Arama

Platonik Aşk - Sayfa 23

Güncelleme: 12 Aralık 2018 Gösterim: 134.632 Cevap: 425
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
4 Temmuz 2007       Mesaj #221
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
Aşk uğruna çekilen acı acıların en güzeliymiş derler...bunu kim hangi Tutumla söylemiş bilmiyorum
ama benim yaşadıgım bu acı hiç de güzel degil aksine beni yavas yavas öldürüyor beni benden yavaş yavaş götürüyor
Sponsorlu Bağlantılar
Hemde nereye götürdüğünüde bilmiyorum çaresiz teslim oldum gidiyorum.Onsuz bir yıla daha girdim onsuz bir bayram daha geçirdim bu kaçıncı mevsim kaçıncı yıl artık hesabını tutamıyorum ama hala deliler gibi seviyorum o
bunu hiçbir zaman farkına varmadı biliyorum varmayacakda ...Zaten eger onu bu kadar çok sevdiğimi bilseydi... FATİH ERSİN
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
5 Temmuz 2007       Mesaj #222
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Platonik Aşk

Sponsorlu Bağlantılar
Bazen kendi kendime derim ben.
Çok ama çok seviyorum seni ben.
Ama sen bunu anlamıyorsun
Çünkü hiç umursamadın.

Ben bir platonik aşk yaşarken sen bir başkasının koynundasın.
Zor desem sevilmeden sevmek.
Seni bir başkasının yanında görmek.
Sevip sevip sonunda yabancı olmak.

Ama sen hiç merak etme.
Anladım ki beni sevmeyeni bende sevmem, sevemem.
Tek taraflı bir aşk yaşamaktansa hiç yaşamayayım daha iyi.
Benim senden tek istediğim beni birazcık sevmendi.

Ama biliyorum zorla sevgi olmaz.
Gideceğime hiç üzülmüyorum
Çünkü özleyeceğim Hazal yok artık
Sadece eski bir platonik aşkım var.

Yasin Odabaş

RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
5 Temmuz 2007       Mesaj #223
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
Kopuk bir masal gibi dibe çöker yüreğim
Siner bir kenara kanı çekilmiş sevgili kokuları
yakamoz iklimine en uzak mevsimden
kayıp yağmurlar yağdırarak vurgun safak arkalarına
susarak ve sadece uzaktan bakarak hayata
siner bir kenara
sendedir yüreğim...
artık bana ait tarafını yitirmiş düşlerle
aynaya her baktığımda
bir kenarda asılı kalmış çocukluğum aşınır..
sen bilmezsin dimi
susarsın
tebessümün çizilir üstüme
Koparamıyorum kalbimi
başkaldıramıyorum güneşe
biliyor musun
hiç dokunmadığım bir yangın bu
tüm kan rengi yokluklar
gelir üstüme
buz iklimine bıraktığım çoçukluğumu almaya geldim
gözlerindeki zulana sakladığım
oyuncakları ile oynayan o adamı
almaya geldim... YILDIZ GÜLER
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2007       Mesaj #224
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Seni yaşıyorum
Elimde olmadan,
Nerede olduğunu bilmeden
İçime bakıyorum
Sen hep ordasın,
Eziliyor içim
Ve sen bunu bilmiyorsun,
İçimdesin görmüyorsun
Yarim ne zaman geleceksin
Of çekerim dağlar duyunca beni,
Rüzgar tenime dokunup,
Umut verince bana,
Meçhule giderim seni beklemeye
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
5 Temmuz 2007       Mesaj #225
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
Sana uzaktan bakıyorum. Sana bakmak inanılmaz mutlu ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden sürüklenip gidiyor, yüreğim de.. Yanında biri mi var, ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun.. içim yanıyor. Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin konuştuğun her insan, özel oluyor.

Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum. Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere, gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum. Sen yokken de o yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun, senin havan, senin auran sinmiş havaya.. Sanki seni soluyorum.

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni..Hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim. Senin hakkındaki bütün ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim. Bilmeliyim. Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum.

Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın. Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım.

Ey uzak uzak baktığım.. göz göze gelmeden, saçını okşamadan, değil bir rüyayı bir cümleyi paylaşmadan sevdiğim sevgilim. Bir aşk filiz verdi, fidan verdi, kök saldı içimde. Onu sana göstermek için ömrümü veririm.
DENİZ İNCİ
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2007       Mesaj #226
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Sana uzaktan bakıyorum. Sana bakmak inanılmaz mutlu ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden sürüklenip gidiyor, yüreğim de.. Yanında biri mi var, ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun.. içim yanıyor. Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin konuştuğun her insan, özel oluyor.

Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum. Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere, gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum. Sen yokken de o yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun, senin havan, senin auran sinmiş havaya.. Sanki seni soluyorum.

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni..Hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim. Senin hakkındaki bütün ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim. Bilmeliyim. Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum.

Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın. Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım.

