Arama

Erkekler Neden Aldatır? İhanet Eder? - Sayfa 4

Güncelleme: 1 Aralık 2018 Gösterim: 471.843 Cevap: 233
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2006       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
xcherry adlı kullanıcıdan alıntı

Bir sebep elbette vardir..hic birsey sebepsiz gelismez ben bunu demedim ben bahanesi yoktur dedim..Aldatan kisinin kendine gore bir sebebi vardir ve bundan yola cikarak yapacagini yapar...ama sonucta sevidigi kisiye yapabilcegi en buyuk ihaneti yapmis olur..

Sponsorlu Bağlantılar
Bir insan kendi iradesini kullanarak sevdigini (gerci bu durumda sevgi nekadar vardir bilmiyorum) aldatmis ise benim gozumde tek suclu odur..ve hic bir bahanesi yoktur bu durumda..(sebepleri ayri)..

Bu yazıyı okuyunca aklıma bir seçenek daha geldi. Genel olarak siz bayanlar erkekleri suclu buluyor ve aldatma konusunu onların üzerlerine yakıştırıyorsunuz. Erkek partnerini başka bir bayanla aldatırken, acaba karşısındaki bayan da birilerini aldatmıyor mu ? Erkekler başka bayanlarla ilişki yaşadıkları insanı aldatırken, karşısındaki bayan başka bir ilişki yaşıyor olamaz mı ?

Yani dünden süregelen savunuşum bunun erkek ya da bayan diye ayırt edilmemesi gerektiğidir...

Alıntı
ThinkerBeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Aldatmak, bence her insanın doğasında var.. 1inde az diğerinde çok diye 1 kuralı da yok bu işin.. Ayrıca aldatmak sadece partnerlerin 1-1lerine 1 başkası yoluyla mı oluyor ?!
Ya arkadaşların arkadaşlara olan kasıntı halleri ?!
Ebeveynin çocuklarından sakladıkları ?!
Veya çocukların anne-babalarına yalan söylemeleri ?!
Bunlar da aldatma değil mi ?
Erkek mi aldatır sadece kadını ? Kadın da mı aldatıyor erkeğini ?
Yaşam 1 aldatmaca.. Hayal dünyamıza göre şekillendiriyorken yaşantılarımızı, kendimizi de aldatmıyor muyuz bu arada ?
Ve asıl en vahim olanı da bu değil mi, kendimizi bile aldatabilyor olmak ?!
Kendini aldatan, 1 başkasını niye aldatmasınki bu durumda ?!

Kesinlikle katılıyorum fakat konu başlığınca yazılara yön verdik bu yüzden tartıştığımız konu farklıydı. Sen tüm anlamda doğruları yazmışsın. Msn Happy
Son düzenleyen perlina; 11 Temmuz 2016 11:23
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2006       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MachMood adlı kullanıcıdan alıntı

Kesinlikle katılıyorum fakat konu başlığınca yazılara yön verdik bu yüzden tartıştığımız konu farklıydı. Sen tüm anlamda doğruları yazmışsın. Msn Happy

Sponsorlu Bağlantılar
Konuya genel 1 bakış açısı getirmiştim ReaL Boy.. Rica ederim, utandırma beni.. blush2
Sey, hmm, 1 de konuya maydanoz olayım dediydim.. drug
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2006       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MachMood adlı kullanıcıdan alıntı

Bu yazıyı okuyunca aklıma bir seçenek daha geldi. Genel olarak siz bayanlar erkekleri suclu buluyor ve aldatma konusunu onların üzerlerine yakıştırıyorsunuz. Erkek partnerini başka bir bayanla aldatırken, acaba karşısındaki bayan da birilerini aldatmıyor mu ? Erkekler başka bayanlarla ilişki yaşadıkları insanı aldatırken, karşısındaki bayan başka bir ilişki yaşıyor olamaz mı ?

