Arama

İnsan beynini inceleyen bilim dalları nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Mayıs 2016 Gösterim: 2.827 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Nisan 2016       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar, ben üniversiteyi Kanada'da okumak isteyen birisiyim. İnsanlar ve beyin üzerine deneyler yapmak istiyorum. Hangi meslek daha iyi olur? Yani deney yapabileceğim tıp haricinde bir meslek istiyorum. Beyni araştırırken insanlar üzerinde deney yapabilmek gibi. Yardımcı olur musunuz?
EN İYİ CEVABI perlina verdi
Tıp biliminin teşhis ,tetkik ,araştırma ve tedavide yardım aldığı bilim dalları vardır.Bunlar Biyokimya,Biyomühendislik,Farmakoloji,Biyoteknoloji,Tıbbi Genetik,Eczacılık,Biyofizik gibi bilim dallarıdır.Bu bilim dalları nedir? Ne işe yarar ?Tıp biliminde yerleri nelerdir ?

Sponsorlu Bağlantılar
Biyokimya nedir?
Canlı sistemlerin bazı kısımları doğrudan gözle görülebilir. Daha küçük bazı kısımları ise mikroskobiktir. Ancak ışık veya elektron mikroskobu ile görülebilmektedir. Bunların haricinde canlıdaki sistemlerin elektron mikroskobu ile görülemeyecek kadar küçük ve ince bir yapısı vardır.

Devamı için Tıp Bilimine Yardımcı Bilim Dalları
Son düzenleyen perlina; 24 Mayıs 2016 16:35
perlina - avatarı
perlina
Ziyaretçi
24 Mayıs 2016       Mesaj #2
perlina - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Tıp biliminin teşhis ,tetkik ,araştırma ve tedavide yardım aldığı bilim dalları vardır.Bunlar Biyokimya,Biyomühendislik,Farmakoloji,Biyoteknoloji,Tıbbi Genetik,Eczacılık,Biyofizik gibi bilim dallarıdır.Bu bilim dalları nedir? Ne işe yarar ?Tıp biliminde yerleri nelerdir ?

Sponsorlu Bağlantılar
Biyokimya nedir?
Canlı sistemlerin bazı kısımları doğrudan gözle görülebilir. Daha küçük bazı kısımları ise mikroskobiktir. Ancak ışık veya elektron mikroskobu ile görülebilmektedir. Bunların haricinde canlıdaki sistemlerin elektron mikroskobu ile görülemeyecek kadar küçük ve ince bir yapısı vardır.

Devamı için Tıp Bilimine Yardımcı Bilim Dalları
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 24 Mayıs 2016 23:47