Ey uzak uzak baktığım.. göz göze gelmeden, saçını okşamadan, değil bir rüyayı bir cümleyi paylaşmadan sevdiğim sevgilim. Bir aşk filiz verdi, fidan verdi, kök saldı içimde. Onu sana göstermek için ömrümü veririm.
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
5 Temmuz 2007       Mesaj #227
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
SENİN SEVGİN ,BENİM ÇIĞLIĞIM

UZAKTAN SEYREDİYORUM, KISKANÇ GÖZLERLE

BİRİ DOKUNSA NE CEHENNEMLERE GİDİYORUM

SENİ DÜŞÜNEREK GECELEYİP

SESSİZ SABAHLARA UYANIYORUM

GÖZLERİN GÖZLERİME DÖNÜP GÜLÜMSEDİĞİNDE

HİSSEDİYORUM ,SENİ VE SEVGİNİ

KAYIPLARA DALIYORUM

SEN YOKSUN BEN SENDE SERSERİ YAŞIYORUM

SANA YAKIN OLMAK İSTİYORUM

SARILIP GÖĞSÜNDE YATMAK

SARILIP KOKUNU SİNDİRMEK DERİNE

YÜREĞİME KATMAK SENİ BENLİĞİME

SEVGİLİM ,SEVDAM ,VAROLUŞUM DEMEK GÖZBEBEĞİNE

BİR KARANFİL UZATSAN ELLERİME

HİÇ ÖLMİYİCEĞİ O TOPRAKTA BESLİYECEĞİM

ELLERİNİ TUTUP GÖZLERİNE UĞRAMAK,

BEDENLERİ SOYUP RUHLARI SARMAK

SANA AYİT OLMAK TEREDDÜTSÜZ

TÜM DUYGULARI SENDE AÇIĞA ÇIKARIP

SENDE YAŞAMAK SONSUZA DEK. EMRE ALTINTOP
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
5 Ağustos 2007       Mesaj #228
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Bir umutla cıkarsın yola önüne engeller çıkar …şarkılar dinlersin şiirler yazarsın ama nafile hiç biri başlayamamış bir sevginin avuntusu olamaz ? sonra düşünürsün neden olmadı neden? Hep ben mi dersin oysaki etrafına baktıgında senin gibi bir çok insan wardır. Bitti artık buraya kadar artık dersin onu görmek bile istemiyorum dersin ama buda kendine söz werdigin bi yalandır. Ne zaman ki bir odada yalnız kalsan hemen aklına o gelir ve oturur düşünürsün acaba olsaydı nasıl olcaktı?.

Gece olunca rüyanda onu görürsün sabah onunla uyanırsın ve bir kere daha hayata lanet edersin senin olmadıgı için ! ama ne zaman ki sokaktan gecse ne zaman ki onu görsen yada geldigini fark etsen elin ayagına dolaşır çünkü sevmişsindir bi kere ne kadarda olmasada baslamasada onu görünce kalp atışlarının hızlanmasına ne sen engel olabilirsin ne de baska biri?

Sonra kendini teselli etmek için başka birini bulmaya calışırsın beklide bulursun ama O hep wardır senin hayatında? başka biri hiçbir zaman onun yerini tutamaz yalnızca geçici bir boşlugu doldurmaktır görevi! Teselliye devam edersin iyikide olmadı felan türünden laflar edersin ama bunlarda içini acıtmaktan başka bi işe yaramaz.

İşte böyledir karşılıksız sevmek gecen gündüzünle birleşir uyumak sana uzak bir kavram olur.Sen atmışsındır ilk adımı ama o elini uzatmamıştır sana. eger ki halen seviyorsan beklemekten baska bi çaren yoktur? Beklide bir ömür boyu o elin sana uzanmasını bekleyeceksin…yıkılmış hayallerin tükenmiş umutlarınla…
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2007       Mesaj #229
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Platonik AşkBazen kendi kendime derim ben.
Çok ama çok seviyorum seni ben.
Ama sen bunu anlamıyorsun
Çünkü hiç umursamadın.

Ben bir platonik aşk yaşarken sen bir başkasının koynundasın.
Zor desem sevilmeden sevmek.
Seni bir başkasının yanında görmek.
Sevip sevip sonunda yabancı olmak.

Ama sen hiç merak etme.
Anladım ki beni sevmeyeni bende sevmem, sevemem.
Tek taraflı bir aşk yaşamaktansa hiç yaşamayayım daha iyi.
Benim senden tek istediğim beni birazcık sevmendi.

Ama biliyorum zorla sevgi olmaz.
Gideceğime hiç üzülmüyorum
Çünkü özleyeceğim Hazal yok artık
Sadece eski bir platonik aşkım var.
Yasin Odabaş
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2007       Mesaj #230
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
DORUKLARIN UYKULAR ÜSTÜNE YÜKSELDİĞİ YER
503bar

Büyük kayalar bana dedi ki aramıza geliyorsun ama
Seni saran bu yürek yok mu hiç yeryüzünde
Başımı salladım ve öldü diye yanıtladım
Dilsiz koca kayalar diz çöktüler önümde.

aragon