Arama

Resimli Şiirler -4- [Arşiv] - Sayfa 3

Güncelleme: 23 Temmuz 2018 Gösterim: 569.039 Cevap: 192
firstlady - avatarı
firstlady
Ziyaretçi
17 Nisan 2008       Mesaj #21
firstlady - avatarı
Ziyaretçi
Resimli Şiirler

Sponsorlu Bağlantılar
mma004be

Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
17 Nisan 2008       Mesaj #22
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Seni Sabır Çiçekleri Gibi Hoş Kokulu Sevmiştim

Sponsorlu Bağlantılar
My Heart by yanachan

031b0f32e777b123cf43b2afe881e7d4

AKASYA DÜŞLERİ

031b0f32e777b123cf43b2afe881e7d4

Önce sevmeyi öğrettiler tenden uzak, gönle yakın. sonra ellerimi kelepçeledi her gelip geçen gönül çelen. her şarkıya riyakâr notalar dizdiler ve astılar ömrümü çığırtkan bir sehpada. sallandı düşüm, ardından lerzeye tutulmuş ışıkta düştüm kabir denen kuyuya. ben seni şarkılarla sevmiştim, her nota gül olurdu solmayan baharlara. seni sırılsıklam, kırkikindi yağmurları kadar duru, bengisu kadar eşsiz, sabır çiçekleri gibi hoş kokulu sevmiştim. şimdi sildim adını şarkılardan. bir notalık yokmuş değerim. bekledim çok bekledim daha beklerdim de lâkin sevdanın senin dilinde bir engerek gibi raksettiğini gördüm. sen zehirdin, zehredendin… Geçer elbet geçmeyecek sandığımız

Masal Gözlüm Bir uçurum kenarında benim duygularım ama tam çizgide Atlamak mı aklımdan geçen yoksa orada durup tadına varmak mı Zaten tattığım herşey yarıda kalan İstanbul masalları gibi Sevmekle sevmemek arası bir şey yani durduğum çizgi

İşte bu sensin uçurum çiçeği seni koklamak yürek işi. Kaldırıp da atamadığım, alıp da koyamadığım yasak gözlüm. Bir kaldırım taşı benim duygularım üstüne ayak basılan, Her gecenin ısısız karanlığında bile basıldığını sanan, Yağmurda ıslanan, ayazda donan, sıcakta eriyen sevdam, Her gün değişen her gün başka duyguyla yıkanan

İşte bu sensin kaldırım çiçeği, etrafı tellerle çevrili. Kaldırıp da atamadığım, alıp da koyamadığım haram gözlüm Bir orman gibi benim duygularım, her tarafı birbirine benzeyen, Kaybolmak mı aklımdan geçen yoksa çıkıp gitmek mi içinden Ben bu ormanda uçurtma uçurmaya çalışan küçük bir çocuk, Her köşesinden güneşin görünmesini bekleyen,

İşte bu sensin yaban çiçeğim, dikenlerle büzülen, Kaldırıp da atamadığım, alıp da koyamadığım zehir gözlüm Bir yıldız sanki benim duygularım, aşk masallarına konu olan Çok uzakta olması mı beni üzen yoksa zıplayıp da dokunamam mı Aslında uzay bilimi, bence sevme sebebi ya da yalnızlığın yeri Bak bu benim yıldızım, uzaktan seyrettiğim hasretim

İşte bu sensin yıldız çiçeğim, her gece parlayan Kaldırıp da atamadığım, alıp da koyamadığım uzak gözlüm Bir aşk masalı benim duygularım, sayfalarca aşk anlatan, Biri gönülden bakar sevdasına öteki aya, dağa, taşa diye başlayan Yazarı da yok ön sözü de, her sayfa her günümü yansıtan Bazen bitmesini istediğim, bitince üzüleceğim sevdam İşte bu sensin masal çiçeğim, sayfaların arasında saklanan Kaldırım da atamadığım, alıp da koyamadığım

Gökay Altunbaş

Son düzenleyen Safi; 23 Temmuz 2018 11:32
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008       Mesaj #23
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
ezocan yalnizdim
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
firstlady - avatarı
firstlady
Ziyaretçi
27 Nisan 2008       Mesaj #24
firstlady - avatarı
Ziyaretçi
Resimli Şiirler

450m1oj
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008       Mesaj #25
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
afiliyalnizlik
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008       Mesaj #26
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
cimcimebenim ayriliksarkisi8xj
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
3 Mayıs 2008       Mesaj #27
arwen - avatarı
Ziyaretçi
6gul6iv
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
23 Mayıs 2008       Mesaj #28
Bia - avatarı
Ziyaretçi
siirbia

Sadece ben..
RoSSoRoSe - avatarı
RoSSoRoSe
Ziyaretçi
20 Haziran 2008       Mesaj #29
RoSSoRoSe - avatarı
Ziyaretçi
gitme0977fsrs9
_RoSe_ - avatarı
_RoSe_
Ziyaretçi
20 Haziran 2008       Mesaj #30
_RoSe_ - avatarı
Ziyaretçi
352el3k

10dte05
Son düzenleyen _RoSe_; 20 Haziran 2008 13:38 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi