Arama

Şanlıurfa - Merkez - Şanlıurfa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 12.180 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Şanlıurfa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 08/061993 tarih ve 10395 sayılı onayı ile ANADOLU TÜRK MÜZİĞİ LİSESİadıyla Orhangazi Ortaokulunun bir bölümünde açıldı ve 1993-1994 öğretim yılından itibaren öğrenci almaya başladı.

Daha sonra yine Bakanlığımız Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 06/06/1994 tarih ve 8275 sayılı makam onayı ile ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ olarak adı değiştirildi.

Halen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bitişiğindeki yine Bakanlığımıza ait olan geçici binasında eğitim öğretim vermektedir.Halen fiziki yapımız yeterli olmazsa da yeni ve çok büyük bir proje bina inşaatımız bitmek üzeredir.

Okulumuzun RESİM ve MÜZİK olmak üzere iki bölümü vardır.Her yıl resim bölümüne 24 öğrenci,müzik bölümüne de 24 öğrenci yetenek sınavı ile alınmaktadır.Yabancı dil İngilizce, ikinci dil Almanca ‘dır.

Bir idare,bir derslikler.bir resim.bir müzik ve iki pansiyon (Kız-erkek) ile 417 kişilik konferans salonu olmak üzere toplam yedi bloktan oluşan okulumuzun inşaatı tamamlandı. Okulumuzun yeni binaya taşınma işlemleri 8 martta başladı, 18 mart tarihinde sona erdi.19 mart tarihinden itibaren yeni binada eğitim öğretime başlandı.

Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri arasında ülkemizin en büyük tip projelerinden biri olan yeni binamızda resim bölümü için 10 adet atölye,8 adet çalışma odası ve teknoloji sınıfı,müzik bölümü için 24 bireysel çalışma odası,6 grup çalışma odası,orkestra odası bulunmaktadır.

Şanlıurfa Andolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güzelşehir Cİvarı Karaköprü

Tlf: 0-414-347 0434

www.sanliurfaagsl.meb.k12.tr

sanliurfa_agsl@hotmail.com