Arama

WLM Installer Kurulum Problemi ve Çözümü

Güncelleme: 2 Şubat 2010 Gösterim: 21.702 Cevap: 19
existenz - avatarı
existenz
Ziyaretçi
1 Ağustos 2008       Mesaj #1
existenz - avatarı
Ziyaretçi
MESSENGER 8.5'i İLK KEZ/YENİDEN/ YA DA FORMAT SONRASI YÜKLEYECEK OLUP ANCAK WLM ISNTALLER DE HERHANGİ BİR HATA KODU DEĞİL YÜKLÜ DEĞİL/ DAHA SONRA YENİDEN DENEYİN UYARISIYLA KARŞILAŞIP MESSENGERI KURABİLMEKTEN MAHRUM OLAN ARKADAŞLAR İÇİN ÇÖZÜMDÜR..!Msn UpDon't Cry
Arkadaşlar sorun wlm installer kaynaklı değildir!
Sponsorlu Bağlantılar
Kontrol ediniz, Bilgisayarım sağ tık özelliklerden bakınız ki; Sistemizin işletim sisteminin Xp Sevice Pack 3 olduğunu görüceksiniz. Sorunun kaynağı sisteminizde sp3 yüklü!
Şöyle ki; Problemi yaşayan arkadaşlarla sıkıntım aynıydı. Sistemime format attım her ne kadar sistemi zaman zaman kasıntılara uğratan anlara sebebiyet verse de windows güncellemelerinden vazgeçmeyen bir kullanıcı olarak güncellemelerden direkt sp3 ü indirdim sadece. Akabinde ilk iş olarak arşivimden wmplayer 11 ie7 veee tabi ki Msn. Ancak Msn de kilit tabi. Wlm installer de yükleme başlıyor oturum açma yardımsı bitiyor messenger başlıyor biticek derken Tak! ''Yüklü değil'' uyarısı her ikisi içinde ve instal mafiş. msiexec'i başlat/çalıştırdan aç kapa olmaz!. WindowsInstaller v.3.1 i indirip yüklemeyi dene izin vermez! Ne denerseniz deneyin boş.

Sonuç olarak:

Wlm 8.5 son sürüm için wlm installeri yükleyebilmeniz için öncelikle sp3 ü sisteminizden kaldırmanız gerekmektedir. Sp3 kaldırılırken uyarı listesi alıcaksınız for example; ekran kartınızın, son dönem oyunlarla gelen ( Stranglehold. Clave Barker's: Jerico, v.b. gibi) Ageia PhysX'in Net Framework 2 ve 3 'ün. Office Programlarının v.b. çalışmayabilirliği hususunda uyarılacaksınız. Uyarıları kale almadan işlemlere devam edin ve sp3'ü sisteminizden kaldırnız. Otomatik güncelleştirmeleriniz açık olarak sistemi reboot edip (yeniden başlatıp) yeni güncelleştirmelri alınız. İlk etapta aşağıdaki likten WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe (windows İnstaller v.3.1)'i indirip kurunuz. Aksi takdirde birçok güncellemenin başarısız olduğu iletisiyle karşılaşır ve güncellemeleri hiçbirşekilde kuramazsınız.Link aşağıda.

Yükleme ayrıntıları: Windows Installer 3.1 Redistributable

ikinci bir not: Ekran kartınızın en son driverini da yeniden yüklemeniz gerekicek.İsteğe bağlı olarak sistemi sp3'ten arındırdıktan hemen sonra ya da güncellemeleri bitiridikten sonra yapabilirsiniz. Bunun dışında sıkıntı yaşanacak kabaca aklıma gelmiş yukarıda bahsini geçtiğim sp3 kaldırımındaki uayrılar doğrultusunda problem yaşarsanız ilgili programları v.b. yeniden install etmek olucaktır, Ekran kartı driver'i gibi. Zira bu yardım konusunu işlemleri henüz şuan bitirmiş ve neticeye ulaşmış olduğum an itibariyle yazmaktayım...

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra forumdaki moderatör arkadaşların vermiş olduğu ilgili linklerden veya şahsen gerek messengerin kendi sitesinden gerekse microsoftun sitesinden indirmiş olduğunuz wlm installer'i çalıştırarak sorunsuz bir şekilde messengerin güncel ve en son sürümünü (ki şuandaki sürümü 8.5.1302.1018'dir) kurabilirsiniz.
Kaynak bizzat aynı sorunu yaşayıp bu şekilde tespit edip çözümleyen şahsımdır.Teşekküre gerek yoktur. Herşey paylaşım adınadır. Saygılar...
Hug
Türkiyem
Cristiano Ronaldo - avatarı
Cristiano Ronaldo
Ziyaretçi
6 Ağustos 2008       Mesaj #2
Cristiano Ronaldo - avatarı
Ziyaretçi
Ya bende de aynısı var.Bunun başka bir yolu yok mudur acaba?
Sponsorlu Bağlantılar
existenz - avatarı
existenz
Ziyaretçi
7 Ağustos 2008       Mesaj #3
existenz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Cristiano Ronaldo adlı kullanıcıdan alıntı

Ya bende de aynısı var.Bunun başka bir yolu yok mudur acaba?

