Arama

Platonik Aşk - Sayfa 21

Güncelleme: 12 Aralık 2018 Gösterim: 134.019 Cevap: 425
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
5 Haziran 2007       Mesaj #201
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
sen esirliğim ve hürriyetimsin,
çıplak bir yaz gecesi gibi yanan etimsin,
Sponsorlu Bağlantılar
sen memleketimsin.

Sen ela gözlerinde yeşil hareler,
sen büyük, güzel ve muzaffer
ve ulaşıldıkça ulaşılmaz olan hasretimsin...

Nazım Hikmet

YaKaMoZcuk - avatarı
YaKaMoZcuk
Ziyaretçi
5 Haziran 2007       Mesaj #202
YaKaMoZcuk - avatarı
Ziyaretçi

Aşk için çok şey söylendi. Biz söylenilenlere hep inandık.Peki ya kendi inandıklarımız. Kendi kendimize yaşattıklarımız?
Sponsorlu Bağlantılar

spacer
Onu gördüğümde kalbim yerinden fırlıyor benim önüme bir duvar örmüş gibi. Heyecanım elimi ayağımı kitliyor. Gözlerine baktığımda ise ne kadar kızardığımı alev alev yanan yanaklarımdan hissetmemek mümkün değil.

Herşey iki yıl önce gözgöze geldiğimizde başladı. O an içim hop etti. Şimşek çaktı sanki. Ama arkasından yağmur yağmadı...

Herşeye onun bana ilgisi olduğunu sanmakla başladım. Her sabah onunla uyanır oldum. Düşüncemden hiç çıkmadı. Hayaller kurdum. Hasreti hissettim. Bana her bakışından binbir mana çıkarmayı, her sözünde mesaj aramayı adet haline getirdim. Şarkılar tutttum. Bana söylemesini istediğim şarkıları dinledim. İstemediklerimde ise sonraki şarkı diye değiştirdim.

Günler geçtikçe bağlandım. Onunla aramızda hiçbir zaman bir ilişki olamayacağını biliyordum. Aramızda oldukça büyük uçurumlardan vardı. Tabi ki aşk söz dinlemiyor? Ben düşlediklerimden hiç vazgeçmedim.

Kalbimin ve düşüncelerimin istediği yerinde duruyordu. Beni kendinden soğutacak hiç birşey yapamıyordu ki. Mesela eve geç gelip beni kızdırmıyor, kıskançlığına yenilip beni rencide edemiyordu.

Canı istediğinde beni yanına çağıramıyor, menfaatleri doğrultusunda davranamıyordu. Hiç yıpranmamıştık. Hiç dokunanamıştık birbirimize. O ahenkli sözleri söyleyememiştik.

İşte bu yüzden hala onu her gördüğümde domates gibi oluyorum. Kalbim yine kaçmak istercesine hop oturup hop kalkıyor. Elim ayağım titriyor. Hala ilk günkü o heyecanı iliklerimde hissediyorum.

Çünkü hep özlem çektim. Özlem heyecanı yaşatıyor.

Ara sıra kendime kızdığımda onu terketme yetkisi tamamen bana ait. Onun gideceğinden hiç korkmuyorum. Hayaline bazen rest çekiyorum. Gurur yapmıyor. İki saniye sonra yine karşımda, yanımdan hiç ayrılmıyor..

Bu aşk benim eserim. Canım nasıl isterse öyle yaşıyorum. Hayatıma başka bir insanda girse, o benim yüreğimde saklı bir ateş. Hep yanan bir lamba. Olumsuzluklardan uzak, korkulardan uzak, dokunulamaz biri. Kendim bile dokunmaktan korkuyorum.

Kendime anlamadan vermiş olduğum bu hediyeye hıyanet edemem. O benim duygularımın ifade şekli...Güne başladığımda heyecanıma start veren biri. Bana hiçbir zaman nankörluk edemeyecek biri.

