Arama

Bilgisayarınız için Japonca Yazı Tipleri (Hiragana, Katakana, Kanji) - Sayfa 2

Güncelleme: 4 Nisan 2009 Gösterim: 34.160 Cevap: 15
bluetooth212 - avatarı
bluetooth212
Ziyaretçi
18 Haziran 2008       Mesaj #11
bluetooth212 - avatarı
Ziyaretçi
AkyroZ - avatarı
AkyroZ
Ziyaretçi
29 Kasım 2008       Mesaj #12
AkyroZ - avatarı
Ziyaretçi
Yaa Beyler Ben Wordde Japonca Kelime Yazıyorum Ama Çekemiyorum Kopyalayıp Msn e Yazınca Yine Normal Fontta Açılıyo Siteden Japonca Çekince Oluyo Ama Nasıl Yapabilirm Onu?
Sponsorlu Bağlantılar
bluetooth212 - avatarı
bluetooth212
Ziyaretçi
31 Aralık 2008       Mesaj #13
bluetooth212 - avatarı
Ziyaretçi
Bahar Kırman'ın günlüğünde bir makale buldum. Hepimizin işine yarayacak birşey. Normalde kullandığımız windows'da İngilizce ve Türkçe Dil Seçeneği vardır. Bu makalede, Japonca Dil Seçeneği'nin nasıl ekleneceğini anlatıyor.
Adres: Bahar’ın Günlüğü Blog Archive Bilgisayarda Japonca Yazmak

Alıntı
AkyroZ adlı kullanıcıdan alıntı

Yaa Beyler (ve Bayanlar) Ben Wordde Japonca Kelime Yazıyorum Ama Çekemiyorum Kopyalayıp Msn e Yazınca Yine Normal Fontta Açılıyo Siteden Japonca Çekince Oluyo Ama Nasıl Yapabilirm Onu?

Gelelim senin sorununa... Yukarıda verdiğim Bahar Kırman'ın günlüğündeki makaleyi uygula. Msnde yazmak istediğin textarea'nın (kutunun'nun) üstüne tıkla. Daha sonra sağ alttaki dil seçeneğini Japonca yap. Çeşitli ayarlar gelecektir (Kanji Translate, Hiragana Translate ...). Bunlardan istediğini seç artık nasıl yazmak istiyorsan yazabilirsin. (Translate Modlarında fonetik olarak yazıyorsun kendi çeviriyor.)
Nicomedia - avatarı
Nicomedia
Ziyaretçi
2 Ocak 2009       Mesaj #14
Nicomedia - avatarı
Ziyaretçi
güzel paylaşım emeğine sağlık hemen deniyorum
karca - avatarı
karca
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #15
karca - avatarı
Ziyaretçi
abi bu rar dosyası verdiğin şifreyle açılıyoda....ing.yada türkçe karşılıklı olanı yokmuydu ya... çözülmüyo karekterler
bluetooth212 - avatarı
bluetooth212
Ziyaretçi
4 Nisan 2009       Mesaj #16
bluetooth212 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
karca adlı kullanıcıdan alıntı

abi bu rar dosyası verdiğin şifreyle açılıyoda....ing.yada türkçe karşılıklı olanı yokmuydu ya... çözülmüyo karekterler

düşüncen yanlış. Japoncadaki her bir karakter, bir anlam taşımıyor(kanjilerde bazen bu durum olabiliyor). bu yüzden Türkçe veya İngilizce gibi karşılığı olucak diye birşey yok.

İstersen şunu yapabilirsin:

Bahar Kırman'ın günlüğünde bir makale buldum. Hepimizin işine yarayacak birşey. Normalde kullandığımız windows'da İngilizce ve Türkçe Dil Seçeneği vardır. Bu makalede, Japonca Dil Seçeneği'nin nasıl ekleneceğini anlatıyor.
Adres: Bahar’ın Günlüğü Blog Archive Bilgisayarda Japonca Yazmak

bu şekilde fonetik olarak yazıyorsun o japonca olarak yazıyor.