Arama

Van - Merkez - Van Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 12.747 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Van - Merkez - Van Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Okulumuz 2003 yılında Eğitim-Öğretime başlamıştır. 2006–2007 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 134 öğrenci (54 kız–80 erkek) mevcudumuz vardır. Kadrolu 19 Öğretmen, 2 İdareci, 2 Memur 1 Yardımcı personelimiz bulunmaktadır. Okulumuzda 9 ders sınıfı ,7 bireysel sınıf, 1 Bilgisayar Laboratuar sınıfı, 1 Müzik işitme ve okuma yazma sınıfı, 1 Grafik atölyesi, 3 resim atölyesi, 1 Konferans salonu, 1 Kantin, 1 öğretmenler odası, 1 memur odası, 1 Müdür yardımcısı odası ve 1 Yardımcı personel odası mevcuttur.

Misyon

Öğrencilerimizin;
Yeteneklerini geliştirmelerini, öz güvenlerini sağlamalarını, olumlu davranışlar kazanmalarını, planlı çalışmalarını, zamanı verimli kullanmalarını, görev bilincine ulaşmalarını ve sanatı her yönüyle yaşamalarını sağlamaktır.

Öğrencilerin;
-Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini,
-Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,
-Yabancı dil öğrenmelerini,
-Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini, yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen, yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini,
-Millî ve milletlerarası, tarihi ve yeni sanat eserlerini tanımaları ve yorumlamalarını,
sağlamak amacıyla açılmışlardır.
İlk kez, 1989-1990 öğretim yılında İstanbul'da açılmıştır.
Bu okullara yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır.
Öğretim süreleri 1 yılı hazırlık olmak üzere 4 yıl iken, “Orta Öğretimin Yeniden Yapılandırılması” kapsamında; Talim ve Terbiye Kurulunun 07 Haziran 2005 tarih ve 184 sayılı kararıyla, 2005-2006 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıflarının kaldırılarak, öğretim süresinin 4 yıla göre yeniden düzenlenmiştir.

Van Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Şerefiye Mahallesi End. Meslek Lisesi Karşısı VAN Tel : 0 ( 432 ) 215 86 10
van_agsl@hotmail.com