Gerçekten hayale çevrilen, ve gönülde tekbaşına hiçbirşeyden habersiz yaşanan bir aşk en güzel şey olsa gerek.

Bu benim ilk ve son platonik aşkım olacak. Ve ömrüm boyunca ona dokunamayacağım.

Demek ki heyecanımı ve özlemimi hiç yitirmeyeceğim.

Bu insanı kendi istediğim gibi seviyorum. Öncesi gerçek sonrası hayal. Tam istediğim gibi tek benim içimde.

ÇÜNKÜ O BENİM ESERİM , KİMSE BİLMİYOR...

HayLaZ61 - avatarı
HayLaZ61
VIP BuGS_BuNNY
8 Haziran 2007       Mesaj #203
HayLaZ61 - avatarı
VIP BuGS_BuNNY
OKUL`da
Bu en klasik platonik ask mekanlarindan biridir..Zamanimizin çogunu burda geçirdigimiz için tabiki.Ders disindabi çok konuda da zihnimizi çalistiririz.Asok olunan kisi kiz yada erkek olsun genelde üstsiniflardandir.Ama yasisizden fazla büyük olmaz,bi kaç yas yeterlidir bunun için.Platonikaskin karizmatik hareketleri vardir,suratina bakmaya doyulmaz.Eger bu sahis okul takimlarindan birinde oynuyorsa mutlaka hermaçina gidilir,hayran hayran seyredilir.Belli edilmesede 'bi gün mutlaka benim olcaksin' diyeiçten bagrilip durulur ve hirs yapmak da ihmal edilmez.Hatta bazen bu düsünce abartilip kendisiyle konusacakkadar saçmalamaya baslanabilir.En büyük yikim bi gün gelip de platonik askin kendisinesevgili bulmasidir,insan tarif edilemez duygular içerisine girer,'beni nasil aldatirsinsen'diye bagirilan anlarin hayalleri kuruluruyuz olunur.size tavsiyem platonik askinizi eger iliski imkansizgözüküyorsa uzaktan seviniz,taskinlik yapmayiniz efendi olunuz.
YAZLIK`da
Her yazin mutlaka bi favori tipi vardir.Fakat eger yoksabu eksiklik çevre sitelerden giderilerek,platonik ask olayi baslar.Genelde yazliktaki platonik asklarda yas farki muazzam olur.Yani ölee bi yas farki diil 5-6 yas gibi hayatta gerçeklesmeyecek hayaller pesinde kosturulur.Platonik askin her hareketi takip edilirhatta büyük umutlarla tanisilir.O size 'ayy ne sirin sey bu' gözüyle bakarken sizin içinizde atesler yanar,volkanlar patlar.Yazligin diskosu felan varsa kendisine dans teklifi yapilir,eger kabul ederse kesin kibarligindandir yoksa baska bi sey düsünmez.fakat biz yinede gelin güvey oluruz,tribe gireriz.Yazliktaki platonik aski sadece begenmekle yetininiz,kendi yasitlarinizin pesinde konusunuz,denize giriniz günesleniniz...
IS YERI`nde
Is yeri platonik aslara en az rastlaninan kategoridir sanirim.Yani daha rahat bi ortam oldugu için,bi de tabi yas büyük oldugu için platonik aski gerçege döndürme çabalari maximuma ulasir.Hee ama tabiki bu sahispatronsa onu bilemicem.Fakat bunun disindakiler için konusacak olursakönce begenmekle baslar olay sonra hareketleri takip edilir,bi sekilde tanisilip,muhabbet edilir.Gerisi ise insandan insana degisir.Fakat bazi durumlardaaskin karsilik görmeyince anlasilarak 'eniyisi ben onu uzaktan seveyim,böyle daha güzel ' gibi kandirmacaya gidilir.Ya kardesim madem uzaktan sevecen hiç sevme yada git pat pat söyle ne istiyosan.Tavsiyem rahatolmaya çalisiniz is arkadasligi ayagina sadik kalarak bir strateji belirleyinizgörüsmeleri is disina tasiyiniz,tasiyamazsaniz vazgeçin sonra tekrar dememe yoluna gidiniz.Belki istediginizi elde edebilirsiniz....
MAHALLE`de
Mekan itibiriyle mahalldede platonik ask olayina çok rastlanir.Sonuçta oturdugunuz yer oldugu için elbette insanin gözü güzel insanlara takilir.Fakat bu olay ilk bahar ve özellikle de yaz mevsiminde meydana gelir.Çünkü o zaman tatildir,herkes disaridadir,tanisma,imkanlari daha çoktur.Hi sunuda belirteyim bu olay daha küçük yaslarda olur.Yani büyüdükçe mahalleye az takildiginiz için,kimsey, göremez takip edemezsiniz.Genelde platonik olarak asik oldugunuz kisi sizin arkadasinizdir,beraber oyunmoyun oynarsiniz,sevgilim felan diye sakalasirsiniz ama bu size gerçekmis gibi gelir bi zaman sonra o ise takamaz bunu,sizi igrenç bi sekilde arkadas olarak görür,hatta düsüncelerini ögrenirse kizar,ayip ettin felan diyerek saçmalar.istemiyosan söylede bilelim kardesim,ölee arkadas ayagi yapma dalga geçer gibi !!! Di mi yani ? Benim de en çok uyuz oldugum olaylardan biridir,basima gelmistir.Tavsiyem platonik askiniza , fazla arkadas ayagi yapma firsatu vermeden çotanzzz diye söyleyin hislerinizi,istemezse üzülmeyin.....
TOPLU TASIMA ARAÇLARI`nda
Okullara giderken çogumuz toplu tasima araçlarini kullaniriz.Hatta okul servisini de bunlarin içine katacak olursak,her gün,her sabah gördügümüz ve asok olmaktan kendimizi alamadigimiz kisiler vardir.Bunun en büyük sebebi ayni sekilde güne basliyor olmamiz olabilir,kader ortakligi hesabi.Yanyana oturmalar, karsisina geçip kesmeler,arkadaslari ile tanismalar,bi yolunu bulup konusmalar gibi bir sürü taktik uygulanir kendisi ile tanismak için .Oluru en yüksek platonik ask budur.Çünkü ortam çesitli bahanelere çok müsaittir.Tavsiyem umudunuzu kaybetmeyiniz,aradan seneler geçse bile..Bakarsiniz sizde onun platonik askisinizdir..Kim bilebilir???? Israrla devam edin...
ÜNLÜLER`de
Offff en geyik platonik asktir..Fazla bahsetmeye gerek yok,ünlülerden herhangi biri deli gibi begenilir resimleri falan kesilir,tüm hayati ezberlenir,oniunla yatilip onunla kalkilir,sevgililerine uyuz olunur,onunla beraber hayaller kurulur ve daha bir sürü ..Hatta bu ünlü bi sarkici ise ; mümkünse konserine gidilip deliler gibi bagirilir,hatta bayilanlar olur..Tüm sarkilari ezbere bilinir.tabiki gerçeklesmesi çok zor bi asktir,zaten heyecanida platonik olmasidir.
Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi...
YaKaMoZcuk - avatarı
YaKaMoZcuk
Ziyaretçi
9 Haziran 2007       Mesaj #204
YaKaMoZcuk - avatarı
Ziyaretçi
Delicesine seviyorum seni...Hadi gel nolur ya da gelmeyeceksen söyle dursun akan gözyaşlarım.Dursun sensizliğe haykırışlarım,hıçkırıklarım.

Sen gelmiyorsun diye perişanım.Dualarım hep beni farketmen için artık.Ama gittikçe eriyorum,sen ...Sen beni farketmiyorsun!....Ve ben her gece kendi karanlığımla boğuşuyorum sensiz.Senin kollarını hayal ediyorum.Beni saracağın günleri...

