Arama

Hercules / Heracles

Güncelleme: 30 Mart 2007 Gösterim: 8.549 Cevap: 0
MaKaLeLe - avatarı
MaKaLeLe
Ziyaretçi
21 Şubat 2007       Mesaj #1
MaKaLeLe - avatarı
Ziyaretçi
Hercules

Sponsorlu Bağlantılar
442pxherculesfe0

Güçleri: Çok büyük bir kuvvete ve dayanıklılığa sahiptir. Asla yaşlanmaz. Sadece Olympia boyutunda ölebilir. Altın Gürz adlı tanımlanamayan bir metalden yapılmış, kırılmaz bir silahı vardır.

Biyografi: Olympia tanrılarının kralı Zeus ve binlerce yıl önce Yunanistan'da yaşamış olan ölümlü bir kadının oğludur. Olympus'u ve insanları yaklaşmakta olan tehlikelerden koruyabilecek kadar güçlü bir oğlana ihtiyacı olduğunu anlayan Zeus ölümlü Alcmena'yı baştan çıkararak Hercules'e hamile kalmasını sağlamıştır. Hercules büyüyünce yaşadığı maceralar sırasında üç ölümsüz varlığın düşmanlığını kazandı. Bu kişiler Ares, Pluto ve Typhon idi.

Asgard'lı bir cadı olan Enchantess düşmanı Avengers'ı alt etmek için Hercules'ü kandırıp onlara saldırttı. Fakat Hawkeye sayesinde Enchantess yenildi. Hercules ise babası Zeus tarafından dünyaya izinsiz gitmesi sebebiyle Olympus'dan sürgün edildi. Avengers üyeleri onu aylarca malikanelerinde konuk ettiler ve Hercules de onlara maceralarında yardım etti. Sonunda ekibin üyesi oldu. Typhon'un Olympia'lıları tehdidi sırasında yardım için Avengers'la birlikte Olympus'a gitti ve savaşın ardından Zeus tarafından bağışlanılınca Olympus'da kalmayı tercih etti.

Olympia'lı savaş tanrısı Ares tarafından Olympus ve Asgard arasında bir savaş çıkartılmaya çalışıldı. Ares tüm Olympia tanrılarını etkisiz hale getirdi, fakat Hercules bir yarı-tanrı olduğundan kurtulmuştu. Ares'in adamlarına yenilip dünyada terkedildi. Haftalarca hafızasını kaybetmiş bir şekilde dolanan Hercules'ü bulan Hawkeye onu Avengers malikanesine getirdi. Avengers'ın yardımıyla Ares'in planı farkedilip durduruldu. Hercules ve bir Asgard tanrısı olan ekip arkadaşı Thor hem Olympus hem de Asgard'a olan bütün girişleri kapattılar.

Baron Zemo'nun yönetimindeki Masters of Evil'ın Avengers malikanesini istilası sırasında Hercules ağır bir şekilde yaralanıp komaya girdi. Hercules'ün Olympus'a getirilmesini sağlayan Zeus oğlunun durumundan sorumlu tuttuğu Avengers'ı hapsetti. Avengers hapsedildikleri yerden kurtulup Zeus ile karşılaştı, fakat vatanına döndükten sonra hızla iyileşmiş olan Hercules araya girerek babasına Avengers'ın hiçbir suçu olmadığını söyledi. Avengers üyelerini serbest bırakan Zeus oğlunun Olympus'tan ayrılmasını yasakladı.

Hercules'ün Avengers'a yardıma gitmek için babasının emrine karşı gelmesi çok uzun sürmedi. Eski takım arkadaşlarına savaşlarında yardım etti ve Thor ortadan kaybolduğu zaman tekrar ekip üyeliğine geri döndü. Sonunda oğlunun sözünü dinlememesine bıkan Zeus onun karşısına çıktı ve Hercules'ün ölümsüzlüğü ile gücünün büyük bölümünü alıp bir kere daha sürgün etti. Bu zor zamanlarında ekip arkadaşları ona destek oldular.

Bir görev için Shi'ar ana gezegenine giden Hercules dünyaya geri döndüğünde Avengers'ın çoğu üyesinin Onslaught ile yapılan savaşın ardından öldüğünü öğrendi. Büyük bir hüsrana uğrayıp alkol bağımlısı haline geldi. Hayatta kalan ekip üyelerini birarada tutmaya çalıştıysa da başaramadı. Heroes for Hire adlı ekibe katıldı. Öldü sanılan Avengers üyeleri geri döndüklerinde onlara katılıp ekibin yenilenmesine yardım etti. Ekibin tam üyeliğine geri dönmese de ihtiyaç duyduklarında onlara yardım etmeyi sürdürdü.Hercule 2
Kaynak: Hercules

Son düzenleyen Blue Blood; 30 Mart 2007 23:54
Biyografi Konusu: Hercules / Heracles nereli hayatı kimdir.
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

9 Nisan 2009 / bi quan Zooloji