Arama

Fıkralar/Komik Olaylar - Sayfa 121

Güncelleme: 19 Kasım 2016 Gösterim: 263.015 Cevap: 1.351
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
24 Mayıs 2008       Mesaj #1201
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
kılıbık erkeğin şiiri

Sponsorlu Bağlantılar

Hanımım ne söylerse çıkmam onun sözünden
Ne arzu ettiğini keşfederim gözünden

Saygı gösterip ona sabah erken kalkarım
Ortalığı süpürür sobamızı yakarım

Çayımızı hazırlar soframızı kurarım
Bu arada uyanır sultanlar gibi hanım

İbriği tası alıp eline su dökerim
Hizmetimi beğenir takdir eder şekerim

Evi badana eder duvarları sıvarım
Elimden her iş gelir tahtaları ovarım

Sinirliyim titizim terstir biraz damarım
Yırtık sökük gördümmü hemen alır yamarım

Sporu çok severim salıncağı sallarım
Çocuk doğdu doğalı idmanlıdır kollarım

Biraz müşkülpesendim her yemeği yiyemem
Gururluyum hanıma şunu pişir diyemem

Ev işine karışmam herkes gibi aşırı
Haftada bir yıkarım biriken çamaşırı

Kimseye boyun eğmem temizlerin ocağı
Misafir günümüzde toplarım dört bucağı

Hanıma fincan cezve getirdim kahire den
Kahve pişirmem için çağırır daireden

Dalar karıştırırsam şekerliyle sadeyi
Oklavanın altında veririm ifadeyi.........

Acemi İnternetçi
Internet:
Abi resimler var, yazılar var, aradığın herşeyi buluyor muşsun.

Yani ben daha bulamıyorum ama söylüyorum buluyorlar.
Tofaş'ın bile sayfası var. Bi de bunun denizde yapılası varmış, sörf, mörf bişi, onu da araştırıyorum. www: Bunlar her gördükleri yere www yazıyorlar. Bir bilgisayar görür görmez hemen bu ecnebi harfe 3 kere basın. Beni utandırmayın.
Nikneym
Alemde bi yamukluk olmasın diye kendilerine takma isim alıyolar. Gazoz Ömer'in gazoz'u, Patinaj Ali'nin patinajı gibi. Bize yakışmazzz, ben "Davut".

Çet Şimdi burada bir sürü aklı evel birbiriyle tanışıp saatlerce geyik yapıyorlar, yengelerle tanışıyorlar, bi nevi muhallebici yani.

Site
Bildiğiniz site işte uzatmayın.

Tıklamak
Abi laf bana çok ters geliyo. Ne o öyle oraya tıkla, buraya tıkla. Erkek adam tıklamaz, BASAR. Ne öyle tık tık. Ravel de tıkla diyip duruyo. Onda da var bişi zaten. Bana da aklınca gidip kahverengi çorap almış. Erkek adam dediğin beyazzz çorap giyer.

Aysikü
Çet'te tanıştığımız yengelerimizle özel durumlarda konuşmak için icad edilmiş. İyi alet de, ne o öyle papatya ayağı?

Davlod (indirmek)
Bakmayın kızıyorum ama habire "şunu indirdim, bunu indirdim" diyip duruyolar. Henüz bi vukuatlarına şahit olmadım ama..

imeyl
Posta kutusu gibi bir yer. Ama pek işe yaramıyo. 10 gün önce bizim memlekete bi mektup attım bununla hala almamışlar.

Hit
Bu kesin ingilizce'dir dedim. Açtım sözlüğü baktım. Bu herifler dövüldükçe seviniyorlar

ADMIN : Arkadasim bu konu daha once verilmisti. Forumu aramadan niye konu aciyorsun.
ENES26: arama emrim yoktu arayamadim ehüehü..
ADMIN : Banned

ENES26: Hocam actigim konuyu kilitlemissin ya
admin : ee
ENES26: Bizim bir arkadas icerde kalmis , ustune kilitlemissin konuyu, bi aç da cikiversin ehuehü..
ADMIN : Banned !

