Arama

Erkekler Neden Aldatır? İhanet Eder? - Sayfa 23

Güncelleme: 1 Aralık 2018 Gösterim: 472.065 Cevap: 233
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
8 Mayıs 2011       Mesaj #221
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
ERKEKLER NEDEN ALDATIR
Aldatılan kadın ve aldatan erkek çok karşılaşılan bir durumdur. Genelde duyarız kocam beni aldattı, ne yaptıysam evde tutamadım. Hatta halk arasında bir tabir vardır “Adamın gözü dışarıda” işte bu konuda uzmanların yaptıkları açıklamaları sizin için anlatalım.
Sponsorlu Bağlantılar

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, erkek aldatmak için her durumda kendine ‘geçerli, gerekli ve makul’ bir sebep buluyor. İşte erkeğin ihanetinin en belirgin on nedeni:

1- Belki de size olan sevgisi bitmiştir.
Uzun ilişkilerde eşlerine olan duygularını yitiren erkekler, ayrılmak yerine, başka bir kadınla ilişkiye girmeyi tercih eder.

2- Onunla yeterince ilgilenmiyorsanız.
Kadınlar uzun süreli ilişkilerde eşlerine yeteri kadar ilgi göstermemeye başlar. Bu da zamanla erkeği kadından soğutur.

3- Eğer onu bir kez bile affettiyseniz.
Çoğu kadın, eşi kendisini aldattığında bunu affeder. Bu da erkeğin yeniden ihanet etmesine cesaret kazandırır.

4- Sürekli dırdır edip duruyorsanız .
Onu hiç dinlemeyip sürekli kendi fikirlerinizi empoze etmeye çalışıyorsanız, partnerinizin aklına başkasının gelme ihtimali her zaman yüksektir.

5- Sık sık aldatma fırsatı buluyorsa .
Hiçbir erkek sekse kolay kolay ‘hayır’ diyemez. Erkeğin ihanet için fırsatı varsa, bunu değerlendirmekten hiç çekinmez.

6- Başka kadınlar çok ilgi gösteriyorsa .
Bir erkeğin başka kadınlar tarafından arzulandığını hissetmesi, egosunu okşar. Bu durumda aldatma kaçınılmazdır.

7- Sizi kandıracağına inancı tamamsa.
Erkeklerin çoğu, ‘Gözlerin görmediğini, kalp de hissetmez’ sözüyle hareket eder ve eşini kandırabileceğine çok inanır.

8- İhanetin tadını bir kere bile aldıysa.
İhanet, başka bir kadınla ‘yasak ilişki’ erkeklerin adrenalinini yükseltir. Bu heyecan, ihanetin de en büyük nedenidir.

9- Eğer siz de ona ihanet ettiyseniz.
Erkek, eğer partneri tarafından ihanete uğrarsa kendisi de aynı yolu seçer ve partnerinden ihanet ederek intikam alır.

