim.
Motor tafındeki kart nedir nerededir? Formda anlatılan ları yapsak çalışırım acaba
Bilgisi olan yardım ederse sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2016       Mesaj #90
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bosch KSU49630 model buzdolabı var dondurucu bölümünün sıcaklık göstergesi sürekli olarak yanıp sönüyor bu bir arızamı dur cihaz normal çalışmaya devam ediyor