ENES26: Hocam program isteklerimizi burada mi yapiyoruz.
admin : evet
ENES26: O zaman siradaki program sevip de kavusamayanlara gitsin ehuehü

ADMIN : Arkadasim konuyla alakasiz basliklar acmayin demedik mi!
ENES26: Biz forumla alakasiz yoneticilere karisiyok mu..
AHMET_HOCA: Banned !

ENES26: Hocam sen ne is yapiyon ?
admin : Bir Forumda ust duzey yoneticiyim.
ENES26: oldu

ENES26: Bir zamanlar hor gorup de banladigin , repsiz ama gururlu bir user vardi ya
ADMIN : ee ?
ENES26: Yok yani abi beni artik kaldir da foruma girelim diyiciydim

ENES26: Abi forum yoneticisi forumda ne yapar?
ADMIN : Yanlis yere acilmis konulari tasir, kurallara aykiri mesajlari siler vs..
ENES26: Getir gotur isleri yani, hani ofislerde calisan ofisboylar gibi , baska bir deyisle forumboy da diyebilir miyiz?

ADMIN : Arkadasim bu konu daha once açılmıştı !
ENES26: Konu çok fazla rağbet görünce bi tane de biz açalım dedik ehüehü..
ADMIN : Banned!

ENES26: Hocam bi dakika bakar mısın ?
ADMIN : Ne var üser
ENES26: Hocam windows bölümünde bir soru sormuştum.Kimse cevaplamamış.Çok acil hocam ya bi cevaplasan diyordum.
ADMIN : Ben anlamaz windowzdan kurban
ENES 26: ee iyi de sen windows bölümünde moderatorsun
admin : ha o mu? Admin bizim halaoğlu oluyo.Sağolsun bizi kırmadı, beni de moderator mu ne diyin, işte ondan şeyyettirdi..
ENES 26: Hönk !

ENES 26: Hocam bizim bi arkadas foruma uye oluyor.Hani kayit olurken referans yazilan bir bolum var ya
admin : ee?
ENES26: Oraya belediye meclisinde encumen uyesi olan dayimin ismini yazsam olur mu diye soruyor
ENES26:hocam son olarak bir şey sorabilirmiyim?bu banned! ne anlama geliyor?
admin :banned!
ENES26:..............................

SEN MENİ SEV,MEN SENİ SEVİM
SEN MENİN İÇİN YAN
MEN SENİ SEVERAH YANIM DUTUŞİM
GLASİK EŞK NEYSE ONU YAŞİYAH

YA DA SEVME HABERİN OLMASIN
MEN SANA SEVDALANİP DOLAŞİM
PLATONİK EŞK NEYSE ONU YAŞİYAH

İSTERSEN SEVDANDAN KENDİMİ KESİM
SAĞMİ SOLUMU DOĞRİYİM BİÇİM
PSİKOPATİK EŞK NEYSE ONU YAŞİYAH

EYLE SEVAH Kİ GARA SEVDA OLAH
ARAPLARA BENZİYAH GAPGARA OLAH
GARA EŞK NEYSE ONU YAŞİYAH

BİRBİRİMİZE TÜRKÜ SÖYLİYAH,MİZİLDİYAH
EL ELE TARLALARDA,BOSTANLARDA GEZAH
ROMANTİK EŞK NEYSE ONU YAŞİYAH

KEDİYİ,GUDİGİ SEN DİYE SEVİM
SEN DE HOROZİ,GULUGİ MEN DİYE SEV
SEMBOLİK EŞK NEYSE ONU YAŞİYAH

EL ELE TUTUŞİP KENDİMİZİ ELEHTRİGA VERAH
ZANGİR ZANGİR TİTRİYAH,ÖLMİYAH
ELEKTRONİK EŞK NEYSE ONU YAŞİYAH

AHIRLARDA,KOMLARDA BULUŞAH
TEZEK AGALAHLARİNİN DİBİNDE OTURAH
OTANTİK EŞK NEYSE ONU YAŞİYA

Son düzenleyen fadedliver; 24 Mayıs 2008 17:25 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
24 Mayıs 2008       Mesaj #1202
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Sinyal