Çıkar beni bu sensizlikten.Rüyalarımı gerçek kıl.Al beni yanına.Sana doyasıya bakmak kaçamak bakışlardan kurtulmak istiyorum.Korkusuzca yanında olmak istiyorum.Sadece seni....

küçük külkedisi

ozge_92
HayLaZ61 - avatarı
HayLaZ61
VIP BuGS_BuNNY
14 Haziran 2007       Mesaj #205
HayLaZ61 - avatarı
VIP BuGS_BuNNY
MAHALLE`de
Mekan itibiriyle mahalldede platonik ask olayina çok rastlanir.Sonuçta oturdugunuz yer oldugu için elbette insanin gözü güzel insanlara takilir.Fakat bu olay ilk bahar ve özellikle de yaz mevsiminde meydana gelir.Çünkü o zaman tatildir,herkes disaridadir,tanisma,imkanlari daha çoktur.Hi sunuda belirteyim bu olay daha küçük yaslarda olur.Yani büyüdükçe mahalleye az takildiginiz için,kimsey, göremez takip edemezsiniz.Genelde platonik olarak asik oldugunuz kisi sizin arkadasinizdir,beraber oyunmoyun oynarsiniz,sevgilim felan diye sakalasirsiniz ama bu size gerçekmis gibi gelir bi zaman sonra o ise takamaz bunu,sizi igrenç bi sekilde arkadas olarak görür,hatta düsüncelerini ögrenirse kizar,ayip ettin felan diyerek saçmalar.istemiyosan söylede bilelim kardesim,ölee arkadas ayagi yapma dalga geçer gibi !!! Di mi yani ? Benim de en çok uyuz oldugum olaylardan biridir,basima gelmistir.Tavsiyem platonik askiniza , fazla arkadas ayagi yapma firsatu vermeden çotanzzz diye söyleyin hislerinizi,istemezse üzülmeyin.....
Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi...
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
14 Haziran 2007       Mesaj #206
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
Yavaş yavaş çözülüyordu sinelerde sevgiler
Sokak lambaları ışıl ışık aydınlatsa da sokağı
Karanlığın izinden hiç bir haber kalmasa da
Vicdanlar kararıyordu tükenen sevgisizlikten

Hani bir saklambaç oynardık, hatta bir körebe
Duvar kenarların da, köşe başların da anlatırdık
Korkularımızı, sevinçlerimizi bitmeyen heyecanla
Kalmadı artık bir heyecan, ne de yüreklerde vicdan

Bizim değerlerimizi, bize haber vermeden almışlardı
Bedenlerimiz oburluğumuzun yüküne amade kalmıştı
Ten kokularımız dahi müstemlekenin bir esiri olmuştu
Gözlerimiz ekranlara kilitli, parmaklarımız kumandaya

Oysa benim hasretim unutulmaya yüz tutan sevgiydi
Bizim olan bizim değerlerimizdi, örftü, ananeydi, edepti
Hayâ duygusu fıtridir, yaratılış hilkatidir fakat kayboldu
En kutsal değerlerimiz unutuldu, birden kapı dışarı edildi

Niye ilk aşklar unutulmaz, yaşanılan o saflık sorgulanmaz
Ne kadar sofiyane duygulardı, ilk yaşananlardı unutulmazdı
Saflığın her katresinde bir iz vardı, samimiyet tabi ki hadsizdi
Her taraf aydınlık olsa da, kararan bir yanımız vardı gönlümüz

Hüzün her tarafı sarmışken, en yüce değerler niye hatırlanmaz
Aşk bu kadar basit mi, yalnızca bir zevk mi, niçin hiç okunmaz
İbret alınması için hakikate bakılmaz, tefekkür ihtiyacı duyulmaz
Bakıyoruz görmekten yoksunuz, dinliyoruz anlamaktan korkuyoruz

CyniX - avatarı
CyniX
Ziyaretçi
17 Haziran 2007       Mesaj #207
CyniX - avatarı
Ziyaretçi
Bedenimin titrek nameleri onlar ürpertiyor sanki içimi
Ah sana kayan gözlerim gömüyor sanki sevgimi
Bi onlar yaşıyor seni!

