Arama

Kadın ve Erkek - Sayfa 2

Güncelleme: 1 Ekim 2016 Gösterim: 206.014 Cevap: 214
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2006       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ERKEK VE KADINLAR ÜZERİNE SÖZLER* Tanrı kadınlara geçmişi ve geleceği, erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti. Kadınlar geniş bir zamana
yayıldıkları için huzursuz, erkekler daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar. Ahmet Altan
Sponsorlu Bağlantılar
* Bir kadın aynı zamanda hem sevdalı, hem anne olamaz. Andre Maurois
* Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen büyük soruya cevap bulamadım. Gerçekte kadınlar ne
istiyor? Sigmund Freud
* Zengin dullar bir gözleriyle ağlarlar, öbürünü kırparlar. Miguel De Cervantes
* Erken kalkmayan avrat, söz dinlemeyen evlat, mahmuzla gitmeyen at; kapında varsa kaldır at.
Türk Atasözü
* Kadına inanan, kendini aldatır. İnanmayan da kadını aldatır. Çin Atasözü
* Bir sürü erkek başarısını ilk karısına borçludur. İkinci karısını da başarısına. Jim Backus
* Kadın peşinde koşmanın zararı yoktur. Zararı veren onları yakalamaktır. Jack Davies
* Erkek hissettiği, kadın göründüğü yaştadır. Moltimer Collins
* Bir erkek ölürken kıpırdayan son yeri, kalbidir. Bir kadın ölürken, dili. George Chapman
* Bir kadın kısık sesle konuşuyorsa birşey istiyor demektir. Sesini yükseltiyorsa bilin ki istediğini elde
edememiştir. Anonim
* Kesinlikle evlen! Karın iyiyse mutlu, kötüyse filozof olursun. Sokrates
* Bütün dünyada bir tek güzel çocuk vardır. Bütün annelerde ona sahiptir. Çin atasözü
* Her başarılı erkeğin arkasında, onunla gurur duyan bir karısı ve bu işe şaşakalmış bir kayınvalidesi
vardır. Brooks Hays
* Erkekler yaşlanır, kadınlarsa değişir. Goethe
* Niye evlenecekmişim ki? Evlenirsem başıma gelecek en iyi şey boynuzlanmamaktır ki evlenmezsem bunu
çok daha emin yollardan elde edebilirim. Sebastian Chamfort
* Erkekler kendilerini yorgun hissettikleri için, kadınlar ise meraktan evlenirler. İkisi de hayal kırıklığına
uğrar. Oscar Wilde
* Evlilik geleneksel olarak kadınlara sunulmuş tek gelecektır. Bir çok kadın ya evlidir, ya bir zamanlar evlilik
geçirmiştir,ya da evli olmadığı için acı çekiyordur. Simone De Beauvoir
* Bir erkek karınızı elinizden aldığı zaman karınızı ona bırakmaktan daha büyük bir intikam yoktur.
Sacha Guıtry
* Bekar erkekler kadınlar hakkında evli erkeklerden daha çok şey bilirler. Eğer bilmeselerdi onlar da
evlenmiş olurdu. H.L.Mencken
* Erkek evlenene kadar eksik bir erkektir. Ve evlendiğinde artık bitmiştir. Zsa Zsa Gabor
* Kadınlara büyük saygı duyan ve onları herşeyin üstünde tutan erkekler, kadınlar arasında popüler
olmayı nadiren başarabilirler. J.Addıson
* Kadınlar güçsüz olana kendini bir ödül, güçlü olanabir eşya gibi sunar. Cesare Pavese
* Bir erkeğe göre 'erkeğin iyisi' ile , bir kadına göre 'erkeğin iyisi' aynı şeyler değildir. Ortega Y Gasset
* Erkekler, hayatlarının bir devresinde evlerinin tam hakimidirler. O da doğdukları günden üç yaşına kadar
oldukları zamandır. Gaston Paces
* Erkekler şaraba benzer. Geçen yıllar kötülerini ekşitir, iyilerini olgunlaştırır. Cicero
* Cömertlik, erkeğe yakışan erdemdir. Goethe
* Erkeği evinden kaçıran damın akması, bacanın tütmesi ve kadının çenesidir. Chauger
* Evli erkekler her yeni damadı sevinçle seyrederler. Tıpkı ormanda yeni yakalanıp getirilen genç bir
aslanı seyreden kıdemli sirk aslanı gibi. Mark Twain
* Erkeklerin aklı, ev kadını arar, ama kalbi ve hayal gücü başka özellikler peşindedir. Goethe
* En mükemmel kadın, çocuklarına babalarının yokluğunda baba olabilecek kadındır. Goethe
* Kadın öyle bir konudur ki, onu ne kadar incelersen incele her zaman yepyenidir. Tolstoy
* Bir kadın ya sever, ya da nefret eder; ortası yoktur. Pubillius Syrus
* Kadınlar sevmedikleri adama hiç acımazlar. Alexandre Dumas Files
* Kadınlarda feci olan şey, ne onlarla ne de onlarsız yaşanabilmesidir. Byron
* Kadınların gözleri keskin, zekaları uyanık, düşünceleri vesveseli olur. Guy de Maupassant
* Kadın, insanın gölgesi gibidir; kovalarsanız kaçar, kaçarsanız kovalar. Chamfort
* Kadın kendi başına ne gül goncasıdır, ne de diken. Koklamasını bilirsen gül, tutmasını bilmezsen diken
olur. Refik Halid Karay
* İyi bir kadın bir erkeği etkiler, zeki bir kadın onda ilgi uyandırır, güzel bir kadın büyüler, anlayışlı bir kadın
ise ona sahip olur. Helen Rowland
* En güvenilir dost, anne baba ve sadık eştir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2006       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kadinveerkek9ob