Yani dünden süregelen savunuşum bunun erkek ya da bayan diye ayırt edilmemesi gerektiğidir...
Msn Happy

Sen beni yanlis anlamissin o konuda..eger ilk yazdigim posta bakarsan ben aldatan hangi taraf olursa olsun yazdim (yani bayan/erkek ayrimi yapmadim). Bayanlarda aldatiyor elbette, erkeklere gore orani dusuk olsada..hic bi tarafin bahanesi yok bence eger seni seviyorum diyorsa..aldatamaz.

ve her iki taraf da aldatiyorsa ortada zaten bi iliski kalmamis demektir..herkes kendi yoluna bu noktadan sonra..
DaKick - avatarı
DaKick
Ziyaretçi
28 Haziran 2006       Mesaj #34
DaKick - avatarı
Ziyaretçi
çünkü bu güne kadar sevdiiim hiç bi bayan ölümüne aşkı hak etmedi
erkeklerde hepsinin böyle olacağını düşünüo benje çünkü karşısına çıkanların hepsi böle oldukları için ümidi kesiolar Msn Grin haliyle ALdatıolar Bu konuda taraftarım
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
29 Haziran 2006       Mesaj #35
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
DaKick adlı kullanıcıdan alıntı

çünkü bu güne kadar sevdiiim hiç bi bayan ölümüne aşkı hak etmedi
erkeklerde hepsinin böyle olacağını düşünüo benje çünkü karşısına çıkanların hepsi böle oldukları için ümidi kesiolar Msn Grin haliyle aldatıyorlar Bu konuda taraftarım

Arkadaşım öcelikle, Amaç sevgi uğruna ölemek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır.

Bunun doğruluğuna kanaat getirdikten sonra kızlar hakkında yaptığın genelleme gerçekliğini kaybediyor. Hem senin "erkeklerde hepsinin böyle olacağını düşünüo benje çünkü karşısına çıkanların hepsi böle oldukları için ümidi kesiolar Msn Grin haliyle aldatıyorlar Bu konuda taraftarım" burda aldatma denen bir durum olamaz. Birisinden ayrılıp başka birini bulunca bu aldatma olmuyor heralde Msn Tongue Msn Sarcastic
Son düzenleyen perlina; 11 Temmuz 2016 11:24
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
kemal_18_ - avatarı
kemal_18_
Ziyaretçi
29 Haziran 2006       Mesaj #36
kemal_18_ - avatarı
Ziyaretçi
Valla açıkçası her erkek aldatmaz ama genelde erkekler aldatır ama bu sadece erkeklerin suçuda değildir bi erkk zaten ruhen aldatıosa olay bitmiştir ben sevgilimle aramda bunu yaşadığmm için söylebilirim ki bi ilişkide erkek ve bayan arasında yaşlar ve fiziki özellikler ne kadar iki taraf içinde uygun ve tartışılmaz olsada fikirler çok farklı olabilir.

Ben kendim için söyleyebilirimki ben kız arkadaşımla bu aralar kötü durumdayım ve bu onun bana ilgisizliğinden dolayı oluo ben ne kadar onu sıkmadan ona yaklaşmak istesemde o beni hep geri itti ama ben den ayrılmak gibi bi şeyide asla düşünmediğini biliyorum ama bi erkeğin ilgiye bi bayan kadar ihtiyacı var bence ki bu karşılıklı olmalı ben kız arkadasımın benden ayrılarak 1 sene kadar uzun bi süreden sonra boşluğa düşmesinden korkuyorum o gercekten çok iyi ve çok sadık biri ama bunlar yetmiyor.

Birazda ilgi olmalı ve sırf bu yüzden ondan soğudum ve onun da benden soğumasını bekliyorum ve şu an ben tamamen koptum ve onu bekliyorum ve artık düzelceğide yok yorulduğumu hissediyorum ve onun kadar sadık biri tekrar karşıma çıkarmı bunu bilemiyorum ama sırf bu yüzden eğer bu dereceden sonra aldatmak sayılıyosa ben onu aldatıyorum...bu bi itiraf sayılmaz heralde:Msn Grin
Son düzenleyen perlina; 11 Temmuz 2016 11:26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2006       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
kemal_18_ adlı kullanıcıdan alıntı