özlemim özledikçe büyüyor içimde
uzaktan seyretmekle yetinebilirim ben!
hepten kaybetmeyi göze alamam seni...
Ah gözLerim yaşasın sadece sadetini!

Ölümü hissediyorum her soğuk bakışında ensemde
İçim üşüyor sana söyleyemediğim için sevgimi...
Suçlu hissediyorum kendimi!
ah ölümle yüzyüze gelişimin sebebi...

yürüdüğün her yön bana çıkıyor sanki
o an için duruyor kalbim!
kalbim hadi bir adım daha bana doğru desede
aklım Tanrım sakın gelmesin diye yalvarıyor!!
Ah aklımı başımdan alan sevgili!

yüzüne söyleyemiyorum ya hislerimi
Mısralardan alıyorum hıncımı
uçurumun kenarında hissedersin ya hani
Sanırım daha dayanamycam arkamı dönüp atlıycam...
Ahh düşerken elimden tutsan ya beni!

Raslantılar sıkıyor beynime kurşunu
tam kalbimden vuruyor deli sancısı!
Hani duruyorsun ya karşımda acımasızca
Nerden bilesin bu can erir karşında
bunlar değilmi zaten en büyük eziyet bu saf aşığa!...

Karamsarmıyım şimdileri?
Artık beyaz düşler kuramıyorum sevgili...
O heyecanı hayallerde bile yaşayamıyorum artık!
Gecelere esir düşüyorum sanki sabah olmuyacak gibi
Ahh sen bilirmisinki sensizliği!

Ben uyumaya çalışIrken her böldüğünde içimi
Düğüm düğüm olur kalbimde bir yerler
burkulur yüreğim,2 damla yaş süzülür gözlerimden sinsice...
Hayır hayır!Yalnız değiLim!
Bi gecelerim var bi sensizliğim!
Ahh inadına susar dilim,yüreğim
Çaresizliğimi bile bile inadına kıramam asma kilidini şu sözlerin!

Seni sevdiğimi söyleyemeden gideceğim
__________BeLki bu oLur öLüm sebebim_________
Sen biLme;
Ben seni sen biLmesende severim...
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
18 Haziran 2007       Mesaj #208
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Platonik
Birtanem,
seni güneş ve ay gibi
gökyüzüne asmışım.
Sabahları sen,
öğlenleri sen,
akşamları yine sen.

Gözlerim hapsolmuş,
çiğ düşen zamanlarda gözlerine.
Her köşe sen, her yön yine sen.
Bir ağ gibi örülmüşsün beynime
başı boş kalmış odamın sessizliğinde.
Geçmiş sen, gelecek yine sen.

Şu anda sen gökteki tuttuğum yıldızımsın.
O kadar yakın, bir o kadarda uzaksın ki..
Uzanan elimin rüzgarından,
sanki hemen kaybolacaksın serap gibi.
Sanki hemen kavuşacak dalgalar gibi elime
karanfil kokan saçların,
dudakların, yanakların ve
anlayamadığım o gözlerin.

Seni güneş ve ay gibi
gökyüzüne asmışım birtanem.
Sabahları sen,
öğlenleri sen,
akşamları yine sen.

