Arama

Müslüman Olmak

Güncelleme: 28 Aralık 2011 Gösterim: 1.483 Cevap: 2
Muhabbetci - avatarı
Muhabbetci
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #1
Muhabbetci - avatarı
Ziyaretçi
Insanlarin en büyük yaptigi yanlis , Müslümanligi babadan miras gibi görmesidir...Yani söyleki, dogar , büyür, babasi Müslümansa evladida müslüman olur, ve sanirki sansliydi!!

Sponsorlu Bağlantılar
Bakara Suresi 170 Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde: "Hayır!Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." Derler?Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

Iste bu cok sakat bir düsüncedir, bir o kadarda tehlikelidir...Babadan miras ile müslümanlik olmaz! Yani herkes yeniden sorgulamaya mecburdur, yeniden düsünmeye ve arastirmaya mecburdur..Belkide bu yüzden ilk inen ayet" OKU" emridir..kendini oku, kendini bil...Nitekim kurani kerim ayetinde " Her benlik kendinden sorumludur" buyurmuyormu? Madem sorumluyuz nicin sorgulamazsin sen kendini?

Nisa Suresi 49 Bakmaz mısın, şu benliklerini ak-berrak gösterip duranlara! Hayır! İş, sandıkları gibi değil. Ancak Allah, dilediğini temizleyip aklar. Ve bir hurma lifi kadar zulme uğratılmazlar.

Taklit ehli dedikleri budur , yani birilerini taklit ederek, o nerde onun pesinden gitmek...Babam böyle yapti , hocam böyle yapti, alim böyle yapti...Bizi bozan ve sirke götürende aslinda budur...

A'raf Suresi 173 Şöyle de demeyesiniz: "Daha önce atalarımız şirke batmıştı. Biz de onların ardından gelen bir soyuz. Gerçeği çiğneyenler yüzünden bizi helak mı edeceksin?"


O yapti, su yapti ile Müslümanlik olmaz! BEN YAPTIM! Günahi BEN isledim! Iyiligi BEN yaptim! ile baslar müslümanlik...Yeni kendini bilmek...

Nahl Suresi 111 Gün olur, herkes kendi nefsi için mücadele eder ve herkese, yaptığının karşılığı tam tamına ödenir; onlar asla zulme uğratılmazlar.


Her zaman sevdigim bir nükteyi yine paylasmak isterim izninizle....

Melek gelir ve sorar hani " Kitabin nedir?"
Cevap tabiki " Kurani kerim!"
Melek sorar " Kac kez okudun?"
Cevap" hic okumadim!"

Bu nasil müslümanlik ?? Yarin Ruzi Mahserde ALLAH sorarsa " ben size kitap gönderdim, okumadinizmi? Bakmadinizmi?" deyince ne diyecegiz?Ya Peygamber yarin sikayetini ederken parmagi ile bize gösterirse?

Furkan Suresi 30 Resul de şöyle der: "Ey Rabbim, benim toplumum, bu Kur'an'ı terk edilmiş/dışlanmış halde tuttular."


DERF_YORK - avatarı
DERF_YORK
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009       Mesaj #2
DERF_YORK - avatarı
Kayıtlı Üye
Hadisi Şerif
Müslüman, dilinden ve elinden müslümanların zarar görmediği kimsedir. Muhâcir ise, Allah’ın yasakladığı şeylerden uzak duran kimsedir.

Sponsorlu Bağlantılar

ik_ra - avatarı
ik_ra
Ziyaretçi
28 Aralık 2011       Mesaj #3
ik_ra - avatarı
Ziyaretçi
İnsanın mutlu olabilmesi için herşeyden önce vicdanen rahat olması şarttır. Yani kalbine sıkıntı verecek, aklına takılacak, pişmanlık içinde yaşamasına sebep olacak bir durum içinde bulunmaması gerekir. Vicdanın rahat olması ise sadece bir tek şekilde mümkündür; bu da dinin yaşanmasıdır. Çünkü vicdan Allah'ın emrindedir ve insana sürekli olarak Allah'a iman etmeyi, dinin hükümlerini yerine getirmeyi ve güzel ahlaklı olmayı emreder. Bu nedenle bütün hayatı boyunca vicdanının bu emrine karşı mücadele veren dinsiz bir insanın mutlu olabilmesi mümkün değildir. Allah insanın kalp rahatlığını ve gerçek huzuru yalnızca Allah'a imanla elde edebileceğini bildirmiştir:

Allah'ın varlığını kavrayabilecek bir şuur açıklığına ulaştığı andan itibaren her insan, Allah'ın emirlerini yerine getirmekle sorumludur. Ne fakir olması, ne sakat olması, ne hasta olması, ne çok zengin ve çok ünlü olması, ne de çok yüksek bir mevki sahibi olması bir insanın dinini yaşamasına engel değildir. Çünkü bunların hiçbiri insanların Allah'a kulluk etmeleri için yaratıldıkları gerçeğini değiştirmez. Kuran'da sadece fiziksel olarak özürlü olan kişilerin dinin bazı hükümlerinden sorumlu olmadığı bildirilmiştir. Bunun dışında ise her insan Allah'a kulluk etmekle ve O'nun indirdiği dinin hükümlerini yerine getirmekle sorumludur.

insanların ortamlara tepkileri farklı olabilir.Bulunduğu yerin havasına karışan kişilerin yanında,oraya uyum sağlamakla birlikte ,kendi özünden taviz vermeyen insanlar da vardır.İnançlarımız için yer ve zamanın önemli olmaması gerekir.Biz lükx bir otelde de müslümanız,denize girerken de,sokakta yürürken de
Gittiğimiz yere,mekana ve duruma göre kişiliğimiz farklılık gösteriyorsa durup kendimize sormalıyız:''BEN NE YAPIYORUM!''
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

21 Mart 2013 / aslihancik Cevaplanmış
3 Ocak 2009 / badboy Soru-Cevap
20 Eylül 2010 / Misafir Soru-Cevap
22 Aralık 2013 / het Soru-Cevap
25 Mart 2013 / misafir Soru-Cevap
Etiketler: Müslüman Olmak