Sponsorlu Bağlantılar
aybarsabi - avatarı
aybarsabi
Ziyaretçi
9 Ocak 2006       Mesaj #13
aybarsabi - avatarı
Ziyaretçi
EGER ERKEK OLSAYDIM
Öykü Akın
13 Eylül 2001

Günlerdir tartışılan kadın-erkek, tavuk-yumurta ilişkileri üzerine bir süredir benim de kafam karışık. Sanırım bir ay önce katıldığım bir milongada itiş kakış dans ettiğim bir adam kafamı fena halde bulandırdı, iyi ki bulandırdı da, ben de bir an için diğer tarafa geçtim, kendimi erkek farz ettim, düşündüm, eğer erkek olsaydım nasıl olurdum diye...

Eğer erkek olsaydım; buram buram parfüm kokardım. Acı baharatlı kokuların en can yakanını bulup sürerdim kendime, kadınların topunun boğazı yansın, düğümlensin, dilleri tutulsun diye...

Eğer erkek olsaydım; saçlarımı pırıl pırıl tarardım. Güneşin ışınlarından bile daha zıpkın olurdum, bana bakan bütün gözleri haince kamaştırırdım.

Eğer erkek olsaydım; ayakkabılarımı her daim boyardım. Gıcır gıcır savrulurdum ortalıkta, kadınların tikir tıkırlarına inat!
Eğer erkek olsaydım; gecenin en karanlık saatlerinde, en janti kılıklara bürünürdüm. Siyah-beyaz çizgiler seçerdim kıyafetlerime, gecenin siyahında kaybolur, ışıkların en hüzünlü beyazında ortaya çıkardım...

Eğer erkek olsaydım; hiçbir büyük adamın büyük laflarını sayıklamazdım, hiçbir şairin dizelerini ezberlemezdim. Kendi şiirlerimin büyük laflarımı çıkarırdım derinlerimden, onları kadınlara anlatırdım, denizlerimde boğulsunlar diye...

Eğer erkek olsaydım; ortalıkta gaddar bir yengeç gibi yürürdüm. Sağlam, güvenilir ve acımasız adımlar atardım, tereddüte bir an olsun yer bırakmazdım.

Eğer erkek olsaydım; dans ettiğim kadınların sağ elini pamuk helva tutarmış gibi tutardım. Biraz fazla sıksam elimde eriyeceğini kestirirdim. Nazikçe tutardım ellerini, tatlı pembesi az biraz elime bulaşsın da ortalığı toz pembe tatlandırsın diye...

Eğer erkek olsaydım; dans ettiğim kadınlarla tek kelime konuşmazdım. Aklımdaki bütün sözcükleri ayaklarıma dökerdim, güçlü sözcükleri bacaklarımla telafuz ederdim, sözcüklerin üzerine basa basa, suyunu çıkara çıkara dans ederdim...

Eğer erkek olsaydım; dans ederken en acılı aşklarımı düşünürdüm. En güzel anılarımla yeniden coşar, en arızalı intikamlarımı, dans ettiğim kadınlardan alırdım.

Eğer erkek olsaydım; dans ederken terlemekten hiç gocunmazdım. Sular seller gibi akardım pistte, ayağıma dolananlar kayıp düşsün diye.

Eğer erkek olsaydım; müziğin ritmini kalbimin ritmi farz ederdim. Kalbime 2/4'lük atmayı öğretirdim, atmaktan vazgeçtiği ana kadar da nefes nefese dans ederdim...

Eğer erkek olsaydım; dans ettiğim kadınları zoraki kendime yapıştırmazdım. Araya sinsi bir aralık bırakırdım, gitmek istediğinde kolayca terk etsin diye.

Eğer erkek olsaydım; kadınların üzerine soru sorar gibi yürürdüm, cevabını alana dek de bırakmazdım peşlerini, sabahın ilk ışıklarında gelse bile yarı kötürüm bir cevap, sabırla beklerdim.

Eğer erkek olsaydım; gözümü dans ettiğim kadından bir an olsun ayırmazdım. Ona kendisini, dünyanın en güzel kadınıymış gibi hissettirirdim, onbeş dakikalik bir takiyye bile olsa, buna katlanırdım. Msn Happy

Keşke erkek olsaydım...

Öykü Akın.

..... Peki, ya siz EĞER ERKEK OLSAYDINIZ ne yapardınız?
nobody34 - avatarı
nobody34
Ziyaretçi
10 Ocak 2006       Mesaj #14
nobody34 - avatarı
Ziyaretçi
ERKEKLER NE İSTER?(Biraz feministce yazılmış galibaMsn Happy
>>> >Kadınların hiçbir şey istememesini ister .
>>> >" Seni seviyorum " sözünü bir kez söylesin , karşı taraf bununla 20 sene idare etsin ister .
>>> >Gökten yağmur değil kadın yağsın ister .
>>> >Maçların 90 dakikadan 24 saate çıkarılmasını ister .
>>>>Evli olmak ama bekar gibi yaşamak ister .
>>> >Ön sevişmenin Aydın Havası kısalığında olmasını ister .
>>> >Ölecekse skor yaparken ölmek ister .
>>> >Bir bakışı canlar yaksın ister .
>>> >Bütün kızları ellemek , el değmemiş bir kızla evlenmek ister .
>>> >Gençliğinde annesinin , yaşlılığında kızının arkadaşlarını ister .
>>> >Kadınları " Çocuklarımın anası " Elimin kiri " vs . sıfatlarla kategorize etmek ister .
>>> >Aldatmak ve hoş görülmek ister .
>>> >TV 'nin karşısında horlaya horlaya uyumak ister .
>>> >Her istediğinde sevişilsin ister ...
>>> >Bütün kadınların " verici " , bir tek kendi kadınının " Sadıka Hanım " olmasını ister
>>> >Bilimin bir gün erkeklerin kadınlardan daha zeki olduğunu ortaya çıkarmasını ister.
>>> >Kendi anlayışsızlığını örtbas etmek için kadınların anlaşılmaz olduğu masalını dünyaya yaymak ister ..
>>> >Bir kadınla sonuca varmak için aşılması zorunlu olan o kahrolası merhalelerin hiç olmamasını ister .
>>> >Akıllı kadından hoşlanıyor görünmeyi ister ..
>>> >Kadının kıt akıllısını ister .
>>> >Kadının güzel kalça , bacak ve göğüsten oluşan bir süs bitkisi olmasını ister .
>>> >Eskimiş(?) kadını peşinata sayıp yenisini almayı ister .
>>> >Romantizm denen ve işleri zorlaştıran baş belasının tez günde yok olmasını ister .
>>> >Üst'lerinin erkek, ast'larınında kadın olmasını ister .
>>> >Ahçı, hizmetçi, anne, hemşire, seks bombası, güzellik kaliçesi karışımı bir kadına sahip olmak ister .
>>> >Para ya da bulunduğu konum sayesinde tavladığı kızların , ağarmış saçlarına aşık oldukları masalına inanmak ister ..
>>> >Ne evdekinden ne ötekinden vazgeçmek ister .
>>> >Dünyadaki bütün kadınları ister ...
>>> >Verseniz de yetinmez , Mars'takileri de ister .
>>
Son düzenleyen nobody34; 10 Ocak 2006 15:04
nobody34 - avatarı
nobody34
Ziyaretçi
10 Ocak 2006       Mesaj #15
nobody34 - avatarı
Ziyaretçi
KADINLARI ANLAMAYA ÇALIŞAN ERKEKLERE BİR YORUMMsn Happy