31/09/1992

Kadir Karasüleymanoğlu
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007       Mesaj #209
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Gordugu en guzel kadindi. Yemin edebilirdi bunun icin ama uyanabilirdi sessiz kalmak gerekirdi.
Sol eli sag gogsunun altinda, sag eli yuzunun hemen ustunde; alninda, sanki bas parmagini biraz daha kaldirsa bir seyi isaret edecekmis gibi. Minicik agzindan opulmek kokulu nefesi siziyordu usulca.Govdesi usulca sarsiliyordu nefes aldikca.Bunun disinda hic kipirdamiyordu. Sandi ki; sanki zamani durdurmustu. Adam ellerini cenesinin altina koymus, koltugun ucunda, ileri dogru egilmis dikkatle bakiyordu ve yemin edebilirdi; hayatinda gordugu en guzel kadina bakiyordu.
Hayatinda gordugu en guzel kadin, adama kendini hatirlatiyordu.Hayatinda gordugu en guzel kadina benzemek adami rahatlatiyordu.Elleri cenesinin altindayken ise her sey gayet olurluydu. Simdi onu kollarina alabilir hemen oradan cekip gidebilirdi.Gidebilirlerdi. Adamin umudu vardi henuz.Kadininsa guzel gozleri.Butun guzelligim senin yuzunden dedi hayatinda gordugu en guzel kadin.Adam ellerini cenesinin altindan cikarip dusundu. Iki gozu, bu ellerinin arasindaki yuzu mu guzellestirmisti gercekten bu kadini?Nefesi kesiliyordu bu kadin ona bakarken. Gozleri en keskin kokular gibiydi.Genizden baska bir de kalbini yakiyordu.Kadin hayatinda gordugu en guzel kadindi.Yemin edebilirdi.
Aklindan bin turlu dusunce gecti. Milyonlarca senaryo. Alip gidebilirdi. Gelebilirdi. Gidilecek neresi varsa guzellesirdi. Parmaklarini izledi, parmak uclariniKalbine dokunusunu daha ilk degisinde parmaklarina.. Ve kalmak istedi, dursaydi zaman insan omrunde bir kez olsun, iste bu an olabilirdi ancak ve boyle guzel sakiyabilirdi pencerenin disindan gelen sesleri; yazin habercisi, sabahin tetikleyicisi melodileriyle kuslar.Parmaklarini izledi..Parmaklarini ozledi..Saatler once, tam buradaydi dedi.Tam burada.Optu kendi avuc iclerini.
Milyonlarca senaryosunu ceplerine doldurmak icin kalkip giyindi.Gulumsemesi suratina yayilmis degildi.Gulumsemesinin suratina yayilmasini sevmezdi.Bazen hatirlayamadigi anilari icin uzuldugunde, omrunun yarisinin bosa gittigini dusunurdu.Hatirlayabilmek icin iyice bakti etrafa. Bosa gecemezdi bu en guzel zamanlar ve hafifce bukulmus duvar kagidini bile sindirdi gozlerine..Odanin, esyalarin fotograflari vardi kare kare yuzunde. Hafifce kivrilan dudagindan yere yuvarlanmasin diye yuttu guluslerini. Uyanmasin diye sessizdi alabildigine. Cebinde milyonlarca ihtimal.. "Gelebilirdi""Gidebiliriz"Cocuklugumdan baslar, omrumun sonuna uzun bi seyahat edebiliriz.
Bileklerine takildi gozu, nasil ince ve narin.. Nasil guzel kokan boynuyla es tadi teninin her kosesinin.
Aklina gelen sey canini *****;
"o sarmalayici karanlikta, baska birinin kollarina hapsolmusken, hayatta elde edebilecegimiz her seyin sonunda cope gidecegini anladiginiz zaman aglamak cok kolaydir...
sevdiginiz herkesin size sirt cevirecegini ya da olecegini fark ettiginiz zaman aglamak cok kolaydir..."