valla açıkçası her erkek aldatmaz ama genelde erkekler aldatır ama bu sadece erkeklerin suçuda değildir bi erkk zaten ruhen aldatıosa olay bitmiştir ben sevgilimle aramda bunu yaşadığmm için söylebilirim ki bi ilişkide erkek ve bayan arasında yaşlar ve fiziki özellikler ne kadar iki taraf içinde uygun ve tartışılmaz olsada fikirler çok farklı olabilio ben kendim için söyleyebilirimki ben kız arkadaşımla bu aralar kötü durumdayım ve bu onun bana ilgisizliğinden dolayı oluo ben ne kadar onu sıkmadan ona yaklaşmak istesemde o beni hep geri itti ama ben den ayrılmak gibi bi şeyide asla düşünmediğini biliyorum ama bi erkeğin ilgiye bi bayan kadar ihtiyacı var bence ki bu karşılıklı olmalı ben kız arkadasımın benden ayrılarak 1 sene kadar uzun bi süreden sonra boşluğa düşmesinden korkuyorum o gercekten çok iyi ve çok sadık biri ama bunlar yetmio birazda ilgi olmalı ve sırf bu yüzden ondan soğudum ve onun da benden soğumasını bekliyorum ve şu an ben tamamen koptum ve onu bekliyorum ve artık düzelceğide yok yorulduğumu hissediyorum ve onun kadar sadık biri tekrar karşıma çıkarmı bunu bilemiyorum ama sırf bu yüzden eğer bu dereceden sonra aldatmak sayılıyosa ben onu aldatıyorum...bu bi itiraf sayılmaz heralde:Msn Grin

Çok yanlış yapıyorsun...Ondan sogudum ve onun benden soğumasını bekliyorum diyorsun... Sende her şey bittiyse neden bu ilişkiyi böyle sürdürüyorsun ? Şu sıralar yapacağın bir yanlış seni suçlu duruma düşürecektir ve kim bilir belki bu şekilde yapanlar yüzünden "erkek neden aldatır" deniliyor ve erkeklere yükleniyor...

Güzin abla gibi oldum Msn Tongue abi pardon...Msn Tongue
srwhite - avatarı
srwhite
Ziyaretçi
30 Haziran 2006       Mesaj #38
srwhite - avatarı
Ziyaretçi
Erkekler 40 lı yaşlara gelince ,bir ünvan sahibi olunca,bol paraya kavuşunca ve genç bakar bayan için iyi bir av olunca aldatır.Buna halk arasında kırk basması denir.Msn Grin

Sağlam adamlar için "söz meclisten dışarı" diyeyim ama az bulunurlar..soyları tükenmek üzeredir.Msn Sad
*TeoDora* - avatarı
*TeoDora*
Ziyaretçi
30 Haziran 2006       Mesaj #39
*TeoDora* - avatarı
Ziyaretçi
Hepinizin yazdıkları çok doğru hak veriyorum çoğunuza..
Bence bir insan partnerinde gerçek aşkı tatmışsa,paylaşımları ve zevkleri birbirine uyuyosa,ve her türlü şeyi sınırsız karşısındakine tattırıyosa o ilişki kolay kolay aldatmaya gitmez..Ama yakın çevremdede gördüğüm evlendikten sonra ilişkilerin bozulması,gerek ailesel faktörlerden,gerek birbirlerine olan saygı çerçevesini yitirmekten,gereksede çocuğun verdiği bazı sıkıntılar eşleri biranda başka konumlara götürebiliyo,Buna çok rastladım,çevrem çok geniştir..

