Arama

Dualar - Salat-ı Tefriciye

Güncelleme: 22 Temmuz 2012 Gösterim: 2.325 Cevap: 3
adsız - avatarı
adsız
VIP VIP Üye
23 Mayıs 2012       Mesaj #1
adsız - avatarı
VIP VIP Üye
Salat-ı Tefriciye

salatitefriciyej

Sponsorlu Bağlantılar

DUANIN Türkçesi
“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

DUANIN manası
“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
ömr-ü bahar
adsız - avatarı
adsız
VIP VIP Üye
8 Temmuz 2012       Mesaj #2
adsız - avatarı
VIP VIP Üye
Türkçe yazılışı: Allahümme ğaratin nücumü ve hedeetil uyuni ve ente hayyün kayyumün la te'huzüke sinetun ve la nevm ya hayyu ya kayyumü ehdi'leyli ve en'ım ayni.

Sponsorlu Bağlantılar
Manası: Allahım! Yıldılar doğdu gözler uyudu, halbuk sen Hayy ve Kayyum'sun. Zat-ı Ecelli Ala'nı uyulama ve uyku tutmaz.Ey ezeli ve ebedi olan Allah'ım! Gecemi sükunetle geçir, gözlerimi uyut. Amin
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ömr-ü bahar
adsız - avatarı
adsız
VIP VIP Üye
12 Temmuz 2012       Mesaj #3
adsız - avatarı
VIP VIP Üye
Okuduğu dersi bir türlü kavrayamayan kimse bu mübarek duayı okursa okuduğu dersi zihninde Allah'ın izniyle tutar:

Allah'ım bana öyle bir bilgi verki onu aklımda tutayım. O bilgi ve ilimle Senin emirlerini yapıp, yasaklarından sakınayım.Bana bir ilim verki sana nasıl yalvaracağımı öğreeyim. Ey merhamet edenleri en merhametlisi Rabbim! Bana nebilerin anlayışı gibi anlayış, peygamberlerin zekası gibi zeka ver. Allah'ım bana rahmetinle büyük meleklerin kavrayışı gibi kavrayış ver. Ey merhametlilerin en merhamatlisi Rabbim! Bana anlayış nuru ver. Beni kötü düşünce karanlıklardan çıkar Allah'ım. Rahmet kapılarını bana aç Allah'ım Allah'ım okuduğum şeyin en inceleğini anlamam için üzerime rahmet indir. Ellerimi sana açtım yalvarıyorum, ey merhamet edenlerin en merhamelisi Rabbim aminnn..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ömr-ü bahar
adsız - avatarı
adsız
VIP VIP Üye
22 Temmuz 2012       Mesaj #4
adsız - avatarı
VIP VIP Üye
Dualar - Salat-ı Tefriciye

RAMAZAN AYINDA OKUNACAK İFTAR DUASI
ALLAHIM! SENİN RIZAN İÇİN ORUÇ TUTTUM SANA GÜVENDİM, SENİN RIZKIN İLE ORUCUMU AÇTIM.
HAMD OLSUN VERDİĞİN NİMETLERE, SAĞLIK VE AFİYETE.ALLAHIM BENİ, ANAMI, BABAMI VE BÜTÜN MÜ'MİNLERİ BAĞIŞLA (AMİN)
ömr-ü bahar