Arama

Cetra - Final Fantasy VII

Güncelleme: 22 Nisan 2020 Gösterim: 1.916 Cevap: 1
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
9 Mayıs 2012       Mesaj #1
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Final Fantasy VII oyun karakteri Cetra, Cetralar kimdir, özellikleri nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar
Cetra

Karanlık çağlar
Cetralar doğanın bilgeliğine sahiplerdi. Gezegenle konuşabilir, büyü yapabilirlerdi. Eski çağlarda gezegenin sahipleriydiler. Diyar diyar gezer, gezegeni dinler, gezegenin yaralarını iyileştirir, gittikleri yere hayat aşılarlardı. Hiçbir yerde uzun süre durmaz, bunun gezegenin dengesini bozacağını bilirlerdi.

0 yılı
Bir gün bir meteor gezegene düştü ve Northern Crater'i oluşturan büyük yarayı açtı. Cetralar bu yarayı iyileştirmeye çalıştı, ancak iyileştirmeyi engelleyen bir şey vardı, başarılı olamadılar. Tam bu esnada "gökten gelen felaket" Cetralara geldi. Bu yaratık kendini dost olarak tanıttı, ancak tek amacı virüsünü Cetralara bulaştırmak ve onları öldürmekti. Aynı zamanda güçlü iradesiyle de gezegenin iyileşmesini engellemekteydi. Cetralar bu yaratığa kansalar da bir süre sonra durumu anladılar ve onunla savaşmaya başladılar. Büyük güçlüklerle yaratığı yenip buzlu bir katmana kilitlediler.
Ancak Cetralar bu felaketten sonra asla iyileşemediler. Çoğu, yaratıktan bulaşan bir virüsten dolayı öldü. Geriye kalanların birçoğu gezegene yerleşmeye başladı, şehirler inşa etti. Onları Cetra yapan özellikleri kaybetmeye başladı. Cetraların soyu böylelikle tükendi.
Son Cetra Aeris Gainsborough'tur. Shinra yetkililerinin Aeris'in peşini bırakmamasının sebebi, Vaadedilmiş Topraklar Efsanesi'ne inandıklarından, Aeris sayesinde bu toprakları bulmak istemeleridir. Bu efsaneye göre buranın nerede olduğunu yanlızca Cetra mensubu biri bulabilir ve bu topraklara giden kapıyı da yanlızca o açabilir. Shinra bu topraklarda sınırsız Mako enerjisi bulacağına inanmaktadır. Onlara dünya hakimiyetini getiren Mako stoğunun sınırlı olduğunun farkına varmışlar ve böyle bir arayış içerisine girmişlerdir.


BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen nötrino; 26 Haziran 2013 18:15
Biyografi Konusu: Cetra - Final Fantasy VII nereli hayatı kimdir.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Jenova - avatarı
Jenova
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020       Mesaj #2
Jenova - avatarı
Kayıtlı Üye
Sırf hazırladığın bu başlığa yorum ve beğeni atabilmek için kayıt oldum.Hikayeyi bu kadar temelden tanıtan kimseyi görmemiştim, ellerine sağlık.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.

Benzer Konular

5 Temmuz 2011 / ThinkerBeLL Hayali Karakterler
9 Mayıs 2012 / ThinkerBeLL Hayali Karakterler