Arama

Cable / Nathan Christopher Charles Summers

Güncelleme: 26 Nisan 2012 Gösterim: 9.078 Cevap: 0
MaKaLeLe - avatarı
MaKaLeLe
Ziyaretçi
21 Şubat 2007       Mesaj #1
MaKaLeLe - avatarı
Ziyaretçi
Cable / Nathan Christopher Charles Summers

Sponsorlu Bağlantılar
cablepo2mvc2cablearticleimage

Güçleri: Telepatik ve telekinetik güçleri olan bir mutanttır. Cable'ın fiziksel yetenekleri süper-insan seviyesine yükseltilmiştir. Telekinetik güçleri objeleri hareket ettirmesini ve koruyucu güç kalkanları oluşturmasını sağlar, fakat enerjisinin büyük bir bölümünü vücuduna yayılmış tekno-organik virüsün etkilerini bastırmak için kullanır. Cable'ın tekno-organik sol kolu sağ kolundan çok daha güçlüdür. Sağ gözü de ona kızıl ötesi görüş sağlar.

Biyografi: Hiç kuşkusuz geçmişi en karmaşık X-Man'dir. İşte başlıyoruz...

Zaman yolculuğu yapan bir asker olan Cable, 20. yüzyılın sonlarında doğdu. Babası Cyclops, annesi Phoenix'dir. Apocalypse bebeğin büyüyünce günün birinde onu yokedecek kadar güçlenmesinden korkunca Nathan'a kendi yarattığı tekno-organik virüsü bulaştırdı. Virüs Nathan'ın vücudunu sıvı metal ve organik çelik karışımı bir forma dönüştürme tehlikesi yaratınca zamanda yolculuk edebilen Askani Klanı'nın bir üyesi Cyclops'a ulaşarak bebeğin iyileştirilirse günün birinde insanlığın kurtarıcısı olabileceğini, ama bunun için onu iki bin yıl geleceğe götürmesi gerektiğini söyler. Eğer gönderirse oğlunu bir daha hiç göremeyeceğine inanan Cyclops gene de oğlunu kurtarmak için bu teklifi kabul etmek zorunda kalır. Nathan geleceğe giderek Askaniler tarafından yetiştirilir. Askani Klanı dünyayı Apocalypse ve emrindekilerin oluşturduğu New Canaanites'ten korumaya çalışan bir birliktir. Klanın lideri olan Ana Askani, Nathan'ın virüsten kurtulamayacağından korkarak onun bir klonunu yaratır. Klonu gerçek Nathan sanan Canaanites onu kaçırır ve klon onlar tarafından büyütülerek deli bir mutant olan Stryfe'a dönüşür. Gerçek Nathan ise ruhları kendi zamanlarından geleceğe gelerek Slym ve Redd adlı yeni vücutlara bürünmüş olan Cyclops ve Phoenix tarafından büyütülür. Bu süre içinde telekinetik güçlerini kullanmasını öğrenen Nathan vücudundaki virüsün yayılmasını durdurur. Fakat virüs çoktan vücudunun sol kısmını sibernetik bir görünüme sokmuştur bile. Genç Nathan, Apocalypse ile karşılaştığında güçlerini ona karşı kullanınca Cyclops ve Phoenix'in ruhları ait oldukları zamana geri dönerler.

Nathan bir Askani üyesi olarak görevini tamamlamak için 20. yüzyıla döner. Amacı Apocalypse tehdidini daha ilk başladığı zamanlarda yoketmektir. Cable adını alarak kendisi gibi 20. yüzyıla gelmiş olan Stryfe ile çarpışır. Bu çarpışma sonucunda yaralanan Cable iyileşmek için geleceğe döner. Burada 23. yüzyıla kadar yaşamış olan Sam Guthrie'nin kayıtlarını bulur. Guthrie'nin ölümsüz mutantlar olan External'ların jenerasyonunun bir sonraki aşaması olduğuna inanan Cable tekrar günümüze gelerek o zamanlar genç olan
Guthrie'nin üyesi olduğu Yeni Mutantlar'ın başına geçer. Amacı genç Guthrie'yi yönlendirmektir. Yeni Mutantlar aslında Prof. X'in eski öğrencilerinden oluşan bir gruptur. Cable onları tekrar düzenleyerek X-Force adlı takımı oluşturur. Kendisinin gerçek Nathan olduğuna inanan Stryfe telepatik ve telekinetik güçlerini kullanarak Prof. X'e suikast düzenlemeye ve Cyclops ile Phoenix'i kaçırmaya kalkışır. Cable ve Stryfe birbirleri ile savaşa tutuşurlar. Sonuçta ikisinin de öldüğü sanılır ama aslında ikisi de kurtulmuştur. Cable, X-Force'a geri döner. Telekinetik ve telepatik güçlerinin arttığını farkeden Cable'ın vücuduna virüs daha da yayılmıştır.

cableze3

Daha sonra Apocalypse, Cable, Cyclops, Phoenix ve bir grup X-Men'i daha kaçırır. Onların enerjilerini kendisine aktardığı bir makineye bağlar. Planları X-Men tarafından durdurulunca Apocalypse, Cyclops'un bedenine girerek kaçar. Takım arkadaşları Cyclops'un öldüğüne inanırlar ama Jean ve Cable bunu reddederler. İkisi Cyclops'u bulmayı başarırlar. Cable, Jean'in yardımıyla Apocalypse'in Cyclops üzerindeki hakimiyetini yoketmeyi başarır.

X-Men'in bir üyesi olan Cable kendini sürekli olarak Prof. X'in insanlar ve mutantlar arasındaki barış hayalini sorgularken bulur, çünkü ona göre iki taraf arasındaki savaş çoktan başlamıştır ve bunu sadece kendisinin durdurabileceğine inanmaktadır. Amacına ulaşmak için dünyayı dolanarak durdurulmasına inandığı güçlerle savaşır. O bir askerdir ve kendi kurallarını kendisi koyar.


cable
Kaynak: Cable

Son düzenleyen asla_asla_deme; 26 Nisan 2012 11:48 Sebep: Resim link yenilendi
Biyografi Konusu: Cable / Nathan Christopher Charles Summers nereli hayatı kimdir.

Benzer Konular

29 Mart 2007 / Misafir Hayali Karakterler
1 Mart 2007 / virtuecat Hayali Karakterler
25 Ağustos 2010 / Daisy-BT Sinema ww
17 Ağustos 2015 / wolfmann Taslak Konular