Uyanmasindan korktu bir an, ayaga kalkmak istedi, sonra yine oturdu tam yuzunun golgesine.. Tum gece boyle gecmistiAglamak istedi o an, hickiriklari duyulsun yedi cihandan..Bagirarak uyandirmak istedi, saclarindan tutup suruklemek belki. Gucu yetmedi, kalkamadi oturdugu o koltuktan.Koltugun ne renk oldugunu farketti birden. kirmizi.kirmiziyi sevmezdi.Oturdugu koltuk birakmak bilmedi bedenini.
Kirmizida hapsolabilmek her yigidin harci degil.diye dusunurken aglamak istemedigini farketti.
Gordugum en guzel kadindi dediSanki bir an gelip akli ucup gitmisti, ceketine dogru uzandi eli..Yatagin basucuna kadar tek hamlede yurumek istedi, aglamak istemedigini fark etti ve o an gitmek istedi..Kalip bir kac saniyede buldu parmaklari ceketini, ayni cabuklukla sirtina gecirdi.Kapiya kadar yurudugunde her sey aniydi..bir an di ve eskidiKoltuk gozunde kuculmustu uzaklastikca, sanki tum omru oraya sigip yitmisti..
Adam coldu ve kadinda serap.
Bir gun bir dumanla birlesirlerdi.Bir kum firtinasi, bir goc eden kalabalik.Ayak izleri gibi kumdaki ve tabii el izleri.Bulusurlardi yine, avucuna degerdi avuc icleri..
Damardan huzur enjekte edilemedigi de nerden cikmisti.Hatta o avuclarindan puskurtmustu huzurun polenlerini ve soludugu hava kadar kucuk taneciklerle kaninda dolasan ta kendisiydi.Bulusacaklarindan emin olmasa, colde su olmazdi serabina.. Bulusacaklarindan eminken onu geri geri iten bir ruzgar esiyordu sanki actigi kapidan..Nerde? ve Ne zaman?Hangi kahvaltisiz sabahlardan, hangi oteki gunlerden sonra?Ne zaman?Dusunmemeye yemin etmeliydi sanki, ayaklarina soz gecirmek zorlastikca gidebilirdi.Tikayabilirdi kulaklarini, onu orda; pembeli morlu uykularinda birakabilirdi o odada..Bulusacaklardi emindi.Ah! Bilekleri..Parmaklari ve beyazlari kiskandiran teni.Cekti kapiyi..
Yataginda bir kadin irkildi. Sanki az once tum ruzgarlari teget gecmisti tenini, tum mavilerin..Gozlerini acmamakta direndi.
ve gozleri acilmakta direndi.Zaten hep kiskanmisti gozleri incecik tenini.Guzel kokulu avuclariyla sIki sIki kapatti yuzunu.Ne gormek, ne koklamak istemisti belli ki.O an ucup gidebilirdi.Kaybolabilirdi.Kapattigi gozleriyle orda oylece curuyebilirdi.Az once esip gecen ruzgarlari dusundu, ruzgarlar eserdi normali buydu.Ama o coldu.Dunyanin gorulmus en guzel kadini, irkildigi yatakta, gozlerinin kiskandigi teniniortunun altina saklamakla o kadar mesguldu ki; bahar geldigini anlamadi camina, oten kuslara aldirmadi.
Gitmeliydi dedi kadin icinden.Gitmese miydim? dedi adam seslice.Kadin bunu hic duymamis olmanin agir yukunu sirtlandi oylece.Kokusunu burada birakmis! diye dusundu kadin.Eyvah kokum onda kalmis! dedi adam seslice
Elini cebine attiginda bir kac milyon ihtimal vurdu yuzune.Kadin adamin kokusunu guzel gozlerinden akitti yavasca ve dudaklariyla tuttu.Ve adam bir yutkunma duydu, bir tuzlu Merhaba gibi gelip genzinde durdu.Hic uyumamis dedi kadin, yuzunu yastiginin yanindaki buz gibi yastiga surdu.Dusunmek istedi ama uykusundaki renkler aklini karistirdilar, kapadi gozlerini yuzunu dusundu adamin.Yuzunu..Hayir gozlerimden gitmemeli!Tum yuz kaslarini gererek, aklindan tum anlari sirasiyla gecirmek isterken kisti gozlerini.Daha