Kadınların davranışlarındaki anlaşılmazlık gizemli ve çelişkili olmasından doğar. Kadınlar kolay anlaşılmak ve sonuçta "Kolay Kadın" sıfatını kazanmak istemezler. Çelişkili davranmanın da arkasında aynı amaç vardır: Kolay anlaşılmamak.

Gizemlidirler, çünkü kadınlar genellikle düşüncelerin açıkça söylenmesinden çok simgeler arkasında saklanmasından hoşlanırlar. Tablodaki Mona Lisa gülmekte midir yoksa ağlamakta mıdır pek anlaşılmaz. Erkeğin hayal gücüne kalmıştır. O hayaller ki, her zaman hayal olarak kalmak zorundadırlar...

Kadınların gerçekten erkekler kadar zeki, hatta bazılarının daha da zeki olduğu kesindir, Ancak, zekalarını erkekler gibi kullanmazlar. Sahip olduğu zekayı hayatını planlamak için kullanan bir erkek, evin kapısının önünde davete gitmek için karısının eldivenlerini bulmasını bekler. Erkeğin aklında davet edildikleri yere geç kalmamak vardır. Kadın ise, geç kalınsa bile, davete en son giderek herkesin bakışlarını üzerinde toplamak üzerine yoğunlaştırmıştır zekasını. Bunun ne işe yaradığını erkek anlayamaz bir türlü. Çünkü erkek bakılmaktan çok bakmak peşindedir.

Kısacası, Tanrı eğer kadınların anlaşılmasını isteseydi erkeklere o aklı verirdi. O nedenle, erkeklerin kadınları anlamak için uğraş verip günah işlemesine gerek yok. Onları anlamadan seven her erkek Tanrı'nın isteğini yerine getirmiş ve sevap kazanmış olacaktır. Nasıl olsa erkeklerin anlayacakları kadınlar birer huri olarak onları cennette beklemektedir.

Tüm kadınlara sevgilerle
,
nobody34 - avatarı
nobody34
Ziyaretçi
11 Ocak 2006       Mesaj #16
nobody34 - avatarı
Ziyaretçi
Bir konusma sirasinda adamin biri kadinin birine sormus:
>
> "Nasil bir erkek ariyorsun?"
>
> Kadin bir süre sessiz kaldiktan sonra adamin gözlerinin içine bakarak sormus:
>
> "Gerçekten bilmek istiyor musun?"
>
> Adam biraz isteksiz, "Evet" demis.
>
> Ve kadin baslamis anlatmaga...
>
> "Bugün ve bu yasta bir kadin olarak, bir erkege onun benim için benim kendime yapabilecegimden fazla ne yapabilecegini soracak konumdayim.
>
> Kendi masraflarimi karsilayabiliyorum; bir erkegin yada bir baska kadinin yardimina gerek duymadan evimi idare ediyorum. Böyle olunca, "Sen masaya ne koyuyorsun?" sorusunu sorma konumundayim.
>
> Adam kadina bakmis. Paradan söz ettigini düsünüyormus.
>
> Kadin hemen bu düsünceyi düzeltmis: "Sözünü ettigim, para degil.
>
> Ondan öte bir sey istiyorum. Hayatin her alaninda mükemmeliyeti arayan bir erkege ihtiyacim var."
>
> Adam arkasina yaslanip kollarini kavusturarak kadindan biraz daha açiklama istemis.
>
> Kadin baslamis anlatmaga:
>
> "Kendini zihnen mükemmellestirmeye çalisan birini istiyorum, çünkü sohbet ve zihnen uyarilma ariyorum. Basit bir adama ihtiyacim yok.
>
> Ruhen mükemmellesmeye çalisan birini ariyorum, çünkü dengesiz bir birlesmeye ihtiyacim yok.
>
> Inananlarla inanmayanlarin bir araya gelmesi felakete yol açar.
>
> Parasal açidan mükemmellik arayan bir erkege ihtiyacim var, çünkü parasal bir yük istemiyorum.
>
> Bir kadin olarak yasadiklarimi anlayacak kadar duyarli, ayagimi saglam basmami saglayacak kadar güçlü bir erkek ariyorum.
>
> Saygi duyabilecegim birini ariyorum. Ona boyun egmem için onu saymam gerekir.
>
> Kendi isini yürütemeyen adama boyun egemem.
>
> Boyun egme konusunda sorunum yok... yeter ki buna deger biri olsun.
>
> Tanri kadini erkege es ve yardimci olarak yaratmis. Kendine yardim edemeyen adama ben yardim edemem."
>
> Kadin aklindan geçenleri böyle döküverdikten sonra adama bakmis.
>
> Adam yüzünde saskin bir ifadeyle oturakalmismis:
>
> "Çok fazla istiyorsun." demis.
>
> "Degerim çok fazla." diye yanitlamis kadin.
>
>
Son düzenleyen nobody34; 11 Ocak 2006 21:17
nobody34 - avatarı
nobody34
Ziyaretçi
15 Ocak 2006       Mesaj #17
nobody34 - avatarı
Ziyaretçi
Kadınların seks yalanları! İşte size bir kaç örnek...

VAKA - I

Bir kadın bir erkekle, ilk kez beraber olduğunda, aralarında geçen konuşmalar genellikle birbirine çok benzer.

Soru: (erkek soruyor) Hayatım, bundan önce kaç kişiyle beraber oldun?

Yanıt: İki ya da üç kişi. Ama sen dana öncekileri bana unutturdun.

Gerçek: Kadınlar ilk ilişkilerini kolay kolay unutmazlar. Büyük bir ihtimalle o da ilkini unutamadı. Bazı kadınlar bu zaafların saklamayı yeğlerler. Ama erkeği üzmemek için doğrusu da budur.

VAKA - II

Kadınla erkek yataktayken "hamilelik" konusu mutlaka gündeme gelir. Geyik de olsa, "doğacak bebeğin, kime benzeyeceği" konusundan bir şekilde söz açılır. Bu muhabbette de, iç sesler çoğu kez farklıdır

Soru: Doğacak bebeğimizin kime benzemesini istersin?

Yanıt: Tabii ki sana benzeyecek tatlım.

İç ses: Aman Allah'ım, inşallah bana benzer.

