Arama

Tarikatlar/Kültler/Mezhepler - Edebi Değerler

Güncelleme: 12 Ekim 2014 Gösterim: 2.528 Cevap: 0
BARIŞ - avatarı
BARIŞ
Ziyaretçi
27 Ocak 2007       Mesaj #1
BARIŞ - avatarı
Ziyaretçi
Edebi Değerler

Sponsorlu Bağlantılar
Asıl adı Freddy Meyers olan Astrolog-guru ,Frederick von Mierers tarafından kuruldu. Mierers geçmiş hayatları olduğunu bunlardan birisinde Eski Mısır’da matematikçi ve astrolog olduğunu iddia etti. Başka bir iddiasında çağdaş Buda olduğunu ilan eden Mierers’in en ilgi çeken iddiası ise Actrus yıldızından geldiğini iddiası oldu.

Kısa sürede hızla yayılan Mierers’in iddiaları taraftar bulmaya başladı ve böylece “Edebi Değerler” tarikatı / kültü doğmuş oldu. Tarikat sık sık sex özgürlüğünün üst noktaya çıkmasıyla ve tarikata üye olan kadınlardan çoğunun tarikat lideri Mierers’la birlikte olduğu, Tarikat üyeleri arasında sapık ilişkilerin varlığı iddialarıyla gündeme geldi.

1987 yılında Mierers’in ortağı Adamski’ nin tarikatı terk etmesiyle birlikte ; Mierers’ın sahtekar olduğunu ,reenkarnasyon iddialarının yalan olduğunu , Actrus yıldızından geldiğini gösterir UFO fotoğraflarının ise oğluyla beraber çekilmiş sahte fotoğraflar olduğunu iddia edince kültün gücü azaldı.Tüm bunlara rağmen Mierers’in AİDS’ten ölümünden sonra liderleri için ağlayan oldukça kalabalık taraftar kitlesiyle “Edebi Değerler” kültü varlığını hala devam ettirmektedir.


Son düzenleyen Mira; 12 Ekim 2014 23:56 Sebep: ''dunyadinleri.com - Dünya Dinleri: Edebi Değerler'' kaynak gösterildi.
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

25 Nisan 2011 / Mira Din/İlahiyat
27 Ocak 2007 / BARIŞ Din/İlahiyat
4 Mart 2016 / buz perisi Din/İlahiyat
5 Temmuz 2012 / Mavi Peri Din/İlahiyat
7 Temmuz 2012 / buz perisi Din/İlahiyat