Sponsorlu Bağlantılar

Temel arabası ile Taksim Meydanında dönüp duruyordu. Aynı trafikçinin önünden beşinci defa geçerken, polis de merak etti ve Temel'i durdurup sordu: - Bir yeri mi arıyorsunuz? Niye meydanın etrafında dönüp duruyorsunuz? Temel: - Sol sinyal takıldı da..
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
25 Mayıs 2008       Mesaj #1203
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
yalnız yaşayan erkeklere kolaylık sağlayacak öneriler
Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav
yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz...
Soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok
kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin. Aynı işi görür.
Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü
patlıyorlar.
Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine
kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Çok zor durumda kalmadıkça yememeniz tavsiyemizdir.
Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer. Mümkün olduğunca çiğ tüketin.
Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz.
Tencere kapağı en mükemmel tabaktır

Konumuz California´daki Pacific Palisades adlı okul.. Burada okuyan çocukların velileri, bütün okulu ve öğretmenleri dava ediyor, çünkü bütün dönem boyunca 15 ile 30 gün arasında devamsızlık yaptıkları halde çocuklarının derslerden kalmalarını kabul etmiyorlar.. Velilerin neredeyse tehdide varan itirazlarıyla baş edemeyen okul yönetimi, en sonunda telesekreter mesajını aşağıdaki şekilde değiştiriyor, ve "YILIN TELESEKRETER MESAJI" ödülünü kazanıyor.

"Merhaba! Pacific Palisades´e hoşgeldiniz. Bu bir otomatik mesajdır. Lütfen seçenekleri tek tek dinleyerek istediğiniz departmanla ilgili tuşa basınız.

*Çocuğunuzun neden devamsızlık yaptığı konusunda yalan söylemek için 1´e
*Çocuğunuzun neden ödevlerini yapmadığı konusunda yalan söylemek için 2´ye
*Bizim hangi konularda işe yaramadığımızı belirtmek için 3´e
*Evinize gönderilen ve alıcı imzanız üzerinde olduğu halde almadığınızı iddia ettiğiniz uyarı mektupları için 4´e
*Müdür ve diğer yetkililere küfür etmek için 5´e
*Çocuğunuzu her sabah en az 10 dakika bekleyen okul otobüsü hakkındaki şikayetleriniz için 6´ya
*Süper kabiliyetli mükemmel çocuğunuzun beceriksiz öğretmeninden yakınmak için 7´ye
*Bıraksanız bütün okulu yiyecek çocuğunuzun yetersiz bulduğu okul menüsünden şikayet etmek için 8´e basınız
*Çocuğunuzun gerçek bir dünyada yasadığının farkındaysanız ve sorumluluk almayı öğrenmesini istiyorsanız, bunun için de ona verilen ödevleri zamanında ve tam olarak yapmasının çok önemli olduğuna inanıyorsanız, ayrıca eğitimin ilk önce ailede başladığının bilincindeyseniz, artık telefonu kapatabilirsiniz.. iyi günler dileğiyle.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan toplumların bugün için bize tuhaf gelen adetleri bakın nelerdi:

Bazı toplumlarda günümüzün aksine ''yaşlılık'' iyi karşılanmıyor ve yaşlıların kendilerini öldürmeleri bekleniyordu. Eskimolar'ın yaşlıları, iyice güçten düşünce intihar yoluna başvururken, Fijili yaşlı erkekler, ölme isteğini yakınlarına söylerlerdi. Kararlaştırılan gün geldiğinde de yaşlı erkek, canlı olarak toprağa gömülürdü. Gömülmeyi istemeyen yaşlılara ise ''ailenin yüz karası'' olarak bakılırdı.

Bakireliğin hoş karşılanmadığı Kamchdal'da evlendiği kızın bakire olduğunu
gören erkek, kayınvalidesine ''kızının yetişmesinde ihmalkar davrandığını'' için sitem ederdi.