Gerçek: Kadınlar doğacak çocuklarının kendilerine benzemesini çok arzularlar.

VAKA – III

Sevişme bittiğinde, genellikle, erkek veya kadın "nasıldı" sorusunu mutlaka sorar. Direk olarak sormasa da imalı bir tarzda, "yorum" almaya yönelik tuzak soruları sorabilir.

Soru: Nasılsın canım, nasıldı?

Yanıt: Çok iyi, böyle harika hissediyorum kendimi.

İç ses: Aman tanrım, öküz gibi üzerimden kalmadı iki saat, hadi ben de orgazm olsam neyse, adam keyiften bizi unuttu.

Gerçek: Bazı kadınlar, orgazm olamadıklarını gizlerler veya da orgazm taklidi yaparlar.

VAKA – IV

Erkekler de, vücutlarına önem verirler. Beraber olduğu kadınlarda, çaktırmadan bunu test ederler. Kadınlar da bunu bildikleri için erkeği sürekli pohpohlarlar.

Soru: Nasıl buldun vücudumu?

Yanıt: Harika bir vücudun var, kaslarını geliştirmişsin.

İç ses: Adamın göbeğinin her tarafı yağ bağlamış, kendini eros sanıyor hala.. Abide olarak dikmek lazım bu vücudu!

Gerçek: Erkekler genellikle kadınların erkekte estetiğe önem vermediğini düşünür ama göbekli erkeklerden kadınların hoşlanmadığı da gerçek.

VAKA – V

Erkeklerin, "penis ölçüsü" hakkındaki takıntıları. o kadar çoktur ki. Şu gerçektir ki, erkekler rekabetten çok hoşlanırlar ve cinsel organların boyutları gündeme geldiğinde de bu rekabet söz konusudur. Penisin boyutu ile ilgili sorular da bir anlamda bu rekabetin göstergesidir. Açıkça, "karşılaştırma" cesareti bulan erkek çok fazla değildir. Onun ne kadar büyük olduğunu söylemek de farzdır adeta. Fanteziler hep boyutlar üzerine kuruludur. Nü vaziyetlerinde yatağa girdiklerinde erkekler, kadınların o nesneye bakıp şöyle dediklerini tahayyül ederler: "Tanrım çok büyük!"

Soru:Nasıl, büyük mü benimki.

Yanıt: Evet, tam istediğim gibi.

İç ses: Şuna bak, fasülye gibi, nasılda havalara giriyordun, bak foyan meydana çıktı.

Gerçek: Bu sorudan kadınlar genellikle hoşlanmaz. Esas olarak ortak bir görüş vardır. Kadınların büyük çoğunluğuna göre penisin boyutu değil işlevi daha önemlidir.

VAKA - VI

Erkekler, bir kadınla cinsel birlikteliğe girmeden önce farklı tablolar çizerler. Daha önceki ilişkilerini ballandıra ballandıra anlatırlar. Onların anlattıklarına bakılırsa, sevişme süreleri de genellikle uzundur. Oysa kadınların en çok şikayet ettiği konuların başında, ön sevişmesiz ilişki geldiğine göre, anlatılanlar genellikle "hikaye"dir. Bu "zaman" konusu da tartışmalara neden olur.

Soru: Canım benim, uyu istersen.

Yanıt: Uykum yok ki, hani sabaha kadar sevişiyorduk.

İç ses: İşi bitirdin, senden iyisi yok. Ya biz ne olacağız? Hani daha önceki kadınlarla sabaha kadar seviştiğini anlatıyordun.

Gerçek: Ne yazık ki, sevişmenin süresi konusunda erkekler ve kadınlar pek anlaşamaz. Kadınlar geç orgazma ulaştıkları için, ön sevişme süresini uzun yaşamak isterler. Erkeklerse çok önceden, kafalarındaki fantazilerle uyarıldıkları için, sevişmenin ilk dakikalarında doyuma ulaşabilirler.

