Arama

Ece Salıcı

Güncelleme: 30 Haziran 2014 Gösterim: 4.820 Cevap: 0
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
23 Aralık 2013       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Ece Salıcı
MsXLabs,org
Sponsorlu Bağlantılar

qrgc

Ece Salıcı, 1986 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde İngilizce İktisat okuduktan sonra, Milano’da Dolce & Gabbana’nın Domenico Dolce’si ve Franco Moschino gibi ünlü tasarımcıların da mezunları arasında yer aldıkları Istituto Marangoni’de moda tasarımı eğitimi aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre sektörde çalıştıktan sonra, Nisan 2011’de kendi atölyesini kurdu. Atölyesinin kurulumu aşamasında KOSGEB Girişimcilik Destek Programı’ndan hibe aldı ve KOSGEB’in belirlediği başarılı girişimciler arasında yer aldı.

İlk koleksiyonu olan 2011-12 Sonbahar - Kış koleksiyonu, kısa sürede büyük beğeni topladı ve piyasaya hızlı bir giriş yaptı.

2012 ELLE Style Awards’da Yılın Genç Moda Tasarımcısı adayı oldu. 2013 Mart'ında Ankara'da ilk Ece Salıcı mağazasını açtı.

Tasarladığı kadını;
“Benim kadınım, şehirli, güçlü ve çalışan bir kadın. Farklılığı detaylarda yakalayan, gün içerisinde rahatlıkla giyilebilecek, tavırlı kıyafetler yarattığımı düşünüyorum. Benim kadınım romantik değil, daha güçlü, daha keskin, renkleri karıştırmayı seven, maskulen ve feminen detayları bir arada kullanan, tam olarak bugüne ait bir kadın.”

olarak tanımlayan tasarımcı, halen Bilkent 3’teki atölyesinde kişiye özel tasarımlar yapmakta ve hazır giyim koleksiyonları hazırlamaktadır.

ecesalici.com/tr/

Son düzenleyen _Yağmur_; 30 Haziran 2014 16:57 Sebep: sayfa düzeni
Biyografi Konusu: Ece Salıcı nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