Japonya'da imparator Buşido devrinde samuray denilen savaşçı kastın üyeleri arasında eşcinsellik bir kuraldı.

Eski Roma'da 24 Nisan kadın ******lerin, 25 Nisan da erkek ******lerin günü olarak kutlanıyordu.

Avustralyalı Kamilaroiler cesur bir insanın kalbini ve ciğerlerini, Filipinler'de yaşayan Efugaolar ise öldürdükleri düşmanın beynini emerlerdi.

Zulular 'düşmana gözlerini kırpmadan bakabilme gücünü kazanabilmek için düşmanlarının alnının ortasını ve kaşını, Çinliler ise idam edilen ünlü haydutların safrasını yerlerdi.

Gine yerlileri, misafirlerini uğurlarken inleme sesleri çıkararak bütün bedenlerini çamura buluyorlardı.

Tibet'te ise misafir evden ayrılırken ona dil çıkararak uğurlamak adetti.

Hintliler'de misafirin yediği yemek dolayısıyla ev sahibine teşekkür etmesi, geğirmesiyle anlaşılıyordu.

Kirliliğin temel kural olduğu ortaçağ döneminde de ilginç uygulamalar yaşandı. Ortaçağda Avrupa'daki rahibelerin yüz ve ellerinden başka yerlerini yıkamaları kesin olarak yasaklanmıştı. Kastilya kraliçesi Isabella bile 50 yıldan fazla süren hayatı boyunca iki kez banyo yapmıştı.

Bu damada verilen bir mesajdır ve yer yer çok çeşitlilik gösterir. İşte bu kahve sunma geleneği ile damada verilmek istenen mesajlardan örnekler:

"Benimle evlenirsen sana geceleri uyku yok. Önden söyleyeyim de sonra mıçını devirip yatma. Enerjini topla, uyuma!"

"Bu sana yapıp yapacağım son kahve. Doya doya iç. Evlendikten sonra sen yapacaksın ben içicem. Hele bir köpüklü olmasın, anyayı konyayı göstericem..."

"Bi fincan kahvenin 40 yıl hatırı var. Bu durumda evliliğimizin ilk 40 yılı için benden fazla bi şey bekleme. İşine gelirse..."

"Balayında Brezilya'ya gidiyoruz. Ona göre."

