Arama

Sürpriz Hikayeler

Güncelleme: 11 Haziran 2013 Gösterim: 18.948 Cevap: 54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2005       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Tamamen doğaçlama tekniği üzerine kurulu.. Yine bizlerin kurgulama yetileriyle ortaya çıkacak hikayelerimizin ilk serisine başlıyoruz..

Sponsorlu Bağlantılar
Kahramanlarımız..
  • Dağlar kızı Reyhan
  • Keçi çobanı Bilo
  • Ve diğerleri..
Yer..
  • Toros Dağlarının etekleri..
Materyaller..
  • Dağlar kızı Reyhan'ın tıslayan kazları
  • Keçi çobanı Bilo'nun toslayan keçileri
  • Keçi çobanı Bilo'nun kavalı
Ve başlıyoruz..

Mevsimlerden sonbahar, aylardan eylül, günlerden pazar, Toros dağlarının eteklerinde dağlar kızı Reyhan menekşelerini bağ bağ dererken, peşinde tıslayan kazları otlarken, tepeleri aşarken, derelerden sek sek sekerekten geçerken 1den 1 kavalın sesiyle irkilir :
- Uyy.. O da nedir, sabahın bu kör vakti kervanların geçmediği bu yerlerde..?!
Son düzenleyen Blue Blood; 1 Mayıs 2006 21:04
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
21 Eylül 2005       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
....Merakına yenik düşer ve doğanın tılsımlı sesini yırtan bu namelerin kaynağına yönelir.
Genç yağız bir delikanlı kayanın üstünde oturmuş kavalıyla otluyan arada birbirleriyle tosluyan keçilerine notanın ne olduğunu bilmesede kavalından seslenmektedir....
Sponsorlu Bağlantılar

Usulcana patikadan aşağıya süzülmekte olan reyhanı farkedemiyecek kadar kavalın ritmine kaptırmıştır bilo kendini... takiiii....

Turkiye MsXTeamTurkiye
Son düzenleyen kompetankedi; 21 Eylül 2005 12:54
NihLe - avatarı
NihLe
Ziyaretçi
30 Eylül 2005       Mesaj #3
NihLe - avatarı
Ziyaretçi
takii.. Reyhanın kazlarının tıslamısı duyana kadar Reyha ile birlikte kazlarıda gelmişti bu güsel kaval sesinin peşinden. Çoban Bilo bu sesleride duymazdıya kavalının ahengini bozuyodu ikide bir tıslamalar. Seslerin geldiği yöne bakınca Çoban Bilo Reyhan kızı görmesiyle oturdugu kayadan atlaması bir oldu.. Bir garip çoban ruhu işte gönlüne o sırada bir ataş düştü..

(biraz erkenmi oldu ne Msn Happy )
yargıc - avatarı
yargıc
Ziyaretçi
9 Ekim 2005       Mesaj #4
yargıc - avatarı
Ziyaretçi
belkide yıldırım denen ataş buydu önce inamadı kırpdı göslerini 2 kere, sonra döndü tekrar baktı dağlar kızı reyhana önce korktu peri kızı mıydı yoksa sonra hemen toparlandı yanına gelen reyhanı tekrar süzdü.. rehyanda bilo yaa bakıyordu ve elindeki kavalına, düşündü kendince kavaldanmı çıkıyor bu ses yoksa nefestenmi diye ama gözlerini kaldırıp tekrar gözgöze gelince çoban biloyla afalladı kaldı, bu kadar mı yağız olur bir dalikanlı çoban değil sanki ulu bir heykeldi çoban bilo, elinde tutuğu bir kaval değil sanki sazıydı bilonun onunla bütünleşmiş bir şair di bu sezsiz bakışmaları çoban bilonun keçilerin tıslamaları bozdu kendilerine gel diklerinde ilk sordukları sou .....