10- Cinsel hayatınız monotonlaşmışsa .
Evlilik, zaman içinde giderek seks hayatını de monotonlaştırır. Bu da en büyük ihanet nedenlerinden biridir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 11 Temmuz 2016 16:03
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2011       Mesaj #222
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa arkadaşlar erkek niçin aldatır sorusuna iki cevap var ya erkek gerçekten partnerinden gereken ilgiyi alakayı görmüyordur yada acizliğindendir sebepsiz yere aldatan erkeğin kendine güveni yoktur en başta matah gibi yaptığı iş aslında kendinin zayıflığıdır
Sponsorlu Bağlantılar
Bir Kadın - avatarı
Bir Kadın
Ziyaretçi
24 Ocak 2012       Mesaj #223
Bir Kadın - avatarı
Ziyaretçi
Hangisi daha iyi bilemiyorum.Bir kadınla (fiziksel olarak, ahlakiaçıdan değil) gönül bağı kurmakmı yok sa adi yaratıklarla gününü gün etmek mi?Sonuçta "hep kendilerini böyle savunurlar ya" erkeklerin geninde madem ki bu var ne diye evlenip başka birinin canını yakarlar.Bence bu kendilerine olan güvensizlikleri ve karşısındaki insana yetememesi.Tanımadıkları ama fiziksel olarak hoşlandıklarını zannettikleri! yaratıkları şımartmak için ellerinden geleni yaparlar ama yanlarındaki insanı ne duruma düşüreceklerini düşünmeden tekmeleyip atarlar.Yazık bunlara bunlar duygusal özürlü yazık.Sanki uzun seneler aynı insanla yaşayıp aynı şeyleri hissetmek mümkünmü.Ama biz kadınlar böyle bir şeyi aklımıza getirmeyiz.Bence bu ahlaki yapı ve insanın çocuklarına duyduğu saygı ile ilgili.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2012       Mesaj #224
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu tam bi sacmalık hiç bi kadın aldatılmak için evlenmiyo neden kendinizde aramıyosunuz sorunları ilgiler karşılıklıdır ne kadar ilgi gösteriyosunuz ki karşılık bekliyosunuz ki o gittiğiniz kadınlara verdiniz deqeri eşinize verseniz onunda kadınlık ruhu meydana cıkar ve sizde eşinizi tanımadıqınızın farkına varırsınız ayrılmak çözüm değil aldatmayı hiç katmıyorum zaten cok bencilce bi davranış bence kendinize başka kadına gitmek yerine düşünme fırsatı verin ve eşinize zaman ayırın konuşun sorunun cözüleceqine eminim siz erkekler için herşey sexsten qecmiyo mu karınız da bunu iyi yapacaktır eminim sadece kalbinize giden yolun sexs olduqunu ona anlatın o kadar.... Sorun kaLmayacaktıR...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
_COLT_ - avatarı
_COLT_
Ziyaretçi
28 Mayıs 2012       Mesaj #225
_COLT_ - avatarı
Ziyaretçi
Seven kişi kadın yada erkek, asla aldatmaz... Aldatma bence iki taraflıdır, kadının aldatması ile erkeğin aldatması arasında fark yoktur...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
adsız - avatarı
adsız
VIP VIP Üye
1 Haziran 2012       Mesaj #226
adsız - avatarı
VIP VIP Üye
kimisi keyfi olarak aldatır kimisi ilgi görmediğinden kimisinde alışkanlık olmuştur elde etmek için başkasını aldatır elde ettikten sonra başkasıyla onu aldatır yanında olunca elini uzattığında elinin altında olduğundan emin olunca onun rahatlığıyla yeni heycan arıyıp yanındakinin kıymetini değerini unutup başkalarına verir o değeri ondanda sıkılıp yeni heycan arayışına çıkar o da elinin altında olunca nie aldatır erkek doyumsuz ve kanaatsiz olduğu için bu zamanda aldatan aldata Msn Mad
ömr-ü bahar
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2012       Mesaj #227
misafir - avatarı
Ziyaretçi
valla egoyu bu kadar önemseyen malca bi davranış biçimi yoktur heralde.ego tatmini nedir?en çok sevdigin birlikte yaşadıgın insana kendi kişilik zayıflıgın yüzünden ihanet etmemk mi? çok yazık,acıyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2016       Mesaj #228
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben nacizane kendi yöntemimi aktarmak istiyorum. Beni aldatip aldatmamasindan cok giderse neyi kaybettigini anlamasini istiyorum. Ve ona hep anlayisli olmaya calisiyorum. Beni asla bakimsiz görmesine izin vermiyorum. Herseye surat asip bunalimlara girmiyorum 5 yillik evliligim boyunca onu hep gülerek sarilarak karsiliyorum. Onun icin süprizler yapmaya calisiyorum. Erkeklerin koku konusunda hassas olduklarini biliyorum ve yataga bile bakim yapmadan girmiyorum. Arkadaslariyla vakit gecirmesine tepki vermiyorum. Ona sadece kocam gibi degil arkadas dost gibi de yaklasiyorum. Yorgun geldiginde ayaklarina masaj yapiyorum. Cok gec de gelse yemege onunla birlikte oturuyorum. Parasini ben idare ediyorum ama bilgisi olmadan sahsi bir corap bile almiyorum cogunlukla kizimizin gelecegi icin actigimiz hesaba yatirip biriktiriyorum. Morali cok bozuk da olsa icine atmamasi bana anlatmasi icin elimden geleni yapip onu bi sekilde sakinlestiriyorum. Cinsel konuda canim istemese bile ona belli etmiyorum kavgaci bir yapim yok genelde sakinim küfürlü konusmam kolay kolay sesim yükselmez zaten yengec burcuyum ve aileme fazlasiyla bagliyim. Okumayi arastirmayi yazmayi seviyorum. İnsan ayrimi yapmam ve en önemlisi ailesine en kücük saygisizligim olmadi bu zamana kadar... vs vs. Yani onu mutlu etmek icin elimden gelen herseyi yaptigima inaniyorum. Buna ragmen beni aldatma geregi duyarsa ona engel olamam ama tepkisizde kalmam. Hayatimi sadece onu mutlu etmek icin harciyorken o yok ego yok bilmem ne diyerek en kücük bir gaflete düsecek olursa o zaman affetmem mümkün degil. İntikam almakla ugrasmam. Cünkü suan ona ögle bir evlilik yasatiyorumki beni kaybettiginde kafasini duvarlara vurup ben ne yaptim dese yeter bana.onun pismanligi benim intikamim olur.😯
SelimeG - avatarı
SelimeG
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2016       Mesaj #229
SelimeG - avatarı
Kayıtlı Üye
Bence erkekler değil, bazı erkekler aldatır. Bunlar için aldatmaya sebep gerekmez. Aldatmayacak olan da zaten aldatmaz. O yüzden iyi tanımak lazım sevgiliyi, eşi.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
serpilmeral - avatarı
serpilmeral
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2016       Mesaj #230
serpilmeral - avatarı
Kayıtlı Üye
Bence tamamen kişilik sorunu yani kişiliği oturmamış erkek veya kadın için sanırım evlilik bir oyuncak sorun eşlerin her ikisinde
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.