Aldatma heriki cinsde yaşanıyo,erkek-kadın farketmez.Ama daha çok erkeğin fıtratında var.Kadın eğer her türü doyuma ulaşıyosa,ve kalbende doyurulyosa,kısaca mutluysa aldatmaya kalkışmaz,Ama erkeğin fıtratı gereği hassastır,gerek ailesel konuda sıkıntılar yaşasın,gerek maddi sıkıntılar yaşasın,kafasını dağıtmak için farklı ortamlara kendilerini atabiliyolar,Bide kötü arkadaşlarında çok etkisi olduğunu düşünüyorum.Yani çok çabuk pes ediyolar,kiminiz bana karşı çıkacaksınızdır.Ama erkeklerin yetiştirilme tarzı gereği sıkıntıya gelemezler,evde bazı iş paylaşımları çoğu erkeğe sıkıntı verebiliyo,çocuk bakımını eşler birlikte üstlenmeli,ama bazı babacıklar bu görevdende sıyrılıyolar.Kötü arkadaş etkiside çok büyük çünkü evli bir erkeğin eşini aldatamaması o erkeğin zayıflığını göstereceği için,sırf arkadaşlarının nazarında erkekliklerini ıspat etmek için aldatıyolar.Bukadar basit şeyler için bile aldatıyolar..Haa kadınlarda artık bozuldu,Daha çok evli kadınlar aldatmakta,Bunu artık biliyoruz ve sayısı arttıkça çok üzücü bir hal alıyo günümüzce..(buarada bazı erkekler bu konunun dışında,ben çevremden gördüklerimi analiz ederek örnek veriyorum)
ŞİMDİLİK BUKADAR.Msn Wink
Son düzenleyen perlina; 11 Temmuz 2016 11:26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2006       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
*TeoDora* adlı kullanıcıdan alıntı

Hepinizin yazdıkları çok doğru hak veriyorum çoğunuza..
Bence bir insan partnerinde gerçek aşkı tatmışsa,paylaşımları ve zevkleri birbirine uyuyosa,ve her türlü şeyi sınırsız karşısındakine tattırıyosa o ilişki kolay kolay aldatmaya gitmez..Ama yakın çevremdede gördüğüm evlendikten sonra ilişkilerin bozulması,gerek ailesel faktörlerden,gerek birbirlerine olan saygı çerçevesini yitirmekten,gereksede çocuğun verdiği bazı sıkıntılar eşleri biranda başka konumlara götürebiliyo,Buna çok rastladım,çevrem çok geniştir..

Aldatma heriki cinsde yaşanıyo,erkek-kadın farketmez.Ama daha çok erkeğin fıtratında var.Kadın eğer her türü doyuma ulaşıyosa,ve kalbende doyurulyosa,kısaca mutluysa aldatmaya kalkışmaz,Ama erkeğin fıtratı gereği hassastır,gerek ailesel konuda sıkıntılar yaşasın,gerek maddi sıkıntılar yaşasın,kafasını dağıtmak için farklı ortamlara kendilerini atabiliyolar,Bide kötü arkadaşlarında çok etkisi olduğunu düşünüyorum.Yani çok çabuk pes ediyolar,kiminiz bana karşı çıkacaksınızdır.Ama erkeklerin yetiştirilme tarzı gereği sıkıntıya gelemezler,evde bazı iş paylaşımları çoğu erkeğe sıkıntı verebiliyo,çocuk bakımını eşler birlikte üstlenmeli,ama bazı babacıklar bu görevdende sıyrılıyolar.Kötü arkadaş etkiside çok büyük çünkü evli bir erkeğin eşini aldatamaması o erkeğin zayıflığını göstereceği için,sırf arkadaşlarının nazarında erkekliklerini ıspat etmek için aldatıyolar.Bukadar basit şeyler için bile aldatıyolar..Haa kadınlarda artık bozuldu,Daha çok evli kadınlar aldatmakta,Bunu artık biliyoruz ve sayısı arttıkça çok üzücü bir hal alıyo günümüzce..(buarada bazı erkekler bu konunun dışında,ben çevremden gördüklerimi analiz ederek örnek veriyorum)
ŞİMDİLİK BUKADAR.Msn Wink

Sadece etrafındaki insanları göze alarak yorum yaptığın için yazının geneline bir cevabım yok fakat erkeklerin hepsini dahil ederek " erkeklerin fıtratında var" demek sorumluluk isteyen bir cümle. Bu fıtratı neye göre yakıştırıyorsun üstümüze ? Etrafındaki olanlara göre mi ? Ben bu fıtrat üzerine yaratılmamışım. Kötü arkadaşım yok, arkadaşlarımı iyi sececek yaştayım ve beni benden başkası kolay kolay yönlendiremez.Ailem yön vererek bu yaşa getirmiş. Üstümüze yakıştırdığın fıtratı ben şahsen kabul etmiyorum ...