cok.. Daha.Ellerini hic yuzunden cekmemeliydi.Ve biliyordu, adam gitmeliydi ama uzuldu..Kirmizi renkli koltuga ilisti gozu. Kirmiziyi severdi ama bugun degil.Dunyanin gorulmus en guzel kadini, dunyanin hic gorulmemis ozlemini duydu,saatlerce oncenin..Ve metrelerce oteden, kilometrelerce oteye adimlanan sesleri bir ayak izinin..Adamin agzinda atan kalbinden daha derinden yankilaniyordu bos ceplerinde;ayak sesleri caddenin...Genzi hala zehir gibi ve bir yaz sabahi icin oldukca hazin.Eylul dedi adam, usudu kadin..Sesi bir eylul kadar, uzakti adamin..
Kadin deli, adam deliydi.Delilerden guzel bir ask dedi kadin kirmizi koltuga diktigi gozleriyle.Tanri nin yankisizligina en buyuk hediyedir ask diye ekledi anlatici.
ve Gitse de kalandir, gelen bir kere.Ask a gelmisse, astan gitmisse, giden yok dedi kadin.Kaldi ellerinde yuzuyle.Goremedi kadin; gozlerinin aynasindan adamin, dunyanin gorulmus en guzel uykusundaki essiz parmaklarini.Aglayabilirdi, hickirabilirdi, kosabilirdi cikip caddeye..Milyonlarca ihtimalden ortu yapti yuzune, yaz sabahina oracikta kapadigi perdeyle.
O Rapunzel degil dedi adam sokak lambasina.Bu bir peri masali degil dedi kadin.Ortada peri yok cunku dedi anlatici,adama.Adam anlamamanin verdigi rehaveti su icerek atlatacagini dusundu.Kadin isinacagini sanarak kendine sardigi kollarini cozdu, usudu.
Ah! dedi kadin seslice, adam incindi ayak bileklerinden, bir ihtimali daha cebinden kaldirima dusurdu. Yok! dedi kadin. Adam gomuldu. Bir kaldirimdi hepi topu ama gunes en yuksek tepelerin golgesini, ayaklarinin dibine dusurdu.
Ellerimin avucunda olmasi muhim. dedi kadin Ama kokun kalmamaliydi bu boslukta.Ellerinin avucumda izi olum dedi adam Ama tadin kalmasaydi dudaklarimda.
Colde serapti kadin.Adam colun kendisiydi.Colde serap illaki olurdu ama her serabin colu olmak zorunda degildi.Adam gormustu, kadin isitti. Kimse kalmak zorunda degildi. Ne kadar yaklasirsan o kadar kaybolurdu serap boyle bir seydi.
Adam kosa kosa merdivenleri cikti.Uyuyordur diye dusunup icin icin seviniyordu. Gulumsemesi suratina yayildi. Kapinin onune geldiginde kesilen nefesine heyecandir dedi ama merdivenleri kosarak cikmasinin kotu tarafiydi aslinda. Kapiyi suratindaki kocaman gulumsemeyle itti.Bir ruzgar esti. Mavi.
Kadin yoktu.Kadindan baska her sey vardi odada.Kadindan baska olmayan bir sey yoktu.
Adam dizlerinin uzerine coktu -aslinda dustu.-Kadin serap, adam dustu simdi.
Gozluklerini gozlerine iyice yerlestirdi kadin, kirmizi topuklarini yere vura vura oylece yurudu.Bagira cagira gidiyordu iste.Uzansa tutsa... Gelse simdi dedi kadin.Su karsidan gorunuverse, elini uzatip cekse beni.
Adamsa dustu. -Dizlerinin uzerine.-
Kalkip kalkamadigini hic bilmedi kadin.Adamin karsidan gelecegini umarak yurudu oylece, yere vura vura topuklarini..
Simdi artik kadin col, Adam serapti.
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
18 Haziran 2007       Mesaj #210
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
Söküp atmak imkansız seni kalbimden
Ya da adını unutmak bir an için
Biliyorum, bu ne ilk kalp sızısı sensizliğin
Ne de bitecek dayanılmaz hasretliğin...