Kadınvizyon
nobody34 - avatarı
nobody34
Ziyaretçi
16 Ocak 2006       Mesaj #18
nobody34 - avatarı
Ziyaretçi
Şeytanın yapamadığını kadın yapar..
Kadın erkeği tuzağa düşüren bir örümcektir..
Kadının vücudunun üzerindeki baş şeytan kafasıdır..
Karısı olanın arısı var(Kadın ısırır)..
Kadın zaruri bir baş belasıdır..
Kadın da takvim gibidir, sadece bir yıl işe yarar..
Erkek kadın için değil, kadın erkek için yaratılmıştır..
Kadın erkeğin sabunudur..
Kadın dili kesilse bile susmaz..

Bu cümlelerin Avrupa'da atasözleri olduğunu biliyor muydunuz ?

kitsch - avatarı
kitsch
Ziyaretçi
16 Ocak 2006       Mesaj #19
kitsch - avatarı
Ziyaretçi
valla çok hoşuma gitti harika nerden buldun bunu erkekler okusun da anlasınlar ne olduklarını
nobody34 - avatarı
nobody34
Ziyaretçi
16 Ocak 2006       Mesaj #20
nobody34 - avatarı
Ziyaretçi
Birayı Kadınlara Tercih Etmek için 40 Neden
1. Bir birayı içmeden bir ay saklayabilirsin.
2. Bira lekesi yıkayınca çıkar.
3. İçmek istediğin biraya boğazdaki lüks balık lokantasında yemek ısmarlaman gerekmez.
4. Sen futbol oynarken biran arabada sabırla bekler.
5. Biranın son kullanım tarihi geçince çöpe atabilirsin.
6. Bir bira asla geç kalmaz.
7. Başka bir bira aldığında kıskançlık yapmaz.
8. Birandan içmek isteyenler bunu sana açık açık söyler.
9. Elde etmek için kimseyle kavga etmen gerekmez.
10. Bardan çıkarken her seferinde yanında başka bir bira götürebilirsin.
11. Asla "Başım ağrıyor,yorgunum." demez.
12. Birayı içtikten sonra şişesi hala para eder.
13. Eve başka bir bira getirirsen evdeki biran kızmaz.
14. Bütün biralarını ayni odaya koyabilirsin, kavga etmezler.
15. Bir gecede birden fazla bira içtiğinde suçluluk hissetmezsin.
16. Bir haftada 100 bira içmek imkansız değildir.
17. Biranı arkadaşlarınla paylaşabilirsin.
18. İçeceğin biranın kapağını ilk açan her zaman sensindir.
19. Bira her zaman ıslaktır.
20. Bira eşitlik istemez.
21. Toplum içindeyken bira içtiğinde dayak yemezsin.
22. Erken öldüğün zaman bira sana kızmaz.
23. Sabahları evden çıkmadan biranı öpmen gerekmez.
24. Biranı değiştirdiğinde nafaka ödemezsin.
25. Biranın tadını güzelleştirmek için yıkaman gerekmez.
26. Biradan hastalık bulaşmaz.
27. Bir birayla yaşamak için evlilik cüzdanı gerekmez.
28. Bütün biralar tatmin eder.
29. Bira içtikçe hafifler.
30. Bira seni denemek için "Hamileyim." demez.
31. Biranın güçlü abileri yoktur.
32. Nasıl paketlenirse paketlensin bira her zaman güzeldir.
33. Birayı tatilde istediğin yere götürebilirsin.
34. Bira arabanın bagajında yolculuk etmekten hoşlanır.
35. Gaz kaçırdığın zaman bira sana "İğrençsin !" demez.
36. Biranın senden istediği tek şey arada bir tuvalete gitmendir.
37. Partiye götürdüğün bira yüzünden utanç duymazsın.
38. Partiden başka bir birayla ayrılman da sorun diildir.
39. Birayı içer içmez sızarsan sana darılmaz.
40. Bir bira kutusuna ateş edebilirsin.