"Köpük sandığın şey aslında köpük değil. Fincanın içine tükürdüm. Evlenirsek dediğim dediktir. Tükürdüğümü yalamam. Üstelik sana da böyle içiririm..."
Son düzenleyen fadedliver; 25 Mayıs 2008 00:19 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
yüksel2 - avatarı
yüksel2
Ziyaretçi
25 Mayıs 2008       Mesaj #1204
yüksel2 - avatarı
Ziyaretçi
düz mantık
Temel bi yarismaya katilir ve kazanir.kendisine bir kitap hediye edilir.temel sorar:
-bu kitapta ne yaziyo?
-okuyunca öğrenirsin
-ben onunla uğraşamam anlat bakiyim sen bana?
-ok bak simdi;senin evinde akvaryum var mi mesela
-evet var...
-o zaman içinde su da vardır?
-evet var...
-içinde su varsa balık da vardır....
-evet var...
-balık varsa hayvanları da seviyorsundur sen?
-evet....
-hayvanları seviyorsan insanları da seversin helalde?
-evet
-o zaman senin sevgilin de vardır?
-evet var
-yaşlı gorunuyon o zaman senin karin vardır?
-evet var..
-e karin olduğuna göre de homoseksüel diilsindir?
-evet...
-bak gördün mu?...
Temel çok etkilenir! kitabi alır koltuğunun altına eve doğru Giderken dursun''u görür... dursun sorar;
-temel o ne?
-düz mantık kitabi!
-nasi bisii bu anlat bakiyim...
-bak simdi; -sizin evde akvaryum var mi?
-yok!
-o zaman sen i...esin...
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
6 Haziran 2008       Mesaj #1205
arwen - avatarı
Ziyaretçi
Hoca derste sorar :
- Arkadaşlar balıklar neden konuşmazlar.
Bu soruyu kimse cevaplayamaz. Ali kalkar ve soruya cevap verir :
- Hocam sizin başınızı suya koysam konuşabilir misiniz?
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
11 Haziran 2008       Mesaj #1206
arwen - avatarı
Ziyaretçi
Bir otobus dolusu politikaci secim kampanyasi icin Teksas'ta dolasiyorlarmis. Otobus buyuk bir ciftligin yanindan gecerken, otobus soforun dalginligi yuzunden derin bir sarampole ucmus. Ciftci kosarak gelmis, gece kurda kusa yem olmasinlar diye cesetleri gommeye baslamis.
Ertesi sabah,Serif sorusturma icin ciftlige gelmis.Ciftciye sormus:
-"Otobusteki butun politikacilari gomdun demek...Hepsi de oluydu, eminsin degil mi?"
- Ciftci cevap vermis: "Bazilari yasadiklarini iddia ettiler ama politikacilari bilirsiniz....
Nasil yalan soylerler!!!"
yüksel2 - avatarı
yüksel2
Ziyaretçi
17 Haziran 2008       Mesaj #1207
yüksel2 - avatarı
Ziyaretçi
Temel aynanın önünde sigaralığından bir tane sigara çıkarmış o anda gözü aynaya takılmış
- Ula Dursun ha bu aynadaki adam baa tanıdık geliy
demiş.
Dursun aynayı temelden almış şöyle bir bakmış
- Ula salak tabi tanıdık gelir bu benim .....
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
17 Haziran 2008       Mesaj #1208
arwen - avatarı
Ziyaretçi
Öğretmen Hayat Bilgisi dersinde bulutların yeryüzündeki suların buharlaşmasından oluştuğunu uzun uzun anlattıktan sonra ön sıralarda oturan öğrencilerden birine şu soruyu sordu :
-Söyle bakalım oğlum, kara bulutlar neden olur?
Çocuk düşündü, yutkundu, birşey diyemedi. Onun yanında oturan küçük kız çocuğu parmak kaldırarak şu cevabı verdi :
-Kirli sulardan olur öğretmenim!..
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
17 Haziran 2008       Mesaj #1209
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
3 çocuk