( ne alak böle masal mı olur olum demeyin oluyooo işte bak..... Msn Happy )
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2005       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dağlar kızı Reyhanın O Koca ve Güzel Gözleri ve Bilo'nun Masum Gözleri Birbirinin Derinliklerine İnmişti ve Reyhan'dan Söyle Sözler Çıktı;

Eyyyyy Çoban Bana Yardımcı Olurmusun?

Bilo Kendine Gelerek Önce Kendini Tanıttı;

Ben Bir Çobanım Bu Dağların Havasıyım Hakkın Adamıyım İsmim Bilo'der Size Nasıl Yardımcı Olabilirim Dağlar Kızı Diye Hitap Eder!!

Reyhan Süzülürmüşcesine Yanına Gelir Bilonun;

Ben Yolumu Kaybetmiş Yardıma İhtiyacı Olan Solan Bir Gülüm Der Bana Dağlar Kız Reyhan Derler Diye Şaşkınlıklar Devam Eder..

Bilo Konuya Nasıl Girecek Gelismeler Neler Olacak Devamı Gelsin Bakım..Msn Party
konuralp1980 - avatarı
konuralp1980
Ziyaretçi
13 Kasım 2005       Mesaj #6
konuralp1980 - avatarı
Ziyaretçi
Bilo nasıl olurda böyle güzel bir kız bu dağ başında yolunu kaybeder diye düşünürken ,reyhanda bu yağız delikanlı çoban değil olsa olsa prens olur diye düşünür.
o sırada sessizliği bilo bozar.şaşkınlığını biran olsun üzerinden atan bilo
---güzel kız kimsin, kimlerdensin,nerelisin diye sorar
Reyhan
---zalim voyvodanın işgali altında olan Artemis köyündenim der.Ailemi voyvoda öldürdü,benimle evlenmek istiyordu bende kaçtım dağlarda yaşıyorum diye başlar hayat hikayesini anlatmaya.......
evet birazda siz yazın ben daha sonra devam ederimMsn Grin
ce®en - avatarı
ce®en
Ziyaretçi
14 Kasım 2005       Mesaj #7
ce®en - avatarı
Ziyaretçi
Bilo kendisiyle dalga geçildiğini gördüğünde çok kızar, hiç bir şey demez ve keçilerine doğru gider.

Reyhan: "Dur nereye gidiyorsun, şaka yaptım sadece. Babam bir mütahit ve buraya yapılacak olan kayak merkezi için bir otel yapıcak. Bende onunla beraber gelmiştim ama sanırım kayboldum" der.

Bilo şaşırır ama belli etmez, yürümeye devam eder.

Reyhan: "Hey! dur nereye, beni burda yalnız mı bırakıcaksın?" der

Bilo durur ve Reyhan'a bakar..

Msn Happy
konuralp1980 - avatarı
konuralp1980
Ziyaretçi
14 Kasım 2005       Mesaj #8
konuralp1980 - avatarı
Ziyaretçi
---SEN BENİ NE SANIYORSUN DEGET İŞİNE BIRAK BENİMLE DALGA GEÇMEYİ DER VE MAĞRUR AMA GURURLU BİR ŞEKİLDE HAYVANLARININ YANINA GİDER
REYHAN YAPTIĞI HATANIN FARKINA VARIR AMA BİLO ÇOK KIRILMIŞTIR Bİ KERE.NASIL GÖNLÜNÜ ALYIM DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLAR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2005       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Süpersiniz..... hikayenin devamını merakla bekliyorum.
vilalp - avatarı
vilalp
Ziyaretçi
30 Aralık 2005       Mesaj #10
vilalp - avatarı
Ziyaretçi
Reyhan alışık değldi böyle şeylere.Kim bu kendini beğenmiş çoban nasıl olur da onu elın tersiyle söyle bi itiverir.Tabi nerden bilecek zavallı çoban, Reyhan'nın sosyetenın en gözde kızı olduğunu.Ne doktorlar ne mühendislerin peşinde pervane olduğunu...
Nasıl olur da benı istemez kabullenemem ben bunu, onu kendıme aşık etmenin yolunu bulmalıyım.Der vee.....