ben nette yabancı forumlar da dahil hiçbir çözüm bulamadım maalesef. Ve dediğim gibi ben sözkonusu problemi ancak, format sonrasında ilk iş güncellemeleri açıp sp3 ü görüp ''oo sonunda çıkmış, topluca güncelliyim'' edasıyla direct sp3 ü update etip arkasından wlm ve diğer her pc de gerekli olmaz olmazların kurulumuna geçmiştim. Neticesinde wlm'i kurmam olanaksızlaştı. Anladım ki sp3 kaldırmak zorunlu ve kaldırdım. Akabinde sp3 hariç tüm güncellemeleri aldım ve linkini verdiğim güncellemeyi de kurarak wlm instal işlemini gerçekleştirdim sorunsuz bir şekilde. Görünen o ki; microsoftun bu sıkıntıyı yaşayanların artmasına paralel olarak varolan tüm windows güncellemelerini edinmeden önce sp3ü update etmekte yaşanılan bu problem hakkında bir makale hazırlamadan ya da fix yapmadan bunun maalesef başka bir çözüm yolu namevcut. Açıkcası şuan sorunsuz bir şelikde sp3 dışındaki tüm güncellemelere sahip bir şekilde messengeri kullanmama rağmen halen pcnin sağ alt köşesinde bana sürekli yeni güncellemeler hazır bekliyor da sunulan sp3 ü kurmakta tereddüt içersindeyim ne yalan söyliyim Msn Happy Her nekadar windowsun güvenli ve sağlıklı bir şekilde çalışması için varolan güncellemeleri sp3 öncesinde edinmiş olsam ve artık sp3 ü kurmakta bir sıkıntı olmayacağını düşünüyor olsamda Msn Wink
Sonuç olarak; bu problemi yaşayanların wlmyi kurmak için öncelikle Sp3'ü sistemlerinden kaldırmaları şart... Saygılar...
emre392gs - avatarı
emre392gs
Ziyaretçi
7 Ağustos 2008       Mesaj #4
emre392gs - avatarı
Ziyaretçi
Bende sp2 yüklü ama bende de hata veriyorMsn ConfusedGüncelleştirmeler kapalı ondan kaynaklanabilir mi?
existenz - avatarı
existenz
Ziyaretçi
7 Ağustos 2008       Mesaj #5
existenz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
emre392gs adlı kullanıcıdan alıntı

Bende sp2 yüklü ama bende de hata veriyorMsn ConfusedGüncelleştirmeler kapalı ondan kaynaklanabilir mi?

Microsoft Download Center

bunu alıp kurunuz ve öyle deneyiniz wlm installeri. hala muvaffak olamazsanız resimlerdeki göstergelerden sp3 olup olmadığını kontrol ediniz ve bunlara rağmen sp2 üzerinde installde aynı problemi yaşamaya devam ediyorsanız güncellemeleri açıp yükleyip öyle deneyiniz.

Sp3 öncesi güncellemeleri edindikten sonra wlm installeri kurduğunuzda sp3 güncellemesini rahatlıkla yapabilir ve sorunsuzca msninizi kullanabilirsiniz!
http://img114.imageshack.us/img114/8361/sp2viewje0.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/916/sp3viewqv9.png
Son düzenleyen ahmetgns; 8 Ağustos 2008 12:25 Sebep: İlk bağlantı çok geniş olup forum düzenini bozduğundan kısaltıldı.
stronghold - avatarı
stronghold
Ziyaretçi
8 Ağustos 2008       Mesaj #6
stronghold - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim sorunum biraz enteresan. İki gün önce msn den düştüm. Ogünden beride ne msn e, ne hotmaile, nede live serverın herhangi bir hizmetine bağlanamıyorum.

PC ye format attım, msn i yeniden yükleyemedim. (Format attıktan sonra herhangi bir güncellemede yapmamıştım.) Yüklenemedi hatası alıyorum Modemi resetledim, modemin port ayarlarını tekrar tekrar kontrol ettim, modemi kapat aç yaptım defalarca, kısacası aklıma gelen herşeyi yaptım ama nafile. Bu sorun ISS den kaynaklanıyor olabilirmi? Çünkü live server hariç heryere rahatlıkla giriyorum Msn Confused
existenz - avatarı
existenz
Ziyaretçi
9 Ağustos 2008       Mesaj #7
existenz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
stronghold adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar benim sorunum biraz enteresan. İki gün önce msn den düştüm. Ogünden beride ne msn e, ne hotmaile, nede live serverın herhangi bir hizmetine bağlanamıyorum.

PC ye format attım, msn i yeniden yükleyemedim. (Format attıktan sonra herhangi bir güncellemede yapmamıştım.) Yüklenemedi hatası alıyorum Modemi resetledim, modemin port ayarlarını tekrar tekrar kontrol ettim, modemi kapat aç yaptım defalarca, kısacası aklıma gelen herşeyi yaptım ama nafile. Bu sorun ISS den kaynaklanıyor olabilirmi? Çünkü live server hariç heryere rahatlıkla giriyorum Msn Confused

bir önceki mesajlarımda linkini verdiğim windows installer 3.1 i indirip yeniden deneyiniz.
neron507 - avatarı
neron507
Ziyaretçi
13 Ağustos 2008       Mesaj #8
neron507 - avatarı
Ziyaretçi
Ben indirmeme rağmen olmadı sp 3 de değilim ama yüklemiyor msni...
existenz - avatarı
existenz
Ziyaretçi
14 Ağustos 2008       Mesaj #9
existenz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
neron507 adlı kullanıcıdan alıntı

Ben indirmeme rağmen olmadı sp 3 de değilim ama yüklemiyor msni...

Güncelleştirmeleri açıp sp3 öncesi güncelleştirmeleri edinip tekrar deneyiniz lütfen.
neron507 - avatarı
neron507
Ziyaretçi
14 Ağustos 2008       Mesaj #10
neron507 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
existenz adlı kullanıcıdan alıntı

Güncelleştirmeleri açıp sp3 öncesi güncelleştirmeleri edinip tekrar deneyiniz lütfen.

Güngelleştirmeleri yükle dediğimde yükleniyor diyor ve ardından bazı güncelleştirmeler yüklenemedi diyor...Ki o yüklenemeyenler hepsi zaten Msn Confused