sıcak bir yaz günü 3 çocuk kantine gitmişler.satıcı birinci çocuğa ne istediğini sormuş.çocuk bir lokum istemiş.dolayısıyla hava çok sıcak olduğu için satıcı lokumları kaldırmış.çok sinirlenip lokumları indirmiş. çocuğa lokumunu verdikten sonra lokumları yukarı kaldırmış.ikinci çocuğa ne istediğini sormuş.bu çocukta bir lokum isteyince adam çılgına dönmüş.tekrar aynı şeyleri yaptıktan sonra lokumları kaldırmadan önce üçüncü çocuğa sormuş.çocuğum sende mi bir lokum istiyorsun diye.çocuk hayır demiş.admdada rahatlıkla lokumları kaldırmış.sonra çocuğa sormuş oğlum peki sen ne istiyorsun.çocuk:ben iki lokum istiyorum
mechul_adam - avatarı
mechul_adam
Ziyaretçi
28 Haziran 2008       Mesaj #1210
mechul_adam - avatarı
Ziyaretçi
> Acı kaybımız
> 3 ay önce ailemize katılan, Necmi ismini verdiğimiz kaplumbağamız dün vefat etmiş. Aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük. Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip Necmi'yi aldığımız dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda ''Abi onlar kış uykusuna yatar'' cevabını almış bulunmaktayız, hepimizin başı sağolsun. Bu vicdan azabıyla ben de çok yaşamam herhalde.
>
> Annemin Maceraları
> Shrek'in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele tutuşmuş Shrek ve Fiona'yı gören annem, 'Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel çifti mi?' diye sordu! Seçememiş gözleri o mesafeden.
>
> Alfabe
> Ben de bu yıl okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışı istiyorum. Daha ikinci gün: 'Örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye mi geldik, hep yumarlak mı yapcaz, harf felan öretmicen mi?' deme cesaretini gösterdiği için.
>
> Annem
> 'Bu taraf bitti.' diye CD'yi arkasına çeviren ve sonra da 'CD çalar çalışmıyor!' diye feryat eden anneme alkış az geliyor!
>
> Modem
> Yemek masamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem 'Bu ne?' diye sordu. Ben de kolay anlasın diye 'Hani benim bilgisayarım var ya onunla internete giriyorum. İşte internete girmek için o kutu zorunlu.' diye uzun uzun açıkladım. Anneannem dinledi beni; 'Yani modem bu' dedi ve konu kapandı...
>
> Yaz Okulu
> Bir alkış da annesine yaz okulunu kazandığı müjdesini veren üniversite öğrencisine gelsin. Bu yaratıcılığa şapka çıkartılır.
>
> Beyin göçü
> Tiki olduğu her halinden belli olan kızımız Beşiktaş-Taksim midibüsünde yanındaki arkadaşına dert yanmaktadır. ''Şekerim dördüncü kez girdim ÖSS'ye, ama yine kazanamadım, gidicem sonunda Amerika'ya o olucak. Böyle böyle beyin göçü oluyor işteeaa!'' Sen git, masrafları ben karşılıyorum.
>
> Alman yazar
> Bir alkış da lisede edebiyat dersinde okuduğu şiir bitince sınıfa dönüp 'Bu şiiri ünlü Alman yazar Goethe yazmıştır' diyen hocaya, 'Niye, kağıt bulamamış mı?' cevabını veren arkadaşa gönderelim.
>
> Düz mantık
> Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ''Bu ev kiralıktır'' yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında ''Bu da'' yazısını görürseniz bilin ki Trabzon'dasınız.
>
> İngilizce yazılısı
> Bir alkış da ingilizce sınavında 'Nice ........' şeklindeki boşluğu 'Nice mutlu yıllara!' şeklinde dolduran, dahi mi aptal mı olduğunu henüz anlayamadığımız öğrencime istiyorum.
>
> Hügo'lar Beşledi
> Bir alkış da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli olarak okurken V. Hugo'ya 'Beşinci Hugo' diyen arkadaşımıza gelsin.
>
> Ne zaman?
> Kardeşim karne almıştı. Fakat birçok zayıf notu vardı. Annem, babamla beni kenara çekip uyarıları sıralıyordu; 'Sakın çocuğun moralini bozmayın, sakın kötü bir şey söylemeyin.' Uyarılar özellikle babama yönelikti; 'Hele de sen, sakın çocuğun gururunu kırma.' Babam daha fazla dayanamadı ve sordu; 'Karne için ne zaman özür dileyeceğiz?'
>
> Havale
> Bankada gişenin önünde işlemimin yapılmasını bekliyorum. Yanımdaki gişede işlem yaptıran yaşlı teyzeye, işlemini yapan kadın soruyor: 'Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım?' Teyzem cevap veriyor: 'Bu paranın hayrını görme İnşallah yazalım.'
>
> Lamba
> Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons: 'Bacım o geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa.'
>
> Hacim nedir?
> Öğretmen bir arkadaşımdan naklen; 5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2.sorusu: 'Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız.' Öğrencimizden gelen cevap: 'Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim?'
>
> Asabi Polis
> Hareketli bir Bağdat Caddesi akşamında, polis abilerimiz rutin olduğu üzere devriye gezmektedir. Işıklarda müşteri bekleyen taksiye yaklaşılır ve; ''Ticari, bekleme yapma, devam et.'' anonsu yapılır. Camdan eliyle '1 saniye' işareti yapan taksiciye, ikinci ve çok manidar anons gelir ardından; ''Ticari, benne pölümüye girme! Devam et dedik!''
>
> Neden olmasın
> 5 yaşındaki yeğenime babası soruyor: 'Büyüyünce ne olacaksın kızım?' 'Asena olacağım babacım; sen ne olacaksın?' Babası gayet sakin cevap veriyor: 'Katil' İkisine de meslek hayatlarında başarılar.